facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

List otwarty do prezesa zarządu MZPN, Ryszarda Niemca

List otwarty do prezesa zarządu MZPN, Ryszarda Niemca


Szanowny panie prezesie.

Niniejszym tekstem do prezesa zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, postanowiłem zainteresować odbiorców i czytelników o istotnej zmianie przepisu i nie tylko, jakiego dokonał zarząd MZPN w Krakowie w nowym regulaminie rozgrywek piłkarskich na sezon 2015/2016. Innym dokumentem zatwierdzone zostały opłaty związkowe i niestety, w obu nie dopatrzyłem się żadnych najdrobniejszych zmian, które zmniejszyłyby koszty klubom sportowym, czy uczestnikom ligowych rozgrywek piłkarskich. Wręcz odwrotnie.

 

Dlaczego postanowiłem napisać o sprawie w formie listu otwartego? Po prostu z przyczyn prozaicznych, gdyż o tym, co w liście, powinno się mówić i pisać tekstem otwartym adresowanym do wielu odpowiedzialnych za opisywany stan rzeczy. Wprawdzie o sprawie dyskutuje się już parę lat, lecz zazwyczaj w zaciszu zebrań w klubach lub przy okazji prywatnych rozmów rodziców sportowców, a to za mało, aby coś zmienić.

 

Dlatego też, adresuję niniejszy list do ważnej postaci. Jako długoletni prezes małopolskiej piłki nożnej, były członek zarządu PZPN i wieloletni przewodniczący, a obecnie członek Komisji Piłkarstwa Amatorskiego i Młodzieżowego PZPN, nie zrobił prezes Ryszard Niemiec nic szczególnego w ciągu ostatnich lat, aby zmniejszać obciążenia finansowe dla klubów prowadzących szkolenia w zakresie piłkarstwa amatorskiego z uwzględnieniem młodzieży. Jedyne zasługi, jakie pan posiada, szanowny prezesie, to wzięta publicystyka. Wykazuje pan w niej troskę o beneficjentów związków sportowych, wielokrotnie apeluje pan do władz samorządowych o wsparcie finansowe dla stowarzyszeń kultury fizycznej, krytykuje obojętność na niedolę piłkarskich klubów, po prostu potrafi pan dostrzec wiele niewłaściwych rozwiązań utrudniających rozwój piłki nożnej, ale często staje się pan, jakby nieświadomie, adresatem własnych przemyśleń. I może to wyglądać humorystycznie, lecz nie do śmiechu jest klubom piłkarskim w Małopolsce.

 

A teraz o sprawie.

Dokonano zapisu w regulaminie rozgrywek piłkarskich, na pozór nic znaczącego dla laika, ale jakże w nowym kształcie kosztownego dla tysięcy uczestników futbolowej rywalizacji w Małopolsce.

W nowo obowiązującym regulaminie, w stosunku do regulaminu obowiązującego jeszcze do 30 czerwca br. zmiana dotyczy zapisu w rozdziale o opiece zdrowotnej.


Stwierdzam, że dokonane nowe zapisy uderzają bezpośrednio w kluby, piłkarzy i rodziców niepełnoletnich sportowców. Powodują poważne problemy, zwiększają koszty dla wymienionych.


W czym jest problem?


Między innymi zapisano w regulaminie rozgrywek w par. 17, pkt 4, że „Badania lekarskie powinny być przeprowadzane przez poradnie medycyny sportowej”. Dotychczas był zapis „Badania lekarskie powinny być przeprowadzane przez poradnie lekarskie”.


Jakie są konsekwencje zmienionego zapisu w regulaminie? Ano takie, że wszystkie badania lekarskie piłkarzy, często ważne do września i października br., tracą ważność i wartość prawną, zgodnie z regulaminem. Zdecydowana większość zaświadczeń lekarskich w moim klubie jest wystawiana przez lekarzy rodzinnych lub lekarzy medycyny pracy.


