HMKJM: Pierwsze punkty Prądniczanki (foto)

Podczas sobotnich spotkań trzeciej kolejki Halowych Mistrzostw Krakowa Juniorów Młodszych z pewnością nie można było się nudzić. Każdy z meczów opiewał w wiele emocji i co najważniejsze w bramki. Pierwsze punkty w lidze zdobyła Prądniczanka, która zostawiła w pokonanym polu Krakusa Nowa Huta, a z pierwszą stratą punktów musiał się pogodzić SMS, bowiem podopieczni Henryka Dudy podzielili się punktami z Cracovią. Z kolei Garbarnia Kraków pokonała pozostającego nadal bez wygranej, Dalin Myślenice.

W pierwszym sobotnim meczu juniorów młodszych Cracovia po ciekawym widowisku ostatecznie zremisowała z drużyną SMS-u Kraków 4:4. Następnie na plac gry wybiegli zawodnicy Prądniczanki i Krakusa. Przez początkowe dziesięć minut to "Chłopcy z Boboli" dyktowali warunki, na niewiele pozwalając przeciwnikom. W 10. minucie pierwszą groźną okazję do zdobycia gola miał Krakus, ale Artur Zabrzeński był nieskuteczny. W odpowiedzi szansę miał Jan Paszkiewicz, lecz niewyokrzystał sytuacji sam na sam. Chwilę później do siatki trafił Jan Bartoszek, ale sędzia nieuznał bramki dopatrując się wcześniej faulu na bramkarzu. Na dwie minuty przed przerwą Prądniczanka wyszła na prowadzenie, dzięki bramce Marka Spórny. Drugą odsłonę fantastycznie rozpoczął Krakus, bowiem po kilku sekundach doprowadził do wyrównania. Ładnym, płaskim strzałem tuż przy słupku popisał się Daniel Stępak. Minęło pięć minut, a drugiego gola dla Krakusa zdobył Jan Bartoszek. Od tego momentu gra się wyrównała. Na boisku wśród zawodników można było zauważyć wiele zaangażowania i walkę o każdą piłkę. W 38. minucie drugi raz do siatki rywala trafił Marek Spórna, dając powody do radości swoim kolegom z Prądniczanki. Chwilę później ponownie to Krakus cieszył się z prowadzenia, ponieważ Dawid Zborowski pokonał Fundamenta. W 45. minucie z rzutu karnego mógł wyrównać Łukasz Paciorek, ale przestrzelił. Wszystko co najgorsze dla Krakusa zaczęło się minutę później, bowiem w przeciągu trzech minut stracili trzy gole i pewne już było, że to Prądniczanka w tym dniu zdobędzie swój pierwszy komplet punktów w Halowych Mistrzostwach Krakowa. Tuż przed końcem przeciwników dobił Jan Mokry.

Nie mniej emocji było w spotkaniu Garbarni Kraków z Dalinem Myślenice. Już w 5. minucie "Brązowych" na prowadzenie wyprowadził Adam Jawor. Garbarnia miała na boisku optyczną przewagę, jednak to Dalin w krótkim odstępie czasu dwukrotnie trafił do siatki. Radość zespołu z Myślenic nie trwała jednak długo, bo już kilka chwil później to gracze z Krakowa dwa razy pokonali bramkarza Dalinu. Szczęśliwym strzelcem był Bartosz Baran. Na sekundy przed gwizdkiem oznajmującym przerwę zawodnicy z Rydlówki czwarty raz mogli się cieszyć z gola. Mikołaj Pyś zagrał prostopadłą piłkę do Szymona Porębskiego, a ten bez najmniejszych problemów skierował futbolówkę do bramki. Pierwsze piętnaście minut drugiej połowy należało do Dalinu, lecz nie za wiele z ich inicjatywy wynikało. Najlepszą okazję do strzelenia kontaktowego gola miał Dawid Masłowski, który z impetem minął dwóch przeciwników, ale z golkiperem Garbarni już sobie nie poradził. W 42. minucie Szymon Chronowski po podaniu Dawid Kluski trafił do siatki. Tuż przed końcowym gwizdkiem zabójczą kontrę wyprowadzili podopieczni Kazimierza Wincenciaka, a wynik ustalił Mikołaj Pyś. Na koniec sobotnich zmagań rozegrano spotkanie z 5. kolejki, w którym zmierzyła się Prądniczanka i Garbarnia. Ostatecznie to "Brązowi" zgarnęli drugi komplet punktów tego dnia, ale to zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Gracze Jacka Matyji postawili Garbarni wysoko poprzeczkę, jednak na przestrzeni całego spotkania do gracze z Rydlówki byli zespołem lepszym. Do zwycięstwa Garbarni w głównej mierze przyczynił się Filip Małczęć, strzelec trzech goli. W przeciwnej drużynie losy meczu starał się odmienić Jan Paszkiewicz, który zdobył cztery bramki i w głównej mierze to on brał na siebie ciężar gry.

Cracovia Kraków - SMS Kraków 4:4

Sędziował: Radosław Wilk.
Cracovia: Sendorek, Smoleń - Pierzyca, Sroka, Janecki, Talowski, Dudek, Ożóg, Buraczek, Łabuński, Sklarz, Czerzunczak, Dukała, Szczepański,
Malinowski.
SMS: Pawlikowski, Matwiejków - Celiński, Ratuszny, Dudzic, Brzana, Augustyn, Kwaśniowski, Nowak, Kusak, Grzesicki, Matys, Koźbial.

Prądniczanka Kraków - Krakus Nowa Huta 6:3 (1:0)
Marek Spórna 23, 38, 48, Jan Paszkiewicz 46, Maciej Przybyła 47, Jan Mokry 50 - Daniel Stępak 26, Jan Bartoszek 31, Dawid Zborowski 41

Prądniczanka: Fundament - Olkuski, Kmak, Przybyła, Gaweł, Paciorek, Wadowski, Grudnik, Spórna, Paszkiewicz, M. Mielecki, F. Mielecki, Mokry, Mistak.
Krakus: Witnicki - Stępak, Szafraniec, Zabrzeński, Żak, Zborowski, Bartoszek, Korneluk, Luberda, Nowak, Mielnik.

Garbarnia Kraków - Dalin Myślenice 5:3 (4:2)
Adam Jawor 5, Bartosz Baran 15, 17 (k), Szymon Porębski 25, Mikołaj Pyś 50 - Alan Chrzanowski 10, Patryk Makusek 12, Szymon Chronowski 42

Garbarnia: Biesiadecki, A. Baran - Dziedzic, Gubała, Jawor, Kowalski, Porębski, Prochownik, B. Baran, Lipowski, Paczka, Małczęć, Ochwat, Jędrzejowski, Trojan, Witaszyk, Pyś.
Dalin: Żaba - Górszczak, Chrzanowski, Topa, Masłowski, Osielczak, Kopta, Makusek, Kluska, Chronowski, Galas.

Prądniczanka Kraków - Garbarnia Kraków 6:9 (3:4)
Marek Spórna 12, Łukasz Paciorek 14, Jan Paszkiewicz 24, 35, 40 (k), 46 - Bartosz Prochownik 1, 45, Szymon Porębski 2, Łukasz Kowalski 12, Filip Małczęć 23, 39, 50, Adam Jawor 30, Rafał Witaszyk 37 -

Garbarnia: A. Baran, Biesiadecki - Dziedzic, Gubała, Jawor, Kowalski, Porębski, Prochownik, B. Baran, Lipowski, Paczka, Małczęć, Ochwat, Jędrzejowski, Trojan, Witaszyk, Pyś.

Źródło: jakub dybał

Dodano: 2014-12-08 21:54:56

Dalin Myślenice  SMS Kraków  Garbarnia Kraków  Prądniczanka Kraków  Halowe Mistrzostwa Krakowa Juniorów Młodszych