facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Zrealizowały cel podstawowy

Wanda Kraków utrzymała się w I lidze kobiet i jest najdłużej grającym zespołem z Małopolski na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Nie był to łatwy sezon, gdyż odmłodzona drużyna musiała walczyć o utrzymanie.

Sezon zaczął się od meczu z Rekordem Bielsko-Biała, który był beniaminkiem I ligi, ale w Krakowie pokazał, że będzie zaliczał się do grona najlepszych drużyn. Wanda zremisowała 1-1 i był to jeden z leoszych meczów w całym sezonie. - Na pewno w pamięci pzoostało zwycięstwo w Tarnowie 2-1, które dało nam utrzymanie oraz sukces z ROW Rybnik w takim samym stosunku - mówi trener Wandy Krzysztof Szot.

Koszmarem był początek fazy rewanżowej, gdy zespół przegrywał mecz za meczem. - Ani przez moment nie wątpiłem w dziewczyny i pomimo ogromnych problemów zwłaszcza na wiosnę oraz podczas zimowych przygotowań, to byłem pewny że z takimi umiejętnościami zespół sobie poradzi w ostatecznym rozrachunku. Wszystkie dziewczyny będące w kadrze zagrały w jakimś wymiarze czasowym a cieszyć może to iż na każdym meczu było do wyboru więcej zawodniczek niż miejsc w kadrze meczowej. Dodatkowo cieszy fakt że dziewczyny, te najmłodsze, które ledwo skończyły wiek uprawniający je do gry w 1 lidze w wielu meczach grały w pierwszym składzie. 20 zdobytych punktów to teoretycznie dużo ale myślę że 6-7 więcej można było spokojnie zdobyć. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji celu od prezesa Bronisława Krawczyka, dyrektora klubu Przemysława Stawarza po osoby sprzątające w klubie - dodaje szkoleniowiec.

 

 

Źródło: Paweł Panuś

Dodano: 2019-06-23 17:29:57


Zobacz też: I liga kobiet (południe)

Tarnovia  Wanda Kraków 

Komentarze