W Krakowie są tylko cztery(!) przychodnie medycyny sportowej, które otrzymały refundację z NFZ i do jednej z nich udało mi się w miniony piątek dodzwonić. Co się dowiedziałem i usłyszałem? W tym roku nie ma możliwości rejestracji nowych pacjentów (sportowców) przychodni. A więc, pozostają badania u prywatnych specjalistów, a trzeba pamiętać, że wizyta u lekarza sportowego to jedno, ale za tym są jeszcze wizyty u specjalistów poprzez badania EKG, okulistyczne, laryngologiczne, czasami także neurologiczne. Ważność badań 6 miesięcy lub krótszym, w zależności od decyzji lekarza sportowego. Nie udało mi się dopytać w przychodni, jaki jest cennik badań prywatnie. Nieoficjalnie wiem, że nie są to małe obciążenia (nawet do 280 zł) i dla młodych piłkarzy z biednych rodzin niemożliwe do zrealizowania.


Rozumiem bardzo dobrze, że zdrowie sportowców jest bardzo ważne, nie zamierzam podważać istoty badań lekarskich, zwłaszcza osób uprawiających sport. Aby jednak dostosować się do przepisów, należy umożliwić spełnienie wymogów regulaminowych na dostępnych i zdrowych zasadach.


Jak wspomniałem, w Krakowie są tylko cztery bezpłatne przychodnie medycyny sportowej, zaś w całej Małopolsce zaledwie piętnaście. A przecież klientami tych przychodni są nie tylko futboliści, ale wszyscy sportowcy naszego województwa.

 


Panie prezesie, jednym zapisem regulaminowym rzuciliście klubom wyzwanie nie do wykonania w tym sezonie piłkarskim. Mam pan świadomość, że obowiązkiem sędziów zawodów piłkarskich, przede wszystkim, jest sprawdzenie przed meczem ważność badań lekarskich zawodników. Zgodnie z obowiązującym regulaminem, lekarz rodzinny przestał być wiarygodnym orzecznikiem zdolności zdrowotnej piłkarza do gry w piłkę nożną, co w takiej sytuacji ma uczynić sędzia? Być w zgodzie z obowiązującym regulaminem lub przymykać oko? To ostatnie pachnie czymś innym.


Uważam, że nie powinno się, w przedmiocie sprawy, zmieniać przepisu w lipcu z ważnością od zaraz – dniem rozpoczęcia rozgrywek, a więc w sierpniu. Niestety, to krótkowzroczność autorów zapisów regulaminowych, niedostrzegających problemów klubów sportowych, które mają poważny deficyt finansów i niedostatek funduszy na szkolenie dzieci i młodzież w zakresie krzewienia kultury fizycznej. O rodzicach już nie wspominam, ci opłacają większość kosztów swoich pociech, wyjazdy na klubowe obozy sportowe, sprzęt czy statutowe składki członkowskie w klubach.

 


Pozwolę sobie zadać pytanie, panie prezesie.


Jaka część pieniędzy, które wpływają od klubów sportowych do związkowej kasy, powraca do beneficjentów (członków Związku) w różnej formie, gdy roczny budżet związku zamyka się zyskiem?


Co roku kluby sportowe wpłacają spore kwoty i wymienię dla niezorientowanych, z jakiego tytułu.


Są to: opłaty członkowskie statutowe, opłaty wpisowe do rozgrywek, opłaty za rejestrację zawodników nowo zgłoszonych, opłaty za uprawnienia zawodników do gry, opłaty za wyrejestrowanie zawodnika na teren innego związku piłki nożnej, opłaty za uprawnienia zawodnika wolnego, który nie był związany z klubem żadnym kontraktem (umową), kary pieniężne z tytułu napomnień (żółte kartki), opłaty transferowe i ryczałty transferowe, opłaty za udzielenie licencji klubom we wszystkich klasach rozgrywkowych, opłaty za odbiór boiska, opłaty za zmianę terminu zawodów. Są jeszcze inne, które obciążają trenerów, sędziów oraz kluby. Są też bardzo dokładnie wyszczególnione regulaminowe kary pieniężne. Związkowy dokument opłat to niczym kodeks karny, przeważają pozycje w postaci przeróżnych kar finansowych za przewinienia dyscyplinarne. Kary wyliczone są aż w 40. punktach.

