Trzebinia z Pucharem Polski na szczeblu Małopolski! (foto)

Niesamowite widowisko w meczu finałowym stworzyli piłkarze MKS-u Trzebinia i Dalinu Myślenice. W spotkaniu padło w sumie aż 7 goli, obie drużyny walczyły od pierwszej do ostatniej minuty i co warte podkreślenia, była to walka fair. Po dramatycznych zwrotach akcji, puchar w górę unieśli piłkarze z Trzebini.

Finał Puchar Polski na szczeblu Małopolski, 25.06.2014 - Podłęże
MKS Trzebinia Siersza – Dalin Myślenice 4:3 (1:1)
Pająk 8, Giermek 73, 76, Sieczko 86 - Kozieł 41, 61, Wojtan 77

Sędziowali:
Sebastian Krasny - Sławomir Steczko, Krzysztof Nowak
Żółta kartka: Madej (Dalin)
Widzów: 50
Trzebinia: Gielarowski - Sieczko, Kukla, Juraszek, T. Szczepanik - Kowalik, Ołownia (69 Domurat), Lickiewicz, P. Szczepanik – J. Pająk (83 Kalinowski), Małodobry (46 Giermek).
Dalin: Iliński - Calik, Piechówka, Górski, Biel - Lepiarz, K. Mistarz (77 Madej), Balawender, Wojtan - Kozieł, A. Mistarz (46 Wajda).

Mecz zaczął się od ataków Dalinu i... bramki zdobytej przez nominalnych tego dnia gospodarzy, czyli drużynę MKS-u. Przez pierwsze 30 minut piłkarze z Myślenic zdecydowanie przeważali na boisku, ale zawodnikom z Trzebini wystarczył jeden strzał, aby to oni objęli prowadzenie. W 8 minucie piłkę z rzutu wolnego w pole karne Dalinu dośrodkował Lickiewicz, futbolówka trafiła na głowę Jacka Pająka, a ten bez trudu umieścił ją w siatce. Goście natychmiast ruszyli do ataków i całkowicie zdominowali grę. Już po chwili uderzenie Balawandera obronił Gierlakowski. W 25 minucie Balawander wyłożył piłkę Arturowi Mistarzowi tak, że ten musiał zdobyć bramkę, ale zamiast do siatki, napastnik gości strzelił wysoko ponad poprzeczką. Dwie minuty później, Gielarowskiego główką próbował pokonać Górski, ale i ta próba gości zakończyła się niepowodzeniem. Jeszcze lepszej okazji minutę później nie wykorzystał Kozieł, który po podaniu Balawandera znalazł się w sytuacji sam na sam z Gielarowskim, ale w tym wypadku znakomitą interwencją popisał się bramkarz MKS-u. W 31 minucie jedną z nielicznych w tym okresie gry akcji udało się wyprowadzić gospodarzom. Ładny strzał na bramkę Dalinu obroniony przez Ilińskiego oddał Pająk. W odpowiedzi z piłką w pole karne gospodarzy wpadł Balawander, uderzył mocno, ale znów świetną interwencją popisał się Gielarowski. Bramkarz gospodarzy skapitulował 3 minuty później, kiedy po dośrodkowaniu w pole karne do piłki dopadł Kozieł i strzałem głową umieścił ją w siatce. Na tym zakończyły się emocje w pierwszej części gry. Po pierwszych 45 minutach, można było zakładać, że w drugiej połowie faworytem będzie lepiej grająca drużyna Dalinu. To, co wydarzyło się w drugiej części zawodów zaskoczyło chyba wszystkich zgromadzonych na stadionie widzów.

