A: Hit w Jeziorzanach na remis (foto)

Mecz na szczycie w krakowskiej A klasie nie zawiódł. Mogliśmy oglądać wiele podbramkowych sytuacji, sporo walki, a co najważniejsze - oba zespoły chciały z boiska zgarnąć komplet punktów. Ostatecznie hit kolejki zakończył się remisem, przez co Radziszowianka spadła na czwarte miejsce tabeli.

Inauguracja wiosny zapowiadała się w Jeziorzanach bardzo ciekawie, bowiem lider - Wisła podejmowała Radziszowiankę, lokującą się dwa "oczka" niżej. Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że na stadionie Wisły zjawiło się naprawdę sporo kibiców, którzy w pierwszej odsłonie nie oglądali porywającego widowiska. Oba zespoły starały się przeprowadzać ataki skrzydłami, ale nie za wiele z nich wynikało. Na placu gry oglądaliśmy wyrównany mecz, lecz gra toczyła się głównie w środokowej strefie boiska. Pierwszą groźną akcję gospodarze przeprowadzili w 16. minucie, kiedy to z lewej flanki w pole karne wpadł Tyrała, ale jego strzał obronił golkiper przyjezdnych. Przyjezdni odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Łukasz Krupnik i pewnym uderzeniem trafił do bramki strzeżonej przez Grucę. Radziszowianka chciała pójść za ciosem, oddali jeszcze kilka groźnych strzałów, ale nie przyniosły one porządanych efektów. Tuż przed przerwą Wisła mogła wyrównać stan pojedynku. Do podania Śladowskiego z lewej strony dopadł Przebinda, ale Maślak dobrą interwencją zażegnał niebezpieczeństwo.

Drugie 45 minut pojedynku przebiegało głównie pod dyktando miejscowych. Jednak gracze z Jeziorzan skutecznie potrafili dotrzeć tylko do pola karnego rywali. Potem ich zapędy skutecznie przerywali defensorzy Radziszowianki. Strzałem z rzutu wolnego szczęścia szukał Krzysztof Tyrała, ale trafił prosto w bramkarza przeciwników. Siedem minut później po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry do główki doszedł Przebinda, jednak piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła słupek bramki. W 65. minucie Radziszowianka powinna prowadzić różnicą dwóch goli. Po błędzie obrońców Wisły w sytuacji sam na sam znalazł się Marcin Sosin, który ostatecznie przegrał pojedynek z Grucą. Stare piłkarskie przysłowie mówi, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić - sama prawda. Piętnaście minut przed końcem meczu faulowany w polu karnym przez Maślaka był Dominik Korcel i sędzia pewnym ruchem ręki wskazał na jedenasty metr. Rzut karny, nie bez problemów, wykorzystał Krzysztof Tyrała, dając tym samym nadzieje kibicom Wisły na zwycięstwo. Gospodarze atakowali, ale ich z ich ataków nie wynikało za wiele. Najbliżj szczęcie w 88. minucie był Tyrała, jednak trafił tylko w poprzeczkę.

Po pierwszej, słabej połowie, gdzie sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, w drugiej kibice nie mogli narzekać na poziom widowiska. Gospodarze przeprowadzili kilka groźnych akcji, ale pozwoliło to tylko na wywalczenie remisu, z którego bardziej zadowoleni byli przyjezdni, bo niewiele brakowało, żeby do Radziszowa wracali bez żadnych punktów.

Z potknięcia Wisły nie skorzystał wicelider - Gajowianka, która niespodziewanie przegrała 0:1 na własnym stadionie z Cedronką Wola Radziszowska. Wiślacy przynajmniej do przyszłego tygodnia będą zajmować pierwszą lokatę. Trzecią lokatę straciła Radziszowianka, na rzecz Strażaka Rączna, którego będzie podejmować w przyszłej kolejce. Zatem przed graczami Grzegorza Treli kolejne ważne starcie. Może ono zadecydować czy drużyna z Radziszowa będzie się jeszcze liczyć w walce o awans do okręgówki. W przypadku przegranej ich szansę zmniejszą się wielekrotnie.

A klasa (Kraków III): 03.04.2016 r. - Jeziorzany
Wisła Jeziorzany - Radziszowianka Radziszów 1:1 (0:1)