Raba Dobczyce - Pasternik Ochojno 4:1 (3:0)
dla Raby: Hyży 1, Mróz 30, Dudek 42, Idzi 55

Raba: Ruman - Czarnota, Mika (46 Grudzień), Budyn, R.Zborowski, M.Zborowski (65 Nowak), Idzi (70 Ciask), D.Piwowarczyk, Mróz (46 M.Piwowarczyk), Dudek, Hyży

W sobotnie przedpołudnie zespół Raby Dobczyce zmierzył się z czołowym zespołem A-klasy myślenickiej Pasternikiem Ochojno.

Już w pierwszej minucie gracze z Dobczyc mogli cieszyć się z prowadzenia, kiedy to po wymanewrowaniu obrońców wraz z bramkarzem Pasternika, Szczepan Hyży skierował futbolówkę do pustej bramki.

Po tym prowadzeniu zespół Raby cofnął się na własną połowę i gracze z Ochojna śmielej atakowali bramkę Rumana, jednak dobrze spisująca się defensywa nie pozwoliła na zbyt dużo, choć zaznaczyć trzeba, że w 10 minucie od utraty bramki drużynę z Dobczyc uratował słupek, po strzale z lini pola karnego.

W 30 minucie lewą stroną bardzo dobrą akcję przeprowadził Paweł Mróz, kończąc efektownym strzałem w długi róg z dość ostrego kąta. Pod koniec pierwszej części spotkania, swoją bramkę zdobył Arek Dudek, kiedy to na lini pola karnego założył przysłowiową siatkę jednemu z obrońców i bardzo precyzyjnym strzałem umieścił piłkę obok bezradnie interweniującego bramkarza.

Drugą połowę gracze Raby zaczęli również od mocnego akcentu, a mianowicie najładniejszą akcję meczu przeprowadzili trzej gracze Raby. Maciek Piwowarczyk swietnym dośrodkowaniem zagrał do ustawionego w polu karnym Dudka, ten z pierwszej piłki dograł na wchodzącego Idziego, który precyzyjnym strzałem zdobył czwartego gola.

Potem było jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku, między innymi Szczepan Hyży po idealnym dograniu na piąty metr przez Damiana Piwowarczyka nie trafił w bramkę, natomiast pięć minut później niemal kopia akcji, z tym że w roli podającego wystąpił Hyży, natomiast spudłował Piwowarczyk.

W 85 minucie Pasternik zdobył swojego jedynego gola w tym meczu ustalając wynik na 4:1.

Źródło: rabadobczyce.futbolowo.pl

Dodano: 2015-03-08 20:14:51