
Mecz charytatywny, 01.07.2016, stadion Grębałowiankki
Grębałowianka Kraków oldboje – AZS UJ Kraków kobiety 3:3 (3:2)
Jarosław Krzyk 6, 28, Jerzy Ostrowski 10 - Natalia Sitarz 21, Anna Zapała 33, 40
Sędziowali: Paweł Sikora i Rafał Wiewiór.
Grębałowianka: Kokosza Piotr - Talaga Artur, Luty Grzegorz, Poplatek Konrad, Sprynca Stanisław – Ostrowski Jerzy, Łach Bernard, Wójcik Mariusz, Zawada Łukasz – Zięba Piotr, Krzyk Jarosław oraz Dawid Bohun i Marian Stefańczyk.
AZS UJ: Klabis Karolina – Gozdecka Magdalena, Bryzek Agnieszka, Włodarz Paulina, Knysak Magdalena, Ładocha Katarzyna, Wilk Kinga, Zapała Anna , Sitarz Natalia oraz gościnnie Zięba Andrzej, Waldemar Zbroja i Krzysztof Bukalski.
Mecz charytatywny pomiędzy oldbojami Grębałowianki a drużyną kobiet AZS UJ Kraków, która awansowała w obecnym sezonie do ekstraklasy zakończył się wysokim remisem 3-3. Piłkarze i piłkarki dostarczyli kibicom pięknych piłkarskich emocji, padło aż sześć goli, a w wielu sytuacjach bramkarze pokazali swój kunszt.
Na trybunach stadionu Grębałowianki zasiadła liczna grupa osób niepełnosprawnych z rodzinami z Ruchu Wiara i Światło oraz Przystanek Przyjaźń. To dla nich głównie odbyły się piątkowe zawody, to dla nich też przeprowadzona została kwesta i aukcja pamiątek.
Na początku odbyło się uroczyste wyprowadzenie drużyn na boisko. Tata Kazimierz i mama Zofia wjechali wózkami inwalidzkimi z swymi dziećmi Marysią i Grzegorzem. Otrzymali od wszystkich wiele braw. Obok nich z wielką dumą z emblematami Ruchu Wiara i Światło wyszli mama Krysia z córką Bożenką, Łukasz i Piotr. Flagę Polski w stroju reprezentacji wyprowadził Damian. Wszyscy jeszcze w sercach mieliśmy wzruszenia po odbytym dzień wcześniej meczu ćwierćfinałowym Euro 2016 pomiędzy Polską i Portugalią. Adam wyszedł z flagą Grębałowianki, a Albert w asyście Kasi i Pauliny w koszulkach i flagą z emblematem Światowych Dni Młodzieży, które pod koniec lipca odbędą się w Krakowie. Na końcu na boisko wyszły zawodniczki AZS UJ Kraków i zawodnicy drużyny Grębałowianki oldboye.
Potem rozpoczął się mecz, który miał dwa oblicza. W pierwszej połowie Grębałowianka oldboje zyskała przewagę i prowadziła do przerwy 3-2. W drugiej połowie Jagiellonki, które zachowały więcej sił, wzmocnione 17- krotnym reprezentantem Polski Krzysztofem Bukalskim doprowadziły do wyrównania, pokazując naprawdę kilka ciekawych zagrań. W drużynie Jagiellonek wystapiły m.in. bramkarka reprezentacji Polski na boisku i w futsalu Karolina Klabis, reprezentantki Polski w futsalu: Knysak Magdalena, Wilk Kinga oraz Sitarz Natalia, która w obecnym sezonie została królową strzelców w I lidze kobiet. Ponadto w Jagiellonkach wystąpiły reprezentantki Polski Anna Zapała i Magdalena Gozdecka, które zdobyły mistrzostwo Europy do lat 17. Ania Zapała jest również reprezentantką Polski na boisku i w meczu charytatywnym strzeliła dwie bramki.