 

Na koniec, panie prezesie, ostatnia sprawa i pytanie z nią związane, dlaczego tak ma być?


We wspomnianym wyżej dokumencie o opłatach, jest inny bulwersujący zapis, odpowiednio z interpretacją własną - krakowskiego związku, odnośnie pkt 2 „Opłaty wpisowe do rozgrywek”. Zgodnie z zaleceniem PZPN, kluby wnoszące opłatę z tytułu wpisowego do rozgrywek powinny wpłacić jedną kwotę, wynikającą z tabeli, w wysokości najwyżej grającej drużyny w danej lidze, za pozostałe drużyny klubu nie powinny być pobierane wpłaty wpisowego. W Małopolskim Związku tak do końca nie jest. Zarząd zatwierdził zalecany system przez PZPN tylko dla drużyn występujących w Ekstraklasie, I, II i III lidze. Na przykład Cracovia, czy Wisła płacą wpisowe za zespół seniorów występujący w Ekstraklasie, Garbarnia też za jedną w III lidze itp., za pozostałe swoje zespoły zero wpisowego. Inaczej ma się jednak sprawa z pozostałym klubami, występującymi w rozgrywkach od IV ligi i niżej. Tu obowiązuje krakowska interpretacja, wbrew zaleceniom PZPN. Klub płaci wpisowe za drużynę seniorów, ale również za wszystkie swoje pozostałe. Więcej drużyn młodzieżowych, tym większe ponosi klub obciążenie wobec związku.


Wniosek nasuwa mi się tylko jeden i to bardzo smutny. Kierownictwu krakowskiego związku piłkarskiego nie świta w głowie myśl o zmniejszaniu kosztów swoich klubów, zwłaszcza tych z niższych lig, a mieniących się wzorową pracą z młodzieżą, wręcz odwrotnie, najważniejsza jest związkowa kasa.

 

Wiem, że związki wojewódzkie mają też zobowiązania wobec centrali, wpłacają każdego roku do kasy PZPN opłaty statutowe za swoich członków - kluby, ale te mają się nijak do opłat statutowych wpłacanych przez kluby do MZPN. 12 zł rocznie (1 zł/m-c), tyle wynosi opłata od każdego klubu sportowego uczestniczącego w rozgrywkach, dokonywana przez MZPN do PZPN, zaś średnio 400 zł wynosi składka członkowska klubów na rzecz MZPN. Coroczne bilanse budżetowe związkowego preliminarza finansowego są tak niewspółmierne do tych w klubach, że zyski związku można często przyrównywać do wysokości strat w klubach piłkarskich.

 

Panie prezesie, wie pan bardzo dobrze, że zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej może samodzielnie obniżać różne koszty obciążające kluby sportowe, byle ich tylko nie podwyższał w stosunku do obowiązujących w PZPN. Wie pan też dobrze, że głównie od pana zdania zależne są korzystniejsze zmiany w opłatach związkowych i regulaminowych, na co liczą rzesze piłkarzy, rodziców i działaczy klubowych.


Ze sportowym pozdrowieniem, Zdzisław Wagner, prezes zarządu KS Grębałowianka Kraków.


Kraków, 2015.08.01. 

