E: Wisła miażdży Podbeskidzie

Po ubiegłotygodniowej porażce w Łęcznej wiślacy pojechali na kolejny wyjazd. Tym razem o ligowe punkty przyszło im walczyć na niewygodnym dla nich stadionie w Bielsku – Białej. Wydawało się, że o dobry wynik będzie trudniej także z tego względu, że w szeregach krakowian zabrakło ich kapitana – pauzującego za cztery żółte kartki Arkadiusza Głowackiego.

Były to tym razem jednak płonne obawy, gdyż Biała Gwiazda od początku z impetem ruszyła na bramkę gospodarzy i już po kilku minutach powinni prowadzić 2:0, ale najpierw Brożek trafił w poprzeczkę, a później strzał Jankowskiego bielszczanie wybili na rzut rożny. Do trzech razy sztuka – tym razem znalazło potwierdzenie na boisku. W 11 minucie Boguski popędził lewym skrzydłem, dośrodkował w pole karne, Brożek plasowanym uderzeniem nie dał szans Zubasowi. W 27 minucie kapitalną sytuację bramkową miał Guerrier, ale w ostatnim momencie został zablokowany przez obrońcę Podbeskidzia. Wiślacy nie składali broni i dopięli swego w 34 minucie. Szybko wykonany rzut wolny przez Mączyńskiego, piłka trafia do Brożka, a snajper Białej Gwiazdy z trudnej pozycji pokonuje po raz drugi Zubasa. W 39 minucie goście podwyższyli na 3:0, a dokonał tego Popović egzekwując rzut wolny sprzed pola karnego.
W przerwie trener Kubicki dokonał w swoim zespole dwóch zmian, licząc na odwrócenie losów meczu. Wiary w dobry rezultat piłkarzom z Bielska wystarczyło jednak tylko do 56 minut, gdy rozgrywający setny mecz w barwach Białej Gwiazdy Burliga okrasił go fenomenalnym golem zdobytym strzałem przewrotką. Kwadrans później było już 5:0. Brożek zagrał piłkę między nogami jednego z obrońców gospodarzy, ta trafiła do Boguskiego, który strzałem między nogami Zubasa podwyższył wynik. Wiślacy nie spoczęli na laurach i w 90 minucie Crivellaro ustalił wynik spotkania strzelając gola nr 6. A Podbeskidzie? Podbeskidzie w tym meczu nie istniało. Gospodarze oddali praktycznie jeden strzał (główka Jonkisza w 87 minucie), którego obrona zmusiła Cierzniaka do jakiegokolwiek wysiłku.

Ciekawostką spotkania jest bez wątpienia sytuacja z kapitanami obu drużyn – w sumie tę rolę pełniło aż pięciu piłkarzy. Po zmienionym kapitanie Sokołowski opaskę przejął kapitan Demjan, a gdy to on z kolei opuszczał plac gry kapitanem został Pazio. W Wiśle – wobec wspomnianej absencji kapitana Głowackiego, kapitanem był Brożek. Gdy trener Moskal zdjął go z boiska, opaska powędrowała do kapitana Boguskiego. Zabrakło tylko decyzji trenera Moskala, aby z placu gry zdjąć kapitana Boguskiego, wówczas mielibyśmy jeszcze jednego kapitana.

O kolejne punkty wiślacy powalczą już w najbliższy piątek. Mecz z Koroną Kielce rozpocznie się na Stadionie Miejskim w Krakowie o godzinie 18.00.