W przerwie meczu przyjaciele (wolontariusze) Marcin Gicala i Jarek Szczepaniak poprowadzili konkurs rzutów karnych. Podziękowania należą się sędziom meczu Pawłowi Sikora i Rafałowi Wiewiórowi, za prowadzenie meczu i konkursu rzutów karnych. Było tak dużo chętnych (około 70 osób – mężczyzn, kobiet, osób niepełnosprawnych i dzieci), że w sumie każdy zdążył oddać jeden strzał. Szczególne podziękowania dla bramkarzy Piotra Kokoszy, Karoliny Klabis oraz byłych młodych bramkarzy Grębałowianki Gabera i Bohuna. Każdy z nich bronił ponad 20 karnych. Słodycze dla wszystkich uczestników konkursu ufundowali vice przewodniczący Rady dzielnicy XVII Andrzej Dziedzic, trener koordynator KS Cracovia Władysław Łach oraz prezes K.S. Grębałowianka Ryszard Chmiel.
W drugiej połowie drużyny były żywiołowo dopingowane przez osoby niepełnosprawne, ich rodziców i przyjaciół. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować Marcie Szczepaniak, Grażynie Gicala, Małgorzacie Krawczyk i innym kibicom za animowanie tego dopingu. Co rusz słyszeliśmy głośne skandowanie: - Jagiellonki gola, Grębałowianka sialalalala, KS KSG KS Gręba ole. Było dużo radości na trybunach. Kibice z wspólnot ubrani byli na biało-czerwono łącząc się z naszymi reprezentantami powracającymi właśnie z euro 2016 do Polski.
Po zakończeniu meczu odbyła się aukcja pamiątek piłkarskich. Królem licytacji zostali Tomasz i Bożena Chmiel, którzy za piłkę nożną z podpisami reprezentantów Polski na Euro 2016 ofiarowali na rzecz osób niepełnosprawnych ponad 2500 zł. Podziękowania w tym miejscu należą się również pozostałym darczyńcom: Zbigniewowi Cała, Grzegorzowi Lutemu, Łukaszowi Zawada, Dawidowi Bohunowi, Monice Łach, Marianowi Stefańczykowi, Dominikowi Nowak, Jerzemu Kotwica, Krzyśkowi Bukalskiemu i Piotrowi Kokosza. Na tej aukcji zostały wylicytowane m.in. plakat Cracovii z autografem Bartosza Kapustki, plakat Wisły Kraków z autografem Bobana Jovića, medal Wisły Kraków za Mistrzostwo Polski z sezonu 2000/2001 od Marka Zająca, koszulka Hutnika Kraków z autografami zawodników – Awans 1990 rok, koszulka reprezentacji Serbii, koszulka Krzysztofa Bukalskiego i Tomasza Bernasa, najnowszy szalik reprezentacji Polski, plakat z autografami znanych artystów i piosenkarzy polskich, zdjęcie z autografem Roberta Lewandowskiego, koszulka (piłka) z autografami piłkarek AZS UJ Kraków – które dzisiaj występują na boisku, kalendarz z autografem Rafała Sonika – zwycięzcy na kładach w wyścigu Dakar.
Serdeczne podziękowania organizatorzy kierują również tym osobom, które bardzo pomogły w przygotowaniu tej imprezy: Grażynie Brzeżańskiej, Zdzisławowi Wagnerowi (nagłośnienie), Bernardecie Kapinos (przygotowanie poczęstunku), Adamowi Murzańskiemu (zdjęcia i film z meczu) oraz Ryszardowi Libera (gospodarzowi klubu).
-[FOTOGALERIA ADAMA MURZAŃSKIEGO
-[FOTOGALERIA ADAMA MURZAŃSKIEGO
Źródło: Bernard Łach (tekst); Adam Murzański (foto/video)
Dodano: 2016-07-04 20:47:36
Tweet
Grębałowianka AZS UJ charytatywnie