 

 

Dodano: 2015-08-02 12:08:53


MZPN  list otwarty  wagner 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Zagłębie Lubin
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
17.09.2021
18:00
Lech Poznań
:
Wisła Kraków
17.09.2021
20:30
Pogoń Szczecin
:
Cracovia Kraków
18.09.2021
15:00
Wisła Płock
:
Jagiellonia Białystok
18.09.2021
12:30
Lechia Gdańsk
:
Piast Gliwice
18.09.2021
20:00
Radomiak Radom
:
Śląsk Wrocław
18.09.2021
17:30

Fortuna I Liga

Puszcza Niepołomice
1:2
Sandecja Nowy Sącz
15.09.2021
18:00
GKS Katowice
:
Arka Gdynia
16.09.2021
18:00
Górnik Polkowice
:
Stomil Olsztyn
16.09.2021
20:30
GKS Tychy
:
Chrobry Głogów
16.09.2021
20:30
GKS Jastrzębie
:
Zagłębie Sosnowiec
17.09.2021
18:00
Resovia Rzeszów
:
Miedź Legnica
17.09.2021
20:30
Korona Kielce
:
Sandecja Nowy Sącz
18.09.2021
20:30
ŁKS Łódź
:
Podbeskidzie Bielsko Biała
18.09.2021
12:40

eWinner II Liga

Hutnik Kraków
1:1
Garbarnia Kraków
15.09.2021
16:00
Śląsk II Wrocław
:
KKS 1925 Kalisz
17.09.2021
14:30
Wisła Puławy
:
Stal Rzeszów
18.09.2021
16:00
Znicz Pruszków
:
Sokół Ostróda
18.09.2021
16:00
GKS Bełchatów
:
Lech II Poznań
18.09.2021
12:30
Motor Lublin
:
Garbarnia Kraków
18.09.2021
17:00
Ruch Chorzów
:
Wigry Suwałki
18.09.2021
18:00

III liga, gr. 4

KSZO Ostrowiec Św.
:
Wisłoka Dębica
18.09.2021
15:00
Wólczanka Wólka Pełkińska
:
Czarni Połaniec
18.09.2021
16:00
Unia Tarnów
:
Tomasovia Tomaszów Lubelski
18.09.2021
16:00
Korona Rzeszów
:
Sokół Sieniawa
18.09.2021
14:00
Avia Świdnik
:
Siarka Tarnobrzeg
18.09.2021
16:00
Stal Stalowa Wola
:
Orlęta Radzyń Podlaski
18.09.2021
17:00
Podhale Nowy Targ
:
Chełmianka Chełm
18.09.2021
16:30

Keeza IV liga (Kraków-Wadowice)

Beskid Andrychów
2:3
Wiślanie Jaśkowice
15.09.2021
17:00
Dalin Myślenice
2:3
Orzeł Ryczów
15.09.2021
16:30
Wieczysta Kraków
5:0
Pcimianka Pcim
15.09.2021
16:30
MKS Trzebinia
2:3
Tempo Białka
15.09.2021
17:00
KS Chełmek
1:2
Sokół Kocmyrzów
15.09.2021
17:00
Clepardia Kraków
0:1
Garbarnia II Kraków
15.09.2021
17:00
LKS Jawiszowice
3:2
Wiślanka Grabie
15.09.2021
17:00
Słomniczanka Słomniki
4:0
TS Węgrzce
15.09.2021
17:00
Unia Oświęcim
1:0
Jutrzenka Giebułtów
15.09.2021
17:00
Jutrzenka Giebułtów
:
Słomniczanka Słomniki
18.09.2021
11:00
Wiślanie Jaśkowice
:
Unia Oświęcim
18.09.2021
11:00
Tempo Białka
:
KS Chełmek
18.09.2021
16:00
TS Węgrzce
:
MKS Trzebinia
18.09.2021
17:00
Orzeł Ryczów
:
Beskid Andrychów
18.09.2021
16:00
LKS Jawiszowice
:
Wieczysta Kraków
18.09.2021
17:00
Sokół Kocmyrzów
:
Clepardia Kraków
18.09.2021
16:00
Wiślanka Grabie
:
Garbarnia II Kraków
18.09.2021
16:00

