KO: Orzeł poskromił lidera! (video/foto)

Orzeł Myślenice przełamał czarną serię meczów ligowych bez zwycięstwa i poskromił na wyjeździe liderujący w tabeli zespół Czarnych Staniątki 4:1 (2:0). Co ciekawe ostatnie zwycięstwo Orłowcy odnieśli jesienią również z liderującym wówczas Górnikiem Wieliczka 1:0 na własnym obiekcie.

Klasa Okręgowa (Kraków III), 18.04.2015
Czarni Staniątki - Orzeł Myślenice 1:4 (0:2)

Perdał 90+1 - Lesiński 21, M.Górka 42, Żak 58, Kański 79

Żółte kartki: Małajowicz - B.Łętocha, Lesiński, D.Górka
Czarni: Fijałka - Różycki, Tarasek, Maślanka, Małajowicz (65 Perdał) - Kowalczyk, Gawlik, Kaczmarczyk, Płoskonka (65 ,Szczygieł) Starowicz (75 Śledzowski) - Drabik
Orzeł: Bies - D.Górka, Kasprzyk, Mistarz, Lesiński - Kraus (79 Mateusz Pajka), Ślusarz, B.Łętocha (81 Nawieśniak), Żak (78 Marzec) - Pyzio (75 Kański), M.Górka

Tego dnia wszystko sprzyjało Orłowi, trener miał do dyspozycji wszystkich zawodników i w końcu wyjściowy skład mógł być optymalny. Początek spotkania był wyrównany, miejscowi starali się prowadzić grę, ale nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe. Schowani za podwójną gardą Orłowcy upatrywali swoich szans w kontratakach. W końcu dopięli swego, ale nie po kontrze, a stałym fragmencie gry.

W 24. minucie Kamil Lesiński kapitalnie zawinął technicznie nad murem z rzutu wolnego, a piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Ręce w geście triumfu po raz drugi gracze Orła podnieśli tuż przed przerwą gdy po zespołowej akcji z prawej strony dośrodkowywał Dominik Górka, a akcję zamknął na długim słupku rozgrywający świetne zawody Michał Górka i zdobył drugiego gola dla myśleniczan.

Druga połowa rozpoczęła się dla gości równie dobrze jak zakończyła pierwsza. Podopieczni trenera Karasia cały czas przeważali i stosunkowo szybko zdobyli bramkę. Z prawej strony znów dośrodkowywał Dominik Górka, a skutecznym wolejem popisał się Krzysztof Żak, podwyższając prowadzenie na 3:0.

W końcówce dobił przeciwników Rafał Kański, który zdobył gola tuż po wejściu z ławki rezerwowych. Dużą tutaj rolę odegrał jeden z bohaterów tego spotkania Kamil Lesiński, który zagrał prostopadłą piłkę do wspomnianego Rafała Kańskiego, a ten mając przed sobą tylko bramkarza wpakował piłkę do siatki. Czarni honorowego gola zdobyli w doliczonym czasie gry, gdy Mateusza Biesa w sytuacji sam na sam pokonał Andrzej Perdał.

Niewątpliwie Orłowcy zrobili niespodziankę wygrywając aż tak przekonująco na boisku lidera, ale biorąc pod uwagę dyspozycję zawodników tego dnia wynik odzwierciedla boiskowe poczynania całego zespołu, który rozegrał zdecydowanie swój najlepszy mecz w tym sezonie.

Źródło: orzelmyslenice.pl/bartek ziółkowski (foto)

Dodano: 2015-04-20 11:50:28