KO: Orzeł na wiosnę niepokonany na własnym boisku (video, foto)

Orzeł Iwanowice - Zieleńczanka Zielonki 4:1 (1:0)

Żółte kartki: Dawid Płatek, Mateusz Kubiak - Jakub Rozwadowski, Artur Katarzyński, Karol Baran, Michał Żywczak
Czerwone kartki: Mateusz Kubiak 82 (za druga żółtą)
Orzeł: Grzegorz Fundament  - Artur Kaleta, Sebastian Leśko, Adrian Siatka, Dawid Płatek - Stanisław Świerk, Michał Łuciów (60’ Michał Kazanowski), Dawid Jazgar, , Adrian Solecki, Gor Sargsyan (87’ Dominik Depta) - Mateusz Kubiak
Zieleńczanka: Daniel Prochal - Michał Nowak (80’ Adrian Gil), Karol Baran, Dawid Dragosz, Patryk Ćwikliński, Michał Żywczak, Maksymilian Małek (75’ Hubert Pietrzyk), Karol Chrząstowski, Jakub Rozwadowski, Artur Katarzyński (75’ Patryk Rożek), Adrian Pogan (70’ Dariusz Nowak)

W galimatiasie pogodowym zespoły Orła Iwanowice i Zieleńczanki Zielonki rozegrały mecz 18 kolejki. Niedzielne spotkanie odbywało się w skrajnych pogodowych warunkach od jesiennych poprzez zimowe do wiosennych. Oba zespoły w tabeli dzieliła różnica 10 pkt, ale na boisku w pierwszej fazie meczu nie było tego widać. Od początku pod obiema bramkami toczyła się walka o zdobycie pierwszego gola. W 7 minucie za faul na Dawidzie Jazgarze arbiter główny Mateusz Gądek podyktował rzut wolny w pobliżu linii bocznej boiska. Piłkę w pole karne dogrywał Solecki, a tam szczupakiem rzucił się do niej Kubiak i mocnym strzałem głową zdobył bramkę dającą prowadzenie gospodarzom. Pozostały czas pierwszej odsłony spotkania toczył się raz pod jedną, raz pod druga bramką, ale był też wypełniony bardzo dużą ilością gry faul. Brak zdecydowanej decyzji sędziego i konsekwencji kartkowej rozochocił zawodników do gry faul, a niekiedy niebezpiecznej. W tej połowie najwięcej pretensji do arbitra mieli o to zarówno trenerzy obu drużyn mając na uwadze zdrowie w pierwszej kolejności swoich podopiecznych jak i sami zawodnicy. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 1:0 dla gospodarzy.

W drugiej części spotkania obraz gry niewiele się zmienił. W 57 minucie w środkowej części boiska piłkę przejął Jazgar i wypuścił w uliczkę rozpędzonego Świerka, który precyzyjnie dośrodkował w pole karne, a tam znów czekał Kubiak i po raz drugi rzucając się szczupakiem na piłkę wpakował ja głową do bramki bezradnego Prochala. Od tego momentu zarysowała się przewaga Orła, który swobodniej rozgrywał piłkę. W 62 minucie idealne dośrodkowanie Sargsyana wzdłuż bramki gości sparował Prochal, a piłka trafiła na nogę Soleckiego, który z najbliższej odległości strzelił obok słupka. Stare przysłowie mówiące o tym, iż niewykorzystane sytuacje lubią się mścić w tym meczu potwierdziło się w 100%. Chwilę po niewykorzystanej "setce" dla Orła, Zieleńczanka miała aut, piłka trafiła do Rozwadowskiego, który z kolei wypuścił w uliczkę swojego napastnika Pogana, a ten będąc sam na sam z Fundamentem sprytnym strzałem po ziemi w długi róg bramki pokonał bramkarza gospodarzy. Zdobyta w 64 minucie bramka kontaktowa dodała skrzydeł drużynie z Zielonek. Gra nabrała rumieńców, ale także się zaostrzyła i tu wkroczył do akcji sędzia Gądek, który już nie kalkulował tylko „nagradzał” zawodników kartonikami w kolorze żółtym. To uspokoiło ich zapędy do niebezpiecznej gry. Gra toczyła się w środkowej części boiska z naprzemiennymi sytuacjami pod obiema bramkami. I nadeszły dwie minuty, które rozłożyły na łopatki Zieleńczankę. W 74 minucie środkiem boiska przedzierał się Sargsyan, lecz został sprowadzony do parteru przez zawodnika gości. Do piłki ustawionej na 25. metrze od bramki podszedł Solecki. Precyzyjnym strzałem nad murem i obok zaskoczonego Prochala podwyższył wynik meczu na 3:1. Tuż po rozpoczęciu gry po stracie bramki kolejny faul i kolejny rzut wolny dla Orła. Precyzyjna wrzutka Kazanowskiego na Kubiaka, ten zakręcił w polu karnym obrońcą z Zielonek i dograł do Świerka, który obrócił się w stronę bramki gości i huknął z prawej nogi po tzw. długim rogu po czym piłka zatrzepotała po raz czwarty w bramce przyjezdnych. W tym momencie uszło powietrze z drużyny Zieleńczanki. W 82 minucie za próbę wymuszenia rzutu karnego drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Kubiak, który kończąc mecz przed czasem mógł sobie zapisać na koncie dwa „szczupaki” i dwa „żółtka”. Ostatnie minuty spotkania Orzeł grał w dziesiątkę, ale nie miało to większego wpływu na końcowy wynik spotkania. Druga połowa meczu zdecydowanie bardziej kolorowa z wielu względów – były bramki, były kartki oraz świeciło słońce. Ostatecznie zasłużone zwycięstwo Orła Iwanowice, który w tej rundzie nie stracił jeszcze punktów na swoim terenie.

Źródło: Krzysztof Jazgar (tekst, foto, video)

Dodano: 2017-04-26 01:02:45