Keeza IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Poprad Muszyna
:
Tarnovia Tarnów
18.09.2021
11:00
Radłovia Radłów
:
Sokół Słopnice
18.09.2021
16:00
BKS Bochnia
:
Glinik Gorlice
18.09.2021
17:00
Metal Tarnów
:
Okocimski Brzesko
18.09.2021
17:00
Skalnik Kamionka Wielka
:
Jarmuta
18.09.2021
17:00
Wolania Wola Rzędzińska
:
Limanovia Limanowa
18.09.2021
17:00
Lubań Maniowy
:
Watra Białka Tatrzańska
18.09.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków I)

Przemsza Klucze
:
LOT Balice
18.09.2021
11:00
LKS Niedźwiedź
:
Promień Przeginia
18.09.2021
16:30
Błękitni Modlnica
:
Przebój Wolbrom
18.09.2021
17:00
Piliczanka Pilica
:
Spójnia Osiek
18.09.2021
16:00
Przemsza Klucze
:
LOT Balice
18.09.2021
11:00
Proszowianka Proszowice
:
KS PKM Olkusz
18.09.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków II)

Kmita Zabierzów
:
Prokocim Kraków
18.09.2021
16:30
Orzeł Piaski Wielkie
:
Hutnik II Kraków
18.09.2021
16:30
Radziszowianka Radziszów
:
Borek Kraków
18.09.2021
17:00
Prądniczanka Kraków
:
Kaszowianka Kaszów
18.09.2021
18:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III)

Raba Dobczyce
:
LKS Śledziejowice
18.09.2021
11:00
Gdovia Gdów
:
Jordan Sum Zakliczyn
18.09.2021
17:00
Górnik Wieliczka
:
Karpaty Siepraw
18.09.2021
16:00
Wróblowianka Wróblowice
:
Złomex Branice
18.09.2021
15:00
Tempo Rzeszotary
:
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
18.09.2021
16:00

Keeza Klasa Okręgowa (Wadowice)

MKS Libiąż
:
Brzezina Osiek
18.09.2021
16:00
Niwa Nowa Wieś
:
Strażak Rajsko
18.09.2021
16:00
LKS Żarki
:
Górnik Brzeszcze
18.09.2021
11:00
Nadwiślanin Gromiec
:
LKS Gorzów
18.09.2021
16:00
Kalwarianka Kalwaria Z.
:
Sokół Przytkowice
18.09.2021
 
Skawa Wadowice
:
Victoria Jaworzno
18.09.2021
16:00
Hejnał Kęty
:
Fablok Chrzanów
18.09.2021
11:00
Zgoda Byczyna
:
Babia Góra Sucha Beskidzka
18.09.2021
16:00

Keeza Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Poręba Spytkowska
:
Jadowniczanka Jadowniki
18.09.2021
16:30
Victoria Słomka
:
Naprzód Sobolów
18.09.2021
16:00
Błyskawica Proszówki
:
Szreniawa Nowy Wiśnicz
18.09.2021
15:30
GKS Drwinia
:
Ceramika Muchówka
18.09.2021
14:00

Keeza Klasa Okręgowa (Tarnów II)

LUKS Skrzyszów
:
LKS Rzuchowa
17.09.2021
16:30
Wisła Szczucin
:
Pogórze
18.09.2021
16:30
Zorza Zaczarnie
:
LKS Nowa Jastrząbka
18.09.2021
16:30
Olimpia Wojnicz
:
LKS Ładna
18.09.2021
16:30
Rzepiennik Strzyżewski
:
Polan Żabno
18.09.2021
16:30

Keeza Klasa Okręgowa (Nowy Sącz I)

