KO: W Kornatce wielkie derby walki (foto)

Rokita Kornatka - Raba Dobczyce 3:3 (1:1)
Łukasz Ziemianin 1, 55, Arkadiusz Dudek 52 - Łukasz Batko 36, Mateusz Mistarz 68 (k), Adam Piwowarczyk 80

Sędziowali: Tomasz Żelazny - Marcin Jurek oraz Jakub Boligłowa (Kraków)
Żółte kartki: W.Piwowarczyk, A.Kania, M.Mistarz - Ruman, Hyży, Czarnota, M.Zborowski
Czerwona kartka: Grudzień 67 (faul w polu karnym)
Widzów: 350

Rokita: Kornio - A.Kania, M.Mistarz, Maciej Wyroba, Mikołaj Wyroba - W.Piwowarczyk, K.Mistarz, Serafin, Ścibor - A.Piwowarczyk, Batko (46 Żuławiński)
Raba: Ruman - R.Zborowski, B.Krawczyk (83 D.Piwowarczyk), Grudzień, Śmigla (65 Czarnota) - Ziemianin (89 Majewski), Dudek, Budyn, M.Zborowski - M.Piwowarczyk (51 Hyży), Mróz

Sześć goli, siedem żółtych kartek, jedna czerwona oraz cała fura emocji do ostatniego gwizdka arbitra. Tak skrótowo można podsumować dzisiejsze starcie Rokity Kornatka z Rabą Dobczyce. Konia z rzędem temu, kto przed meczem przewidział taki scenariusz dzisiejszego pojedynku.

Spotkanie dla drużyny z Dobczyc zaczęło się wręcz wyśmienicie. Już w 45 sekundzie (!) meczu piłkę do siatki gospodarzy wbił Łukasz Ziemianin. Popularny "Ziemniak" z bliska zakończył akcje, która rozpoczęła się od rzutu z autu. Tak szybko stracony gol spowodował, że gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Nic z tego jednak nie wynikło i przez dłuższy okres gry licznie zgromadzona widownia oglądała głównie typowy, jak na derby, mecz walki.

Przełamanie dla miejscowych przyszło w 36 minucie. Podobnie jak przy golu dla gości zagrożenie wyszło z rzutu z autu. Piłkę do gry wprowadził Mikołaj Wyroba, tą w polu karnym zgrał A.Piwowarczyk i trafiła ona do stojącego przed "16", napastnika Rokity, Łukasza Batko. Ten zdecydował się na strzał, po drodze jeszcze futbolówka odbiła się od jednego z graczy i bramkarz Raby nie zdołał jej powstrzymać przed wpadnięciem do siatki. Tuż przed przerwą gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Groźnie było po tym jak Serafin ograł już Rumana i zamiast strzelać, zdecydował się na zagranie. Piłka owszem, trafiła do jego kolegi z zespołu, A.Piwowarczyka, lecz ten strzelił nie celnie.

Początek drugiej połowy znów był kapitalny ze strony gości. Chwilę po tym jak na boisku zameldował się Szczepan Hyży, padł gol dający prowadzenie Rabie. Jego autorem został Arkadiusz Dudek, a futbolówkę jak na tacy wyłożył mu właśnie Hyży. Zaraz potem mogło być 2:2, lecz tym razem szczęście było po stronie gości, bowiem piłka zmierzająca do bramki zatrzymała się na kałuży. To się zemściło i gospodarze zostali skarceni szybką kontrą. Tą po profesorsku wykończył Ziemianin, ogrywając rywali jak na treningu i trafiając na 1:3.

Kiedy już wydawało się, że dwubramkowe prowadzenie goście spokojnie dowiozą ich nieszczęście zaczęło się w 67 minucie gry. Wtedy to Piotr Grudzień sfaulował w polu karnym Jakuba Ścibora, za co arbiter odesłał go do szatni. Co więcej, rozjemca zarządził rzut karny, którego nie zmarnował Mateusz Mistarz. Grający w przewadze gospodarze do remisu doprowadzili w 80 minucie. Dośrodkowanie z bocznej strefy boiska głową sfinalizował A.Piwowarczyk, czym ustalił wynik spotkania.

Źródło: bartłomiej polończyk

Dodano: 2014-08-24 22:31:35