Wszelkie przewidywania jak będzie wyglądała druga część meczu, już po jej pierwszych minutach wzięły w łeb. Gospodarze, którzy w pierwszej połowie zostali zepchnięci do defensywy, teraz przejęli inicjatywę. W przeciągu pierwszych 10 minut drugiej części gry pomocnik Trzebini Kowalik, aż czterokrotnie stawał przed szansą na zdobycie bramki. Żadna z jego prób nie zakończyła się jednak powodzeniem. Piłkarze Dalinu zdołali odpowiedzieć dopiero w 57 minucie, kiedy to uderzenie tuż obok bramki oddał, wprowadzony w drugiej części gry Wajda. Znacznie celniej w 61 minucie strzelił Kozieł, który po wyjściu na czystą pozycję bez trudu posłał piłkę obok interweniującego bramkarza. W 71 mogło być już po meczu. W sytuacji sam na sam znalazł się Kozieł i zamiast zdobyć trzeciego gola dla Dalinu, trafił wprost w Gielarowskiego. Gospodarze po tej akcji uwierzyli, że jeszcze nie wszystko stracone i już dwie minuty później zdobyli wyrównującą bramkę. Z piłką na bramkę Dalinu ruszył Kowalik, odegrał w polu karnym do Giermka, a ten z bliskiej odległości, bez trudu umieścił ją w siatce. Radość gospodarzy z remisu trwała raptem 3 minuty. Pięknie uderzenie pod poprzeczkę sprzed pola karnego oddał Wojtan i Dalin ponownie wyszedł na prowadzenie. Trzeci gol dla Dalinu, nie załamał gospodarzy. W 81 minucie przebojem w pole karne wpadł Giermek i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. W przeciągu niespełna 10 minut widzowie zgromadzeni w Podłężu zobaczyli, aż trzy gole, a na tablicy świetlnej pojawił się wynik 3:3. Gdy na trybunach zaczęły się dyskusje czy przy remisie będzie dogrywka czy karne, wszelkie wątpliwości rozwiał Sieczko, który w 86 minucie zdobył czwartą bramkę dla Trzebini. Wybuch radości wśród zawodników gospodarzy była nie do opisania. Na cztery minuty przed końcem spotkania wyszli na prowadzenie, choć w przeciągu całego meczu dwukrotnie musieli gonić remis! Dalin po tym ciosie nie był już w stanie się otrząsnąć. Co prawda piłkarze z Myślenic ruszyli jeszcze do ataku, ale to gospodarze, mieli szansę na piątą bramkę w meczu, gdy piłka po strzale głową Kowalika trafiła w poprzeczkę. Arbiter spotkania Sebastian Krasny gwizdnął w końcu po raz ostatni i po niesamowitym widowisku zawodnicy z Trzebini mogli wznieść ręce do góry w geście zwycięstwa. Zwycięstwa jak najbardziej zasłużonego. Całość można podsumować słowami: mecz godny finału.

Za triumf w rozgrywkach piłkarze MKS-u Trzebnia Siersza, odebrali z rąk prezesa MZPN Ryszarda Niemca pamiątkowy puchar i czek na 10 000 zł. Przegrana drużyna Dalinu musiała się zadowolić czekiem na 5000 zł. Bardzo miłe, że po ubiegłorocznej wpadce, kiedy to zwycięzca rozgrywek KS Tymbark, nie uzyskał prawa do gry w rozgrywkach centralnych, w tym roku związek na poważnie podszedł do pucharowych rozgrywek. Do tej beczki miodu, trzeba jednak wlać łyżkę dziegciu. Wybór Podłęża, jako miejscowości rozgrywania meczu finałowego jest co najmniej dziwny. Co prawda, sam obiekt jest w bardzo dobrym stanie, a i działacze zadbali o to by na meczu niczego nie brakło, to jednak położenie geograficznie stadionu spowodowało, że mecz finałowy oglądała mniej więcej taka sama liczba widzów, jak finał pucharu na szczeblu krakowskim w Myślenicach, z tą różnicą, że tamten mecz był rozgrywany "bez udziału publiczności". Na prawdę nie dało się rozegrać tego pasjonującego widowiska na stadionie, który zgromadził by więcej niż 50 osób?

Dzisiaj w siedzibie PZPN odbyło się losowanie trzech pierwszych rund szczebla centralnego Pucharu Polski. W I rundzie MKS Trzebinia Siersza, zmierzy się z Legionovią Liegionowo. Mecze I rundy zaplanowane są na 19 lipca.

Źródło: dariusz grochal

Dodano: 2014-06-26 17:05:04