LKS Łużna
:
Gród Podegrodzie
18.09.2021
16:00
KS Biecz
:
Helena Nowy Sącz
18.09.2021
16:30
LKS Uście Gorlickie
:
Biegoniczanka
18.09.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Huragan Waksmund
3:1
Zawrat Bukowina Tatrzańska
15.09.2021
17:00
AKS Ujanowice
:
Huragan Waksmund
18.09.2021
16:00
Orkan Szczyrzyc
:
Zalesianka
18.09.2021
16:00
Czarni Czarny Dunajec
:
LKS Szaflary
18.09.2021
16:00
Zawrat Bukowina Tatrzańska
:
Babia Góra Lipnica Wielka
18.09.2021
16:00
Płomień Limanowa
:
Turbacz Mszana Dolna
18.09.2021
16:00

Keeza Klasa A (Kraków I)

Błękitni II Modlnica
:
Galicja Raciborowice
18.09.2021
14:00
Partyzant Dojazdów
:
Ekler Baranówka
18.09.2021
15:00
Czarni 03 Grzegorzowice
:
Bibiczanka Bibice
18.09.2021
16:00

Keeza Klasa A (Kraków II)

Iskra Czułów
0:6
Tramwaj Kraków
15.09.2021
16:30
Potok Więckowice
1:2
Sportowiec Modlniczka
15.09.2021
17:00
Liszczanka Liszki
1:1
Piast Wołowice
15.09.2021
17:00
Dragon Szczyglice
:
Strażak Rączna
16.09.2021
20:30
Dragon Szczyglice
:
Lotnik Kryspinów
18.09.2021
14:00
Sankowia Sanka
:
Potok Więckowice
18.09.2021
13:00
Wisła Jeziorzany
:
Iskra Czułów
18.09.2021
13:00
Tęcza Piekary
:
Liszczanka Liszki
18.09.2021
15:30
Tramwaj Kraków
:
JKS Zelków
18.09.2021
17:00
Start Kamień
:
Piast Wołowice
18.09.2021
14:00

Keeza Klasa A (Kraków III)

Zwierzyniecki Kraków
:
Dąbski Kraków
18.09.2021
17:00
Gajowianka Gaj
:
Wieczysta II
18.09.2021
16:30
Nadwiślan Kraków
:
Strzelcy Kraków
18.09.2021
16:30
Iskra Krzęcin
:
Prądniczanka II Kraków
18.09.2021
17:00

Keeza Klasa A (Wieliczka)

Batory Wola Batorska
:
Wilga Koźmice Wielkie
18.09.2021
16:00
Start Brzezie
:
Zryw Szarów
18.09.2021
17:00
Czarnochowice
:
Iskra Zakrzów
18.09.2021
17:00
Strażak Kokotów
:
Zieloni Niegowić
18.09.2021
16:00

Keeza Klasa A (Myślenice)

Pasternik Ochojno
:
Iskra Głogoczów
18.09.2021
16:00
Staw Polanka
:
Orzeł Nowa Wieś
18.09.2021
16:00
Sokół Borzęta
:
Hejnał Krzyszkowice
18.09.2021
16:30
LKS Rudnik
:
Beskid Tokarnia
18.09.2021
16:30
Dziecanovia Dziekanowice
:
Górki Myślenice
18.09.2021
17:00
Skalnik Trzemeśnia
:
Zielonka Wrząsowice
18.09.2021
17:00

Keeza Klasa A (Olkusz)

Trzy Korony Żarnowiec
:
Strumyk Zarzecze
18.09.2021
16:30
Pilica Wierbka
:
Laskowianka Laski
18.09.2021
12:00
Unia Jaroszowiec
:
Błysk Zederman
18.09.2021
16:30

Keeza Klasa A (Chrzanów)

Błyskawica Myślachowice
:
Wisełka Rozkochów
18.09.2021
17:00
Zagórzanka Zagórze
:
MKS Alwernia
18.09.2021
17:00
Wisła Jankowice
:
Polonia Luszowice
18.09.2021
17:00
Wolanka Wola Filipowska
:
Tęcza Tenczynek
18.09.2021
17:00

Keeza Klasa B (Kraków I)

