facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

MLM: Zwycięski bój Krakusa z AP 21

MLM: Zwycięski bój Krakusa z AP 21

W środę 8 czerwca Krakus Nowa Huta podejmował drużynę AP 21 w ramach rozgrywek Małopolskiej Ligi Młodzików. nowohucianie przystąpili do meczu żądni rewanżu za przegrane mecze: w halowych Mistrzostwach Małopolski po rzutach karnych i jesienią 2105 roku w MLM, po bardzo dobrym i wyrównanym meczu 0:2.

Już pierwsze akcje pokazały jak drużyna z Nowej Huty jest zmotywowana, grała wysokim pressingiem, walczyła o każdą piłkę i osiągnęła przewagę, która po 12 minutach zaowocowała dwubramkowym prowadzeniem. Najpierw dwukrotnie na minimalnym spalonym został złapany Jakub Gut. W 6 minucie Bartek Markiewicz, podprowadził piłkę i doskonałym, prostopadłym podaniem uruchomił Jakuba Guta, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem, pewnym strzałem po ziemi zdobył dla Krakusa bramkę. W 12 minucie akcję zainicjowali goście, jednak piłkę zdołał przejąć Jakub Sawicki, który dograł do Miłosza Strzebońskiego, ten zaś sprytnym zagraniem uruchomił Jakuba Guta, który ponownie stanął oko w oko z bramkarzem gości, a ten pewnie podwyższył na 2:0 dla Krakusa. Aż do 23 minuty trwała piękna walka dwóch - świetnie wyszkolonych technicznie i bardzo dobrze ustawionych taktycznie – godnych siebie rywali, akcje płynnie przemieszczały się z jednej na drugą stronę boiska, a ręce licznych kibiców same składały się do oklasków. W 24 minucie akcję rozpoczęli gospodarze, jednak po niedokładnym dograniu obrońcy Krakusa, piłkę przejęli piłkarze ze Skotnik i po klasycznej kontrze zdobyli bramkę kontaktową na 1:2. Po zdobyciu bramki Akademia zaczęła płynniej i szybciej przemieszczać się z piłką pod pole karne Krakusa i po jednym z dośrodkowań w 29 minucie w pole karne Krakusa, piłki głową nie sięgnął 1 z zawodników tej drużyny, z kontrą ruszyło 2 graczy AP i przy biernej postawie obrońców, doprowadzili do wyrównania, w ten sposób na tablicy wyników pojawił się wynik 2:2. W 30 minucie świetną akcją indywidualną popisał się Bartek Markiewicz, który przedarł się pod bramkę przeciwnika, zagrał wzdłuż linii bramkowej i po dużym zamieszaniu podbramkowym piłkę wybił któryś z zawodników AP. Wynikiem remisowym 2:2 zakończyła się I połowa.

Po bardzo dobrej grze obu drużyn w I połowie, w której zawodnicy obu zespołów pokazali duży kunszt piłkarski i nieprzeciętne umiejętności techniczne oraz taktyczne, druga połowa zaczęła się wybornie dla AP, tuż po jej rozpoczęciu przed polem karnym Krakusa został sfaulowany zawodnik AP, sędzia podyktował rzut wolny, po uderzeniu Krystiana Lelka, piłka odbiła się od głowy Bartka Markiewicza i Oskara Witka i wpadła do bramki Jana Irzyka, Krakus przegrywał 2:3. Akademia uwierzyła, że może wygrać ten mecz i ruszyła z animuszem do ataku, Krakus nie zamierzał się poddawać i bój rozgorzał na całej długości i szerokości boiska, akcje płynnie przenosiły z jednej strony boiska na drugą. W 45 minucie Krakus przeprowadził składną akcję, Mikołaj Zięba dostrzegł świetnie ustawionego Guta, a ten doprowadził do remisu 3:3. W 49 minucie, po dobrej akcji nowohucian, na bramkę AP uderzył Miłosz Strzeboński, bramkarz instynktownie odbił piłkę przed siebie, dopadł do niej Jakub Gut i Krakus prowadził 4:3. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, mimo, iż Akademia jak i Krakus miały swoje sytuacje bramkowe.

Po końcowym gwizdku radość zawodników Krakusa nie miała granic, został pokonany wicelider MLM i zarazem bardzo dobrze ukształtowana piłkarsko drużyna, z którą nowohucianie mieli bardzo niekorzystny bilans bezpośrednich spotkań. W drużynie Krakusa na wyróżnienie zasłużył zdobywca 4 bramek Jakub Gut, rozgrywający świetne zawody w środku Bartosz Markiewicz i bardzo dobrze usposobiony tego dnia Miłosz Strzeboński, niemniej trzeba przyznać, że pozostali zawodnicy również rozegrali bardzo dobre zawody, w obronie brylowali do spółki, nasz bramkarz gający w polu, Oskar Witek i Aleksander Kowalski, na skrzydłach Oskar Harnik i Szymon Miechowicz, z przodu Mikołaj Zięba i Jakub Sawicki, także z dobrej strony pokazali sie Mikołaj Senderski, Nikodem Jakubowski, Bartłomiej Zbroja i Filip Połatyński, w bramce zaś świetnymi paradami popisywał się Janusz Irzyk.

Krakus: Janusz Irzyk, Oskar Witek, Aleksander Kowalski, Oskar Harnik, Szymon Miechowicz, Bartosz Markiewicz, Jakub Gut, Miłosz Strzeboński, Mikołaj Zięba, Jakub Sawicki, Nikodem Jakubowski, Mikołaj Senderski, Filip Połatyński, Bartłomiej Zbroja.

