Klasa okręgowa (Kraków III): 28.03.2015 r. - Dobczyce
Raba Dobczyce - Orzeł Myślenice 4:2 (3:0)
Damian Piwowarczyk 18, Łukasz Ziemianin 21, Michał Zborowski 28, Paweł Mróz 78 - Marcin Parszywka 86, Marek Pajka 90

Żółte kartki: M.Zborowski, Grudzień - Łętocha, Lesiński, Święch, M. Górka, Marek Pajka.
Widzów: 150.

Raba: Ruman - R.Zborowski (85 Mika), Budyn, Grudzień, Czarnota - M.Zborowski, D.Piwowarczyk (65 Mróz), Idzi, Ziemianin (77 M.Piwowarczyk) - Dudek, Hyży.
Orzeł: Bies - Lesiński, Mateusz Pajka, Bzdek, Leśniak - Kraus (77 Marek Pajka), Łętocha (66 Ostrowski), Święch (71 Parszywka), Marzec (46 M.Górka) - Żak, Mistarz.

Spotkanie rozstrzygnęło się tak na prawdę między 18 a 28 minutą premierowej części gry. Podopieczni trenera Piotra Żuka zdobyli wówczas trzy gole, czym zdecydowanie ustawili sobie przebieg dalszej rywalizacji.

Najpierw rywala napoczął kapitan drużyny Raby, Damian Piwowarczyk. Wykorzystał on kapitalne podanie Arka Dudka, który po brazylijsku, piętką zagrał idealnie w tempo, a "Milup" ze stoickim spokojem posłał piłkę do siatki. Na 2:0 z bliska podwyższył Ziemianin, znów korzystając z podania Dudka.

Trzeci gol był dziełem młodszego z braci Zborowskich, Michała. Skrzydłowy Raby zdecydował się na strzał z dalszej odległości, źle w tej sytuacji interweniował golkiper Orła i futbolówka zameldowała się w sieci.

W 45 min w polu karnym zderzyli się Mistarz i wychodzący z bramki Ruman, lecz golkiper, mimo protestów gości, nie zdecydował się odgwizdać rzutu karnego.

Po przerwie Orzeł szybko zaatakował. W 48 min podopieczni trenera Świecy wyprowadzili szybką kontrę, lecz wracający Grudzień nieprzepisowo powstrzymał zawodnika gości i akcja przyniosła tylko rzut wolny. Wydawać się mogło, że defensor Raby w tej sytuacji zostanie ukarany czerwoną kartką, lecz rozjemca pokazał żółtą kartkę. Z rzutu wolnego niecelnie uderzył Żak.

W 78 minucie ekipa z Dobczyc zdobyła czwartego gola. Tym razem myślenickiego "wieżowca" w bramce, strzałem głową pokonał Mróz, po dobrej centrze z rożnego M.Zborowskiego. Później zawodnicy z Dobczyc mogli wbić jeszcze kolejne gole ale zawiodła skuteczność. Spudłowali m.in. Dudek a także Mróz.

Nie pudłowali za to rezerwowi Orła i w końcówce z bezpiecznego 4:0 zrobiło się 4:2. Najpierw zamieszanie w polu karnym wykorzystał Parszywka, a już w doliczonym czasie gry wynik ustalił ... drugi tego dnia bramkarz Orła, Marek Pajka, którego w końcówce trener desygnował do gry w polu.

Źródło: rabadobczyce.futbolowo.pl

Dodano: 2015-03-29 15:40:56

Raba Dobczyce  Orzeł Myślenice  Klasa Okręgowa (Kraków)