KO: Górnik bliżej awansu! (foto)

Sobota, szósty czerwca, godzina 20:45 - to data, którą każdy kibic piłkarski w swoim kalendarzu z pewnością zaznaczył czerwonym kolorem, bowiem właśnie wtedy, w Berlinie rozpoczynał się Finał Ligi Mistrzów. Jednak kilka godzin wcześniej swój "finał" na boisku w Staniątkach rozgrywały zespoły Czarnych i Górnika Wieliczka.

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek w trzeciej grupie krakowskiej Okręgówki oba zespoły miały dokładnie tyle samo punktów, a więc bezpośrednie starcie mogło mieć decydujący wpływ na końcową klasyfikację.

Uprzedzając nieco fakty, pół żartem, pół serio można powiedzieć, że spotkanie w Staniątkach wygrało z wielkim finałem Ligi Mistrzów, bowiem to właśnie w meczu na szczycie krakowskiej okręgówki padło tego dnia więcej goli - dokładnie jeden gol więcej. Strzelanie w meczu Czarnych z Górnikiem rozpoczęli ci drudzy, a konkretnie Kamil Jeleń, który od samego początku był najaktywniejszym zawodnikiem gości, a w 9 minucie uwolnił się spod opieki Małajowicza i do pustej bramki dobił strzał Pazurkiewicza. Pięć minut później świetną akcję przeprowadził Dariusz Mielec, po której jednak szansę na podwyższenie prowadzenia zmarnował Pazurkiewicz. Po chwili sam Mielec mógł stanąć przed stuprocentową sytuacją gdyby tylko prostopadłe podanie od Konrada Cebuli było nieco lżejsze. Dopiero trzecia z rzędu sytuacja gości, w której udział brał Mielec, przyniosła Górnikowi drugiego gola. Tym razem jednak pomocnik gości sam postanowił zakończyć akcję pięknym strzałem zza pola karnego nie dając szans Dąbrosiowi. Miejscowi przebudzili się dopiero po upływie pół godziny gry, a sygnał do odrabiania strat dał strzałem z 18 metrów Kowalczyk, ale choć pod bramką Widawskiego zrobiło się groźnie to efektu w postaci gola początkowo nie było. Dwie minuty później efekt był już jednak widoczny bo znakomitą wrzutkę Małajowicza, strzałem głową wykończył Szczygieł ustalając jednocześnie wynik do przerwy.

Wszystko wskazywało na to, że druga połowa przyniesie jeszcze więcej emocji, bo przecież gospodarze nie mogli pozwolić sobie na porażkę, a nawet ewentualny remis nie do końca ich satysfakcjonował. Można było spodziewać się zatem bardziej otwartej gry Czarnych, co z kolei mogło dawać szansę Górnikowi na zabójcze kontry. Tymczasem... nic z tych rzeczy. Druga połowa okazała się mocno rozczarowująca i momentami z boiska wiało nudą. Gospodarze przez 45 minut drugiej części meczu stworzyli sobie jedną okazję do wyrównania, ale w dobrej sytuacji pomylił się Sobolewski. Co więcej od około 75 minuty, miejscowi wyglądali na pogodzonych z porażką w efekcie czego w samej końcówce dali sobie strzelić jeszcze dwie bramki, których autorem był wprowadzony z ławki dopiero w 81 minucie Kamil Gawlik. Efektowna wygrana z bezpośrednim rywalem zdecydowanie przybliża "Górników" do IV Ligi.