4L: Jutrzenka nowym liderem! (foto)

W sobotę w Trzebinii, w meczu na szczycie grupy zachodniej małopolskiej IV ligi, przewodząca ligowej stawce drużyna MKS Trzebinia-Siersza podjęła wicelidera - Jutrzenkę Giebułtów. Obie ekipy przed wczorajszym meczem dzielił w tabeli zaledwie jeden punkt, więc zwycięzca mógł zgarnąć "całą pulę" i wysforować się na czoło bardzo wyrównanej stawki (dziś swój mecz rozgrywa jeszcze piąty w tabeli Orzeł Piaski Wielkie...jeśli wygra, to pierwszych pięć zespołów zmieści się w granicach zaledwie dwóch punktów różnicy).

Dodatkowego uroku wczorajszemu spotkaniu dodawał fakt, że gospodarze u siebie jeszcze nie przegrali. Z kolei Jutrzenka z sześciu wyjazdów za każdym razem wracała do Giebułtowa z jakąś zdobyczą punktową (4 zwycięstwa i 2 remisy). Mecz w Trzebinii zapowiadał się zatem naprawdę bardzo emocjonująco, ale kibice (zwłaszcza w pierwszej połowie) mogli czuć się nieco zawiedzeni. Obie rywalizujące ze sobą strony podeszły do siebie z respektem, stawiając przede wszystkim na uważną i waleczną grę w defensywie, co przełożyło się na brak realnych sytuacji pod którąkolwiek z bramek. Mimo to, jeszcze w pierwszej połowie doczekaliśmy się bramki. W 41' po rzucie wolnym, pojedynek o górną piłkę w szesnastce wygrał Krzysztof Michalec i niebawem cieszył się ze strzelonej bramki. Po zmianie stron prowadzenie gości podwyższył Szymon Kiwacki. Na kilka minut nadzieje w serca lokalnych kibiców wlał Krzysztof Sieczko, ale już pięć minut później gospodarzy brutalnie na ziemię sprowadził Maciej Balawender ustalając wynik meczu na 1:3. Rezultat mógł być jeszcze korzystniejszy, ale Michalcowi nie udało się pokonać z 11 metrów Tomasza Wróbla. Niewykorzystana okazja nie wpłynęła na losy, wynik, a przede wszystkim punktową zdobycz gości, którzy mimo wszystko do Giebułtowa wrócili z kompletem punktów, obejmując kosztem wczorajszych rywali pozycję lidera.