Prądniczanka Kraków – IKS Olkusz 3:2 (3:0)

Sędziowali: Maciej Koster - Katarzyna Rumian, Magdalena Bilska (Kraków).
Żółte kartki: Rojek, Bąk
Prądniczanka: Misiak – Bąk, Gruca, Marek, Ł.Kawa, Kękuś (75 Zawalonka), Rojek (60 Mroczka), Kania, A.Kawa, Jeleń, Obrzut (80 Pieniążek).
Olkusz: Dynerowicz – Nowak, Banyś, Kajda, Gajowiec, Zysk, Boś (80 Przybylski), Czapnik, Mrożek, Jedynak, Kazek.

Od pierwszych minut spotkania zdecydowaną przewagę zdobyli gospodarze. To oni całkowicie przejęli inicjatywę i raz za razem zagrażali bramce Olkusza. Pierwsza bramka padła w 20 min. Ładnym strzałem z dystansu popisał się Tomasz Rojek. Dwie następne bramki w 28 i 38 min zdobył dla Prądniczanki Jarosław Kania. Drużyna gości ograniczała się jedynie do obrony i nielicznych kontrataków. Po jednej z takich akcji powinna paść bramka dla Olkusza, lecz napastnik mając piłkę na 5 metrze i pustą bramkę, zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału w efekcie czego w ostatniej chwili piłkę spod nóg wyłuskał mu obrońca Prądniczanki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3-0 i zanosiło się na pogrom Olkusza.

Jednakże w drugiej połowie ku zdumieniu kibiców gospodarzy, role meczu się odwróciły. Po strzeleniu kontaktowego gola w 68 min przez Dariusza Bosia, goście uwierzyli, że losy spotkania mogą jeszcze się zmienić. Ruszyli z wielkim impetem do ataku. W 86 min drugą bramkę dla Olkusza zdobył Mateusz Mrożek co spowodowało coraz większe zdenerwowanie i niepewność gospodarzy. W ostatnich sekundach meczu wspaniałą interwencją popisał się bramkarz Prądniczanki Tomasz Misiak, dzięki czemu trzy punkty zostały na”B5”.

Te ciężko wywalczone trzy punkty dały awans Prądniczance na pozycję wicelidera.

Źródło: adam murzański

Dodano: 2014-09-28 23:05:30