4L: Górnik solidarny wobec liderów (video/foto)

Górnik Wieliczka solidarnie odebrał po dwa punkty liderom tabeli. Tydzień temu urwał dwa punkty liderującej wówczas Jutrzence (dzięki czemu Trzebinia wskoczyła na fotel lidera), a dziś zremisował z Trzebinią (dzięki czemu Jutrzenka wróciła na fotel lidera).

Wieliczanie mogą mówić w pewnym sensie o pechu, bo gola dającego wyrównanie liderowi, zdobył niefortunnym trąceniem piłki Paweł Wasilewski. To samobójcze trafienie przesądziło o losach pojedynku. Pojedynku, który był dość nerwowy, bardzo twardy i całkiem wyrównany. Faworyzowani goście naprawdę lepsze wrażenie sprawiali w pierwszych 30 minutach gdy Siwieckiego pokonać próbowali Dudek (głową), dwa razy Domurat i raz Majcherczyk. O ile jedno z uderzeń Domurata wzbudziło emocje na trybunach, to pozostałe uderzenia były bardziej symboliczne. Goście jednak szybciej operowali piłką i wydawało się że są bliżej objęcia prowadzenia. Później jednak powoli odnajdowali się na boisku gospodarze i to do nich należał ostatni kwadrans przed przerwą. Efektowny i niezwykle groźny był strzał Szczepańskiego z narożnika szesnastki (Wróbel z dużym wysiłkiem musiał parować piłkę), niebezpiecznie było także po główce Dziedzica, który z najbliższej odległości trafił w obrońcę. Szczęścia uderzeniem z dystansu (po kapitalnym przechwycie Pazurkiewicza w środku pola) próbował Mielec, a tuż przed przerwą po wrzutce Cebuli, Pazurkiewicz o włos spudłował główkując.

Wieliczanie sprzyjającą im tendencję podtrzymali także po zmianie stron. Szybko zamienili ją na gola i od 51 minuty lider był w poważnych opałach. Po dośrodkowaniu Cebuli z rzutu wolnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Szymoniak i głową otworzył wynik meczu. Trener Moskal szybko zaczął rotować w składzie by pobudzić swój zespół do bardziej efektywnej gry. Poniekąd przyniosło to skutek, bo na murawie znów trzeszczały kości, a pod bramką Kobyłki (zmienił w przerwie dwukrotnie w pierwszej połowie opatrywanego Siwieckiego) kilka razy było naprawdę gorąco. Już niedługo po utracie gola, daleką wrzutkę w pole karne posłał Jagła i gdyby Kowalik nieco mocniej trącił piłkę głową, być może zwiódłby przygotowanego na jakiś rykoszet golkipera Górnika. Trzebinianie efektywność budowali jednak głównie na stałych fragmentach gry. W 68 minucie z kornera bezpośrednio do bramki kierował piłkę Jagła (Kobyłka się połapał), chwilę później po kolejnym kornerze, z bliska nieskutecznie główkował Górka i wreszcie w 70 minucie piłka wylądowała w siatce. Dośrodkowywał prostopadle w pole karne z rzutu wolnego Jagła, a lot piłki delikatnie głową zmienił Wasilewski. Uczynił to na tyle sugestywnie, że wobec niewielkiej odległości od bramki, Kobyłka nie był w stanie zapobiec utracie gola. Wyrównanie rozkręciło piłkarską wojnę na murawie. Obu ekipom remis szczęścia nie dawał i widać to było na boisku. Emocjonująco było jeszcze w doliczonym czasie gry, gdy po wrzutce Małodobrego, z 3 metrów spudłował Górka.

Remis Trzebinii, oznacza spadek tego zespołu na drugie miejsce w tabeli. Na fotel lidera powróciła Jutrzenka, która powstrzymała niespodziewanie szaleńczo atakującą Iskrę Klecza Dolna (wygrana 2:1) i jest w uprzywilejowanej pozycji przed ostatnią serią gier. Trzebinian, czeka arcytrudny bój z Orłem Piaski Wielkie, który (być może na szczęście dla podopiecznych Roberta Moskala) właśnie dziś stracił szansę na mistrzostwo IV ligi.

W przerwie sobotniego widowiska, obejrzeliśmy pokazowy mecz Bubble Football. Ta niezwykle efektowne odmiana piłki nożnej, ma raczej zabawowy charakter, co uwiecznił reporter Futbol-Małopolska na krótkim filmie oraz w galerii zdjęć.