BSF ABJ Bochnia na podium MMP U-20!

BSF ABJ Bochnia został brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20! W meczu o brązowy medal podopieczni trenera Janusza Piątka wygrali 3-2 (2-2) z FC Kartuzy, z kolei w półfinale ulegli AZS-owi UMCS-owi Lublin 0-2 (0-0).

Bramki w meczu o trzecie miejsce w turnieju finałowym w Łęczycy zdobyli Sebastian Jacak (dwie) oraz Mateusz Matlęga. To szósty medal BSF ABJ Bochnia w historii! Najlepszym zawodnikiem całego turnieju wybrano Arkadiusza Budzyna, a najlepszym zawodnikiem meczu o brąz Jakuba Smolenia!

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla BSF-u. Już w 2. minucie rywale mogli objąć prowadzenie, jednak Kacper Paninski został powstrzymany przez Jakuba Smolenia. Szybko z dystansu odpowiedział Sebastian Jacak, jednak spokojnie strzał odbił Piotr Kąkol. Minutę później FC Kartuzy objęły prowadzenie, a gola podcinką zdobył Błażej Wróbel. Ten sam zawodnik mógł błyskawicznie zdobyć drugiego gola, ale ponownie świetnie broni Smoleń. BSF odpowiedział długim wyrzutem Smolenia do Mateusza Matlęgi, który sprytnie strącił piłkę obok interweniującego Kąkola i doprowadził do wyrównania. Radość bochnian nie trwała jednak długo, bo kilkadziesiąt sekund później było 1-2, a identycznego gola jak pierwszy zdobył Wróbel. Dwie minuty później Kartuzy znów miały okazję aby odskoczyć na dwie bramki, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. W 8. minucie bardzo dobrą okazję do wyrównania miał Piotr Matras, jednak nie zdołał zdobyć gola i z kilku metrów trafił wprost w bramkarza. Od tego momentu to BSF przejął inicjatywę. Dwie dobre sytuacje wykreowali sobie Arkadiusz Budzyn i Matlęga, ale w obu dobrze bronił Kąkol. W 11. minucie kartuzianie sfaulowali w tej połowie po raz czwarty, a gola z przedłużonego rzutu karnego zdobył Sebastian Jacak.

Po przerwie niewiele działo się na parkiecie - oba zespoły bały się zaryzykować. W 16. minucie Budzyn uderzył z dystansu, ale po raz kolejny dobrze bronił Kąkol. BSF bardzo szybko zebrał cztery faule i w tej samej minucie Kartuzy miały przedłużony rzut karny, ale strzał Wróbla odbił Smoleń. Minutę później kartuzianie mieli kolejny przedłużony rzut karny, ale tym razem Marcin Choszcz strzelił niecelnie. Najlepszą szansę w drugiej połowie rywale mieli w 18. minucie, gdy znaleźli się w sytuacji trzy na jeden, jednak rewelacyjną interwencją wykazał się Smoleń. Szybko niewykorzystana sytuacja zemściła się na Kartuzach, bowiem po indywidualnej akcji lewą stroną Matlęgadograł do Jacaka i ten wbił piłkę do pustej bramki. Dwie minuty później Kartuzy miały trzeci przedłużony rzut karny, ale ponownie nie został on wykorzystany, a strzelał Kacper Zengerski. W 21. minucie dwie dobre sytuacje miał Matras, ale jego uderzenie, a później dobitka zostały zablokowane. Na nieco ponad minutę przed końcem Kartuzy zdecydowały się na grę z wycofanym bramkarzem, jednak nie przyniosło to oczekiwanych przez nich rezultatów.

FC Kartuzy - BSF Bochnia 2-3 (2-2)
Błażej Wróbel 2, 4 - Mateusz Matlęga 4, Sebastian Jacak 11 (pk.), 19

FC Kartuzy: Piotr Kąkol, Błażej Szuta - Maciej Cyperski, Kacper Zengerski, Marcin Choszcz, Wojciech Dobek, Błażej Wróbel, Paweł Piór, Daniel Radomski, Przemysław Skorowski, Szymon Wroński, Patryk Stalka, Kacper Paninski, Oskar Menard.
BSF Bochnia: Konrad Biernat, Jakub Smoleń - Arkadiusz Budzyn, Sebastian Jacak, Patryk Kura, Karol Filipek, Dominik Juszczak, Mateusz Matlęga, Dawid Grzyb, Jakub Berliński, Piotr Kazek, Mirosław Tabor, Piotr Matras, Krzysztof Stós.

żółte kartki: Kura.

Spotkanie półfinałowe stało na bardzo wysokim poziomie. Już w 1. minucie lublinanie mieli doskonałą okazję do objęcia prowadzenia, kiedy za podwójne zagranie z bramkarzem sędziowie podyktowali rzut wolny pośredni. Uderzenie z rzutu wolnego nie znalazło jednak drogi do siatki i piłka przeleciała obok słupka. Szybko odpowiedzieli zawodnicy BSF-u, ale Karol Filipek strzelił niecelnie. Identyczny błąd jak na początku spotkania bochnianie popełnili w 7. minucie - znów sytuację z sześciu metrów mieli zawodnicy AZS-u UMCS-u, ale zarówno uderzenie jak i dwie dobitki zostały zablokowane przez zawodników BSF-u. Na parkiecie wziąż dominiował Lublin, który wykreował niezłą sytuację Jakuba Wankiewicza, ale ten przestrzelił. W 9. minucie dobry wyrzut wykonał Konrad Biernat, piłka leciała w kierunku Patryka Kury, który uderzeniem z woleja minimalnie się pomylił. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy dwie niezłe akcje przeprowadził Mateusz Matlęga, ale najpierw strzelił obok bramki po podaniuArkadiusza Budzyna, a później lobem nad bramką po podaniu Jakuba Berlińskiego.

BSF bardzo dobrze rozpoczął drugą połowę meczu. Już w 13. minucie dobrą sytuację wykreował sobie Kura, ale minimalnie się pomylił. Szybko odpowiedzieli lublinianie, ale świetnie broni Biernat. Kura ponownie zagroził bramce lublinian chwilę później, ale znów minimalnie się pomylił. Futsalowe szachy lepiej grali lublinianie, którzy na cztery minuty przed końcem objęli prowadzenie po golu Macieja Welmana, który wykorzystał dobre podanie lobem w pole karne BSF-u. Dwie minuty później było już 2-0, kiedy to piłkę z najbliższej odległości do bramki skierowałSebastian Pyda. BSF zdecydował się na wycofanie bramkarza, jednak nie stworzyli zbyt wielkiego zagrożenia bramce AZS-u, który mógł cieszyć się z finału.

BSF Bochnia - AZS UMCS Lublin 0-2 (0-0)
Maciej Welman 20, Sebastian Pyda 22

AZS UMCS Lublin: Rafał Król, Maciej Skrzypek, Jakub Wankiewicz, Sebastian Pyda, Paweł Furtak, Piotr Chodziotko, Mateusz Szafrański, Marcin Michota, Rafał Al-Swaiti, Maciej Welman, Wojciech Wiśniewski, Dominik Stelmaszuk, Michał Kowalczyk, Dominik Niemczyk.

W fazie grupowej mistrzostw przepadła druga małopolska ekipa - MKF Solne Miasto Wieliczka. Po wygranej z FC Kartuzy (5:1), porażki z AZS UMCS Lublin (0:1) i Gwiazdą Ruda Śląska (2:5), wieliczanie sklasyfikowani zostali na ostatnim miejscu w grupie III.

Źródło: bsfbochnia.pl

Dodano: 2017-12-19 11:49:25