Błękitni Modlnica – Sportowiec Modlniczka 7:0 (2:0)

Sędziowali: Mariusz Kucia – Jakub Pieprzyk, Mateusz Kulig
Czerwona kartka: Knott
Widzów: 100

Błękitni: Janik – Zaporowski, Pyzioł, Kuciel, J. Szumiec, Dudek, Synowski, Krzywda, Lorenc (60 Żurek), K. Szumiec (70 Kiełkiewicz), Podgajny
Sportowiec: Bulka – Bargiel (70 Zaczyk), Hrabia, Knott, Kozień, Kurowski, Michalski, Zając, Góral, Kierzkowski, Kornaś (60 Paluch)

Derby gminy Wielka Wieś, mimo wysokiego zwycięstwa gospodarzy, nie były jednostronnym widowiskiem. Wyrównane było zwłaszcza pierwsze 45 minut, podczas których drużynę Błękitnych dwa razy przed utratą bramki uratowała poprzeczka.

Spisująca się rewelacyjnie w przedsezonowych sparingach drużyna Błękitnych w tym roku postawiła sobie za cel awans do Klasy Okręgowej. Mające tak ambitne plany gospodarze byli zdecydowanym faworytem derbowego pojedynku. Sportowiec, mimo iż na mecz przyjechał w sile tylko 13 zgłoszonych do gry zawodników, nie zamierzał tanio sprzedać skóry. I nie wiadomo, czy Błękitnym udałoby się wygrać tak wysoko, gdyby w pierwszej połowie zamiast w poprzeczkę zawodnicy gości trafiali do siatki Janika.

Wynik już w pierwszej minucie meczu mógł otworzyć Zaporowski. Główkował jednak tuż obok słupka bramki Sportowca. Dziesięć minut później znakomitej okazji dla gospodarzy nie wykorzystał Dudek, który oddał zbyt słabe uderzenie, by mogło zaskoczyć golkipera gospodarzy. Broniący bramki Sportowca „Buli” dwie minuty później popisał się świetną interwencją po strzale Podgajnego. To, co nie udało się napastnikowi Błękitnych w 13 minucie, udało się w 16, kiedy to pięknym uderzeniem otworzył wynik spotkania. Sportowiec dopiero po stracie gola zdołał stworzyć zagrożenie pod bramką gości, ale dobrych okazji do wyrównania nie wykorzystali Kierzkowski i Kurowski. Drugą bramkę udało się za to zdobyć drużynie gospodarzy a na listę strzelców pierwszy raz tego dnia wpisał się Dudek. Odpowiedź gości była niemal natychmiastowa, bo już po minucie w poprzeczkę bramki bronionej przez Janika trafił Michalski. Gdyby drużynie z Modlniczki udało się wtedy zdobyć kontaktową bramkę, kto wie jak potoczyły by się losy spotkania. Tym bardziej, że w 36 minucie poprzeczka po raz drugi w tym spotkaniu uratowała zespół gospodarzy. Odrobiny szczęścia zabrakło tym razem Knottowi. W końcówce pierwszej połowy szansę na bramkę miał jeszcze Bargiel, ale tym razem kunsztem popisał Janik. Pierwsze 45 minut zakończyło się zatem dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Po zmianie stron, obraz gry także uległ zmianie. Znacznie mniej do powiedzenia mieli goście a gospodarze raz po raz pakowali piłkę do bramki Bulki. W 55 minucie, rzut karny na bramkę zamienił Dudek. Chwilę wcześniej za ewidentny faul w polu karnym z boiska wyleciał Knott. Osłabieni goście zmuszeni byli grać do końca meczu w 10 a to tylko ułatwiło Błękitnym zdobywanie kolejnych bramek. W 67 bardzo dobre dośrodkowanie Krzysztofa Szumca, strzałem głową wykończył Podgajny. Nie minęło pięć minut gry, gdy Podgajny po raz drugi z rzędu a trzeci w ciągu całego spotkania pokonał Bulkę. Tym razem otrzymał świetne podanie ze środka pola i w pełnym biegu efektownym zwodem minął bramkarza gości, po czym bez trudu wpakował piłkę do siatki. Następnie dwa razy „Buliego” próbował pokonać Krzysztof Szumiec, ale sztuka ta nie udała mu się ani razu. Znakomitym refleksem podczas drugiej próby popisał się za to bramkarz Sportowca, bo strzał Szumca był zaskakujący a piłkę lecącą tuż przy słupku, golkiper gości zdołał ją wybić już z linii bramkowej. W odpowiedzi jedna z niewielu (w tej części gry) akcji Sportowca zakończyła się uderzeniem wprowadzonego w drugiej połowie Zaczyka, obronionym bez trudu przez Janika. W końcówce goście całkiem już się pogubili. W 87 minucie Krzysztof Szumiec przy biernej podstawie przeciwników przeszedł z piłką niemal pół boiska, wypracował sobie pozycję do oddania strzał i uderzył na tyle precyzyjnie, że bramkarz gości nie miał nic do powiedzenia. Sportowca już definitywnie minutę później dobił Dudek ustalając tym samym wynik meczu na 7:0

Błękitni pokazali, że wyniki meczów sparingowych nie były przypadkowe. Drużyna z Modlnicy jest w świetniej formie i jeżeli zdoła taką utrzymać przez cały sezon może być pewna awansu do okręgówki.