2L: Trwa regres Limanovii (foto)

Drugoligowe derby małopolski dla Niepołomic. Pojedynek Limanovii z Puszczą nie był pasjonującym widowiskiem. Najwięcej emocji dostarczyły ostatnie minuty meczu. Gospodarze, którzy prowadzenie objęli w drugiej części zawodów w końcówce pozwolili sobie strzelić dwa gole i tym samym zaliczyli czwartą porażkę z rzędu.

II liga, 07.09.2014 r. - Limanowa
Limanovia Limanowa - Puszcza Niepołomice 1:2 (0:0)
Chmiest 63 - Nowak 84, Zakrzewski 90

Sędziowali: Paweł Kantor – Krzysztof Bizoń, Krzysztof Lipczyński (Podkarpacki ZPN)
Żółte kartki: Niechciał, Skiba – Biernat
Widzów: 500
Limanovia: Sotnicki – Majcher, Mysiak, Czajka, Niechciał – Waksmundzki (46 Zawadzki), Pietras, Skiba, Wilk (35 Piwowarczyk), Komorek – Chmiest (84 Kozieł)
Puszcza: Staniszewski – Cichy, Napierała, Biernat, Mikołajczyk – Kiełtyka (76 Przybył), Stróźik (82 Lipiarz), Uwakwe (69 Nowak), Madejski, Gawęcki – Zakrzewski

II-ligowe derby małopolski dla Niepołomic. Pojedynek Limanovii z Puszczą nie był pasjonującym widowiskiem. Najwięcej emocji dostarczyły ostatnie minuty meczu. Gospodarze, którzy prowadzenie objęli w drugiej części zawodów w końcówce pozwolili sobie strzelić dwa gole i tym samym zaliczyli czwartą porażkę z rzędu.

Mecz mógł zacząć się bardzo pomyślnie dla Limanovii. Już w 4 minucie spotkania w znakomitej okazji znalazł się Waksmundzki. Pomocnik gospodarzy wpadł z piłką w pole karne Puszczy, minął zwodem Staniszewskiego, oddał strzał, ale piłkę lecącą do bramki z linii bramkowej zdołał wybić obrońca gości. Następnie tempo gry spadło, na boisku nie działo się nic ciekawego. Nudę w 18 minucie przerwał Cichy, który strzałem z dystansu trafił w poprzeczkę bramki Limanovii. Po uderzeniu Cichego, piłkarze znów kazali nam czekać kolejne 10 minut na następną akcję. W 29 minucie w dobrej pozycji do oddania strzału znalazł się Madejski, ale piłka po jego uderzeniu poszybowała wysoko nad bramką gospodarzy. Chwilę później poważnej kontuzji nabawił się pomocnik gospodarzy Mateusz Wilk, którego na placu gry zmuszony był zastąpić Piwowarczyk. W końcówce pierwszej połowy trzy szanse na zdobycie bramki miał napastnik Puszczy – Zakrzewski. Jego pierwsze uderzenie głową - obronił Sotnicki, druga główka na bramkę Limanovii okazała się niecelna. Zawodnikowi Puszczy nie udało się też trafić w światło bramki przy trzeciej próbie, kiedy zdecydował się na strzał z dystansu.

Początek drugiej połowy nie różnił się zbytnio od pierwszej. Znów oglądaliśmy grę głównie w środku pola, a na pierwszą akcję musieliśmy czekać do 56 minuty. Wtedy na uderzenie zdecydował się Cichy, ale piłka po jego strzale przeleciała na poprzeczką Sotnickiego. W odpowiedzi dobre uderzenie na bramkę Limanovii, niemal z zerowego kąta oddał Zakrzewski, ale stojący między słupkami Staniszewski nie dał się zaskoczyć. W 64 minucie padła w końcu pierwsza bramka zawodów. Najlepiej w podbramkowym zamieszaniu zachował się Chmiest i to on skierował piłkę do siatki. Stracony gol przebudził z marazmu drużynę gości, którzy ruszyli do odrabiania strat. W 74 minucie, ładne uderzenie z dystansu na bramkę Limanovii oddał Gawęcki, ale golkiper gospodarzy zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W 79 minucie na 2:0 dla gospodarzy podwyższyć mógł Skiba, jednak po wymanewrowaniu obrony Puszczy zdecydował się na zbyt mocne uderzenie. Niewykorzystana sytuacja w końcówce meczu zemściła się dwukrotnie. W 83 minucie do zbyt krótko wybitej przez gospodarzy piłki dopadał Nowak i mocnym strzałem pod poprzeczkę umieścił ją w bramce. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, już w doliczonym czasie gry zwycięską bramkę dla Puszczy, po kolejnym błędzie obrony zdobył Zakrzewski.

Trzy punkty pojechały zatem do Niepołomic. Puszcza po trzech meczach bez zwycięstwa zdołała w końcu wywalczyć 3 punkty. Regres Limanovii trwa nadal.

Źródło: dariusz grochal

Dodano: 2014-09-08 19:33:59