4L: Ostatnia akcja Kiwackiego

Do ostatniej akcji meczu ważyły się losy zwycięstwa w Michałowicach! Bohaterem ostatniej akcji został Szymon Kiwacki.

Jutrzenka wygrała z Michałowianką, z którą zawsze trudno o zwycięstwo zwłaszcza na jej obiekcie. Emocji w tym pojedynku nie brakowało i to nie tylko tych czysto bramkowych. Goście mieli sporo pretencji o nieuznanego ich zdaniem zupełnie prawidłowo zdobytego gola Kiwackiego, który przepięknym uderzeniem z 30 metrów ostemplował poprzeczkę bramki Miśkiewicza. Prawdopodbnie futbolówka odbiła się następnie już za linią bramkową ale asystent widział to inaczej i goście musieli obejść się smakiem. Także w pierwszej połowie podopieczni Piotra Powroźnika domagali się faulu na Litewce. Arbiter nie dopatrzył się przewinienia i miejscowi wyprowadzili szybki kontratak zakończony golem Sane. Był to gol wyrównujący bo kwadrans wcześniej, na 0:1 trafił Brud.

W drugiej połowie także kontrowersji nie brakowało. Pięć minut po zmianie stron, za faul na Litewce, goście otrzymali karnego, którego na gola zamienił Kiwacki. Niedługo potem, po wyraźnym zagraniu ręką jednego z obrońców, karnego domagali się tym razem miejscowi ale bezskutecznie. Michałowianka uparcie dążyła do odrobienia strat i w 78 minucie po akcji Chlebdy, do remisu doprowadził wyróżniający się na boisku Giermek. Michałowianka remisu nie dowiozła jednak do końca zawodów. W doliczonym już czasie gry po kolejnej już szarży filigranowego Litewki, jego dośrodkowanie głową na gola dającego trzy punkty zamienił Kiwacki.

Jutrzenka i Wiślanie wykorzystali zatem wpadkę Orła Piaski Wielkie i wyprzedzili krakowian w tabeli. Fotel lidera do Wielkiej Soboty okupować będą piłkarze z Jaśkowic.