 

 

Źródło: zm

Dodano: 2016-06-10 20:34:31


AP 21 Kraków  Krakus 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Korona Kielce
:
Piast Gliwice
05.06.2020
18:00
Górnik Zabrze
:
Lechia Gdańsk
05.06.2020
20:30

Fortuna I Liga

Stomil Olsztyn
0:0
Chrobry Głogów
02.06.2020
18:00
GKS Bełchatów
0:3
Sandecja Nowy Sącz
02.06.2020
18:10
Puszcza Niepołomice
1:0
Chojniczanka Chojnice
02.06.2020
16:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
1:0
Wigry Suwałki
02.06.2020
20:00
Miedź Legnica
1:2
Stal Mielec
02.06.2020
20:40
Olimpia Grudziądz
:
Podbeskidzie Bielsko Biała
03.06.2020
20:40
GKS Jastrzębie
:
Warta Poznań
03.06.2020
18:10
Radomiak Radom
:
Odra Opole
04.06.2020
18:10
GKS Tychy
:
Zagłębie Sosnowiec
04.06.2020
20:40
Chrobry Głogów
:
GKS Bełchatów
05.06.2020
20:10
Stal Mielec
:
Puszcza Niepołomice
05.06.2020
17:40
Wigry Suwałki
:
Miedź Legnica
05.06.2020
15:30

II liga

Elana Toruń
:
Stal Rzeszów
03.06.2020
17:00
GKS Katowice
:
Górnik Łęczna
03.06.2020
20:05
Lech II Poznań
:
Garbarnia Kraków
03.06.2020
17:00
Resovia Rzeszów
:
Błękitni Stargard
03.06.2020
17:00
Widzew Łódź
:
Skra Częstochowa
03.06.2020
19:10
Górnik Polkowice
:
Legionovia Legionowo
03.06.2020
15:00
Znicz Pruszków
:
Bytovia Bytów
03.06.2020
17:00
Gryf Wejherowo
:
Pogoń Siedlce
03.06.2020
17:00
Stal Stalowa Wola
:
Olimpia Elbląg
03.06.2020
17:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Orzeł Piaski Wielkie
:
MKS Trzebinia
03.06.2020
17:30
Cracovia II Kraków
:
Dalin Myślenice
03.06.2020
 
LKS Rajsko
:
Sokół Kocmyrzów
03.06.2020
 
Czarni Staniątki
:
Wiślanie Jaśkowice
03.06.2020
18:00
Pcimianka Pcim
:
Unia Oświęcim
03.06.2020
 
Beskid Andrychów
:
Słomniczanka Słomniki
03.06.2020
18:00
Skawinka Skawina
:
Wisła II Kraków
03.06.2020
18:00
LKS Jawiszowice
:
Orzeł Ryczów
03.06.2020
18:00
Clepardia Kraków
:
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
03.06.2020
 

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Limanovia Limanowa
:
Barciczanka Barcice
03.06.2020
18:00
Orkan Szczyrzyc
:
Unia Tarnów
03.06.2020
18:00
Glinik Gorlice
:
Poprad Muszyna
03.06.2020
17:30
Sandecja II Nowy Sącz
:
Tarnovia Tarnów
03.06.2020
16:00
Watra Białka Tatrzańska
:
Wolania Wola Rzędzińska
03.06.2020
18:00
Okocimski Brzesko
:
Wierchy Rabka Zdrój
03.06.2020
17:30
Poprad Rytro
:
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
03.06.2020
17:00
BKS Bochnia
:
GKS Drwinia
03.06.2020
18:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych (wiosna)

Podgórze Kraków
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
03.06.2020
 
Puszcza Niepołomice
:
Profi Zielonki
03.06.2020
 
Glinik Gorlice
:
Dunajec Nowy Sącz
03.06.2020
 
Sandecja Nowy Sącz
:
Garbarnia Kraków
03.06.2020
 

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych (wiosna)

Okocimski Brzesko
:
Górnik Wieliczka
03.06.2020
 
Tarnovia Tarnów
:
Unia Tarnów
03.06.2020
 
Pcimianka
:
Hejnał
03.06.2020
 
Podhale Nowy Targ
:
Sandecja II Nowy Sącz
03.06.2020
 

I Małopolska Liga Trampkarzy (wiosna)

Unia Tarnów
:
Garbarnia Kraków
03.06.2020
 
Okocimski Brzesko
:
Dunajec Nowy Sącz
03.06.2020
 
Unia Oświęcim
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
03.06.2020
 
AP 21 Kraków
:
Podhale Nowy Targ
03.06.2020
 

II Małopolska Liga Trampkarzy (wiosna)

Raba Dobczyce
:
Respect Szalowa
03.06.2020
10:00
Wisła Kraków
:
MOSiR Bochnia
03.06.2020
 
Tarnovia Tarnów
:
Beskid A.
03.06.2020
 
Sandecja Nowy Sącz
:
Okocimski Brzesko
03.06.2020
 

I Małopolska Liga Młodzików (wiosna)

Kalwarianka
:
Tarnovia Tarnów
03.06.2020
 
Dunajec Nowy Sącz
:
AS Progres Kraków
03.06.2020
 
Okocimski Brzesko
:
Wisła Kraków
03.06.2020
 
Cracovia Kraków
:
Sandecja
03.06.2020
 

II Małopolska Liga Młodzików (wiosna)

Okocimski II
:
Limanovia Limanowa
03.06.2020
 
Podhale Nowy Targ
:
TS Wisła I Kraków
03.06.2020
 
Fablok Chrzanów
:
Bronowianka
03.06.2020
 
AP Progres Andrychów
:
Cracovia II
03.06.2020
 

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny