Korona II Kielce - Unia Tarnów 0:1 (0:0)
Artur Biały 90

Żółte kartki: Kwiecień - Węgrzyn, Drozdowicz.

Korona II: Łodej – Jasiak (46 Dziubek), Wrześniewski, Bednarski, Korcz (73 P. Paprocki) – Matulka, Kwiecień (46 Stachura), Załęcki, Kobryń – A. Paprocki, Zawierucha  (64 Słaby).
Unia: Dybowski – Pawlak, Bartkowski, Witek, Węgrzyn – Zawrzykraj (57 Biały), Wszosek (78 Nowak), Tyl, Popiela (67 Kazik), F. Wójcik – Drozdowicz.

W pierwszej połowie walka toczyła się przede wszystkim w środku pola. To jednak Koroniarze mogli dość szybko objąć prowadzanie. W 12. minucie po bardzo ładnej akcji w doskonałej sytuacji znalazł się Kamil Matulka, ale dobrą interwencją popisał się Karol Dybowski. Tuż przed przerwą nieco mocniej przycisnęła Unia, ale Korona wyszła obronną ręką po tym jak parę razy zagotowało się w naszym polu karnym.

Tuż po przerwie próbkę swoich umiejętności dał Gabriel Łodej, który w 49. minucie efektownie wybronił strzał z dystansu Pawła Węgrzyna. W kolejnych minutach obie drużyny nie rozpieszczały zgromadzonych kibiców klarownymi okazjami. Dopiero 10 minut przed końcem Artur Biały zmarnował świetną kontrę Unii. Po drugiej stronie natomiast na indywidualną akcję zdecydował się Kamil Matulka, ale zatrzymał go ostatni obrońca.

W 89. minucie Żółto-czerwoni mieli sporo szczęścia, bo po zamieszaniu podbramkowym sam na sam z Łodejem znalazł się Filip Wójcik, który ostatecznie przeniósł piłkę nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry Unia dopięła swego. Po naszej stracie w środku pola goście wyprowadzili kontrę, którą wykorzystał Artur Biały. I tym samym Koroniarze rzutem na taśmę przegrali z tarnowskim zespołem 0:1.

Źródło: korona-kielce.pl

Dodano: 2015-08-22 16:12:13