3L: Korona przerywa serię Trzebini (foto)

MKS Trzebinia/Siersza – Korona II Kielce 1:4 (0:2)
Damian Lickiewicz 61 – Mateusz Zawadzki 14, Olivier Kapo 35, Nabil Aankour 74, Piotr Paprocki 86

Żółte kartki: Domurat, Giermek, Małodobry – Marković, Aankour, Cebula.
Czerwona kartka: Tomasz Małodobry (88, za dwie żółte).
Widzów: 150.

MKS: K. Pająk – Sieczko, Małodobry, Kalinowski, Klikla – Witoń, Lickiewicz, Domurat, Giermek (86 Cząstka), J. Pająk (64 Juraszek) – T. Szczepanik (62 Kowalik).
Korona II: Małecki – Zawadzki, Bednarski, Wrześniewski, Leandro (64 P. Paprocki) – Piwowar, Stachura, Jaśkiewicz (60 A. Paprocki), Marković (46 Cebula), Aankour – Kapo (60 Stąporski).

MKS Trzebinia/Siersza do dnia dzisiejszego legitymował się serią czterech spotkań bez porażki. Dobrą passę beniaminka ligi przerwały rezerwy ekstraklasowej Korony Kielce, które wzmocnione kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu wygrały w Trzebini 4:1.

Od początku zawodów stroną przeważającą byli zawodnicy Korony II Kielce. W 4. minucie meczu pierwszy strzał w tym meczu oddali goście, a konkretnie Michał Stachura, który został obsłużony podaniem z rzutu rożnego od Jakuba Jaśkiewicza. Piłka jednak powędrowała obok słupka bramki strzeżonej przez Krzysztofa Pajaka. Dziesięć minut później „Scyzory” wyszły na prowadzenie. Na uderzenie z prawej strony pola karnego zdecydował się kapitan Korony, Mateusz Zawadzki, a bezradny bramkarz MKS-u odprowadził tylko futbolówkę do siatki. Następnie, dośrodkowanie Leandro z lewego skrzydła wylądowało na głowie Kapo, ale były reprezentant Francji przestrzelił nad poprzeczką. Chwilę później, oko w oko z golkiperem z Trzebini znalazł się Nabil Aankour, lecz Marokańczyk przegrał ten pojedynek. Na dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy podopieczni Sławomira Grzesika prowadzili już różnicą dwóch goli. Piłka została zagrana do Oliviera Kapo, a ten bardzo ładnym lobem trafił do bramki. Wydawało się, że w momencie podania Francuz był na pozycji spalonej, ale arbiter boczny nie zareagował. W tej odsłonie gospodarze nie mieli żadnego pomysłu na rozegranie akcji, można było zauważyć wiele chaosu, co z kolei przekładało się na dużą niedokładność.

Na drugą część miejscowi wyszli z nadzieją na odwrócenie losów spotkania.  Ich nadzieje były jeszcze większe po zdobyciu kontaktowego gola. W 61. minucie ustawiony na szesnastym metrze Damian Lickiewicz wymanewrował obrońcę, następnie oddał strzał, a odbita jeszcze od któregoś z obrońców futbolówka kompletnie zmyliła Wojciecha Małeckiego i wpadła do bramki. W odpowiedzi doskonałą okazję miał Marcin Cebula, który z impetem wpadł w pole karne, ale fatalnie się pomylił.  Potem po podaniu Piotra Paprockiego do siatki trafił Mateusz Stąporski. Sędzia jednak nie zaliczył tego trafienia dopatrując się pozycji spalonej. Mimo straty bramki to zawodnicy Korony w dalszym ciągu byli stroną przeważającą na placu gry i tylko kwestią czasu było kiedy trzeci raz pokonają Krzysztofa Pająka. Ta sztuka udała im się w 74. minucie. Po doskonałym dośrodkowaniu Zawadzkiego, piłkę głową do bramki skierował Nabil Aankour, a na cztery minuty przed końcem meczu, gospodarzy dobił Piotr Paprocki, który wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Tomasz Małodobry i przedwcześnie opuścił boisko.

Na pewno nie tak wyobrażaliśmy sobie dzisiejszego spotkanie. Chcieliśmy powalczyć o pełną pulę.  W pierwszej połowie niestety nie wyglądało to najlepiej. W ogóle pierwsze połówki są ostatnio naszą bolączką. Nie wiemy dokładnie jak drużyny grają w naszej III lidze. W pierwszej części Korona też nie podeszła do nas bardzo wysoko, nie grała super technicznej piłki, ale mając w składzie kilku piłkarzy dobrze wyszkolonych technicznie udało im się nas zaskoczyć. Przy pierwszej bramce, zagrali jedną piłkę do boku, następnie ładnie strzelili prostym podbiciem. Później, druga bramka była na granicy spalonego i było nam już ciężko gonić ten wynik. W drugiej odsłonie zagraliśmy trochę żywiej, stąd strzelona bramka kontaktowa. Wydawało się, że powalczymy jeszcze o jeden punkt, ale bramka na 3:1 można powiedzieć, że nas rozłożyła na łopatki i ciężko było pomyśleć o dobrym wyniku – podsumował mecz szkoleniowiec MKS-u Trzebinia/Siersza, Paweł OlszowskiTeraz gramy w Sandomierzu. Czasami łatwiej sprawić niespodziankę, kiedy nikt się nie spodziewa, niż zdobywać punkty z przeciwnikami z dolnych rejonów tabeli. Mieliśmy dzisiaj małą przewagę nad Koroną Kielce, ale ponownie się spłaszczyło w tabeli i teraz będziemy patrzeć z jej dołu. Zawsze można spróbować powalczyć z teoretycznie mocniejszymi rywalami i z takim nastawieniem pojedziemy do Sandomierza.

Jesteśmy zadowoleni z dzisiejszego meczu. W ogóle od dłuższego czasu jesteśmy zadowoleni z naszej gry. Wcześniej przegrywaliśmy trochę pechowo, poprawiliśmy teraz grę w obronie, bowiem przeciwnik nam nie stworzył dzisiaj praktycznie żadnej klarownej sytuacji. Bramka, którą strzeliła Trzebinia padła po zdecydowanym rykoszecie i przypadkowym uderzeniu, więc cieszę się, bo stworzyliśmy sobie dzisiaj dużo sytuacji. Myślę, że powinniśmy wygrać wyżej, mimo to, że jak na wyjazd to jest to bardzo wysoki rezultat. Cały czas kontrolowaliśmy przebieg spotkania, mieliśmy sytuacje przed tą bramką kontaktową, a także po tej bramce. Tak jak powiedziałem, przeciwnik praktycznie nie stworzył sobie okazji, to myślę, że mecz był pod kontrolą przez pełne 90 minut. Może były  momenty, kiedy trochę spuściliśmy z tonu, ale nie bałem się o ten wynik od samego początku – podsumował mecz trener Korony II, Sławomir Grzesik.

Źródło: jakub dybał

Dodano: 2014-09-27 20:28:09