Orzeł Iwanowice - KS Olkusz 4:2 (0:0)
Kubiak 63, 88, 90, Kazanowski 72 - Zysk 70, Kańczuga 90+2

Orzeł: Kusak - Świerk, Leśko, Seweryn, Byrski - Trzeciakiewicz (78' Strojek), Kazanowski (75' Adamski), Kwiatkowski (90' Góralczyk), Kruczek (60' Jazgar) - Solecki - Kubiak.
Olkusz: Jończyk - Bartczak, Chabinka, Czechowski (90' Dąbek), Gajowiec, Jedynak, Kańczuga, Mrożek, Nowak, Szczypciak, Zysk.

Początek spotkania to takie badanie przeciwnika, drużyny grały ostrożnie w tyłach, a atakowały małą ilością zawodników. Było więc mało sytuacji bramkowych w 1 połowie. Goście próbowali strzałów z daleka, ale były niecelne. Miejscowa drużyna miała jedną doskonałą okazję w 37 minucie, kiedy Kubiak wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzelił prosto w niego. Piłka po tej interwencji trafiła do Trzeciakiewicza, ale strzał Mateusza nieznacznie minął bramkę.

Po przerwie w końcu zaczeły padać bramki. W 52 minucie świetna akcja Orła, piłka trafiła do Kruczka na 8 metrze, jednak ten fatalnie spudłował. Minutę później szybka akcja gości i napastnik z Olkusza był sam na sam z Kusakiem, ale w tej idealnej sytuacji nie trafił w bramkę. W 63 minucie padła bramka dla Orła. Prawą stroną uciekł obrońcom Trzeciakiewicz, wycofał piłkę do Kubiaka, który strzelił z pierwszej piłki, ta odbiła się jeszcze od obrońcy myląc całkowicie bramkarza. 5 minut później padło wyrównanie po strzale z 5 metrów. Nie najlepiej zachowali się przy tej akcji obrońcy. Remis nie utrzymał się długo i już po chwili Orzeł ponownie wyszedł na prowadzenie! Z rzutu rożnego zagrywał Trzeciakiewicz, a będący w biegu Kazanowski uprzedził obrońcę i precyzyjnym strzałem głową (uchem?) strzelił ładną bramkę. Po tej bramce z gości uszło całkowicie powietrze i Orłowcy łatwo dochodzili do kolejnych sytuacji. Byrski po klepce wyszedł sam na sam z bramkarzem i po jego przelobowaniu trafił w słupek. Kilka minut później Strojek zagrał prostopadle do Kubiaka, który świetnie poradził sobie z obrońcą i strzelił na 3:1. W ostatniej minucie Świerk ruszył samotnie na obrońców i poradził sobie wychodząc na dobrą pozycję, ale jego strzał odbił Jończyk. Piłka trafiła wprost pod nogi Kubiaka, który dopełnił formalności. W doliczonym czasie goście wyszli z kontrą i strzelili na 4:2.

Źródło: Krzysztof Jazgar (video)

Dodano: 2016-09-28 09:56:49