Milenium Radziemice
:
Cobra Wężerów
18.09.2021
11:00
Agricola Klimontów
:
Kosynierzy Łuczyce
18.09.2021
16:00

Keeza Klasa B (Kraków II)

Topór Aleksandrowice
:
Novi Narama
18.09.2021
17:00
Niegoszowianka
:
Orzeł II Bębło
18.09.2021
14:00
Orlęta II Rudawa
:
Wisła Rząska
18.09.2021
17:00
Płomień Jerzmanowice
:
Kmita II Zabierzów
18.09.2021
16:30

Keeza Klasa B (Kraków III)

Bieżanowianka II Kraków
:
Fairant Kraków
18.09.2021
16:30
Opatkowianka Opatkowice
:
Tramwaj II Kraków
18.09.2021
17:00
Wawel Kraków
:
Prokocim II Kraków
18.09.2021
11:00
Pychowianka Kraków
:
Dragoons Kraków
18.09.2021
16:00
Victoria Kraków
:
Universum Kraków
18.09.2021
 
Bronowicki Kraków
:
Rybitwy Kraków
18.09.2021
16:00

Keeza Klasa B (Kraków IV)

Sokół Rybna
:
Błękitni Czułówek
18.09.2021
17:00
Rzozovia Rzozów
:
Radziszowianka II
18.09.2021
17:00
Tyniec Kraków
:
Sparta Przeginia Duchowna
18.09.2021
16:00
Płomień Kostrze
:
Wisła Czernichów
18.09.2021
16:00
Trzebol Wielkie Drogi
:
Lotnik II Kryspinów
18.09.2021
16:00
Gwiazda Ściejowice
:
Nadwiślan Rusocice
18.09.2021
17:00

Keeza Klasa B (Wieliczka)

Gdovia II Gdów
:
Piłkarz Podłęże
16.09.2021
17:30
Rożnowa
:
UKS Sygneczów
18.09.2021
16:00
Naprzód Ochmanów
:
Wawrzynianka Wawrzeńczyce
18.09.2021
16:30
Wiarusy II
:
Górnik II Wieliczka
18.09.2021
16:00
Wieliczanka Wieliczka
:
Dąb Zabierzów Bocheński
18.09.2021
17:00

Keeza Klasa B (Myślenice)

Radwan Skomielna Czarna
:
Lubomir Wiśniowa
18.09.2021
16:00
Sęp Droginia
:
LKS Trzebunia
18.09.2021
16:30
Wicher Stróża
:
Karpaty II Siepraw
18.09.2021
16:30

Keeza Klasa B (Olkusz)

Błyskawica Kolbark
:
Northstar Miechów
18.09.2021
17:00

Keeza Klasa C (Wieliczka)

Błyskawica Wyciąże
:
Gryf Wiatowice
18.09.2021
16:30
Contra II
:
Czarnochowice II
18.09.2021
15:30

Centralna Liga Juniorów U-18

Jagiellonia
:
Warta
18.09.2021
12:00
Wisła Kraków
:
Zagłębie Lubin
18.09.2021
11:15
Legia Warszawa
:
Pogoń Szczecin
18.09.2021
11:00
Lech Poznań
:
Cracovia Kraków
18.09.2021
11:00
Raków Częstochowa
:
Gwarek Zabrze
18.09.2021
14:00

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. D - jesień

Resovia Rzeszów
:
Korona Kielce
18.09.2021
13:00
Wisła Kraków
:
Motor Lublin
18.09.2021
14:00
Cracovia Kraków
:
Stal Rz.
18.09.2021
12:00
TOP 54 Biała Podlaska
:
Wisła Puławy
18.09.2021
12:00

Centralna Liga Juniorów U-15, gr. D - jesień

Sandecja Nowy Sącz
:
TOP 54 Biała Podlaska
18.09.2021
12:30
Wisła Kraków
:
Cracovia Kraków
18.09.2021
 
