facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Gaweł: Metamorfoza przyszła zimą

Rozmowa z BARTOSZEM GAWŁEM, trenerem Strażaka Kokotów

 - Przejmował Pan zespół, który był w ekstremalnie trudnej sytuacji w tabeli wielickiej klasy A.
- Zastąpiłem trenera Mariusza Myślewskiego na dwie kolejki przed końcem pierwszej rundy. Zespół miał wówczas pięć punktów w dorobku i zamykał ligową tabelę. Było to dla mnie wyzwanie i ciesze się, że wszystko dobrze się skończyło. Choć różowo nie było, bo mecze zwykle zaczynaliśmy od straty bramki i już się nie podnosiliśmy.

- Co było kluczowe w kwestii utrzymania w rozgrywkach?
- Na pewno praca wykonana w okresie zimowym. Ostro trenowaliśmy przez dwa i pół miesiąca, rozegraliśmy osiem sparingów. Chłopcy nie mieli jesienią kompletnie sił, musieli więc ich nabrać. Doszło też do nas trzech nowych zawodników.

- W efekcie staliście się "Rycerzami Wiosny"?
- Podliczyłem, że biorąc pod uwagę tylko mecze w rundzie rewanżowe zajęliśmy czwarte miejsce w tabeli. Tak naprawdę wiosna miała dwa kluczowe momenty. Po pierwsze wygraliśmy cztery pierwsze mecze odrabiając sporo strat. Opuściliśmy ostatnie miejsce, to było bardzo ważne. Potem przyszedł słabszy moment, ale w końcówce, gdy graliśmy z bezpośrednimi rywalami w walce o byt, znów odnosiliśmy zwycięstwa.

- Zostaje Pan w Kokotowie?
- Wszystko wskazuje, że tak. Mam ambicje pracy w wyższch ligach, ale yślę, że jeszcze sezon zostanę w Strażaku i powalczymy nie tylko o utrzymanie.

 

 

Źródło: ap

Dodano: 2019-06-27 20:31:47


Zobacz też: Klasa A (Wieliczka)

Piłkarz Podłęże  Strażak Kokotów 

Komentarze