KKP Korona Kielce
:
BKS Lublin
18.09.2021
12:00
Górnik Ł.
:
Stal Rz.
18.09.2021
15:30

Małopolska Liga Juniorów

Profi Zielonki
3:1
Unia Tarnów
14.09.2021
17:30
Orzeł Myślenice
2:2
Limanovia Limanowa
14.09.2021
17:00
Wolania Wola Rzędzińska
6:1
Górnik Wieliczka
15.09.2021
17:00
Grybovia Grybów
4:2
Dunajec Nowy Sącz
15.09.2021
17:00
Garbarnia Kraków
2:1
Puszcza Niepołomice
15.09.2021
16:00
Sandecja Nowy Sącz
5:3
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
15.09.2021
16:00
Pcimianka Pcim
:
Beskid Andrychów
16.09.2021
17:00
Dunajec Nowy Sącz
:
Orzeł Myślenice
18.09.2021
10:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Profi Zielonki
18.09.2021
10:00
Puszcza Niepołomice
:
Sandecja Nowy Sącz
18.09.2021
10:00
Limanovia Limanowa
:
MKS Trzebinia
18.09.2021
10:00
Unia Tarnów
:
Wolania Wola Rzędzińska
18.09.2021
13:30
Beskid Andrychów
:
Grybovia Grybów
18.09.2021
16:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych - jesień

Podhale Nowy Targ
:
Sandecja Nowy Sącz
15.09.2021
15:00
Hutnik Kraków
:
Garbarnia Kraków
18.09.2021
12:00

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych - jesień

Unia II Tarnów
:
Hutnik II Kraków
17.09.2021
17:00
Cracovia II Kraków
:
Puszcza Niepołomice
18.09.2021
14:00
Beskid Andrychów
:
Profi Zielonki
18.09.2021
11:00
Limanovia Limanowa
:
Okocimski Brzesko
18.09.2021
12:15

I Małopolska Liga Trampkarzy - jesień

Dunajec Nowy Sącz
:
Tarnovia Tarnów
18.09.2021
15:00
Podhale Nowy Targ
:
Wisła II Kraków
18.09.2021
10:00

II Małopolska Liga Trampkarzy - jesień

Unia II Tarnów
12:0
Górnik Tarnów
15.09.2021
10:00
Unia Oświęcim
:
AS Progres Kraków
16.09.2021
17:00
Kalwarianka
:
Respect Szalowa
18.09.2021
10:00
Górnik Tarnów
:
Okocimski Brzesko
18.09.2021
12:00

I Małopolska Liga Młodzików

Limanovia Limanowa
5:1
Cracovia Kraków
14.09.2021
17:00
Sandecja
:
Hutnik
15.09.2021
16:30
Cracovia Kraków
:
Dunajec Nowy Sącz
18.09.2021
16:30
Limanovia Limanowa
:
Hutnik
18.09.2021
14:30
AS Progres Kraków
:
Sandecja
18.09.2021
16:00

II Małopolska Liga Młodzików

Cracovia Kraków
3:1
Unia Tarnów
15.09.2021
17:45
TS Wisła I Kraków
:
Pogoń S.
16.09.2021
14:00
Unia Oświęcim
:
Cracovia Kraków
18.09.2021
11:00
Akademia Goal Nawojowa
:
TS Wisła I Kraków
18.09.2021
12:30
Pogoń S.
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
18.09.2021
 
AP 21 Chrzanów
:
Unia Tarnów
18.09.2021
11:00

II Liga Kobiet, gr. południowa

Unia Lublin
:
Ziemia Lubińska Czerniec
18.09.2021
15:00

Keeza III Liga Kobiet, gr. IV

Izolator Boguchwała
:
DAP Dębica
18.09.2021
11:00
FSA Kraków
:
MOSiR Lubartów
18.09.2021
11:00
Rysy Bukowina Tatrzańska
:
Resovia II Rzeszów
18.09.2021
11:00