facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Zagrali w blasku świateł

Prawie 150 młodych piłkarzy wzięło udział w drugiej edycji turnieju Świetlny Cup w Niepołomicach. Po dwie drużyny w towarzyskiej rywalizacji wystawiły trzy kluby: Niepołomicka Szkoła Futbolu Puszcza, Szkoła Futbolu Staniątki oraz KS Dąb Zabierzów Bocheński. Stawkę uzupełniły zespoły: Batorego Wola Batorska, Piłkarza Podłęże, Naprzodu Ochmanów. Gościnnie rywalizowała Akademia Piłkarska Kazimierskiego Ośrodka Sportu.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizacja odbywała się systemem każdy z każdym. W rezultacie drużyny spędziły na murawie Stadionu Miejskiego po 80 minut efektywnego czasu gry. Okazji do zaprezentowania piłkarskich umiejętności więc nie brakowało, tak samo jak przemyślanych akcji czy pięknych bramek.

Tuż przed godziną 20.00, kiedy nad Niepołomicami słońce zaczęło już powoli zachodzić, rozbłysły jupitery. Młodzi piłkarze, podobnie jak ich o rok starsi koledzy przed rokiem mieli okazję poczuć się jak zawodowcy. W przerwie między meczami czasu na nudę również nie było. Organizatorzy przygotowali specjalny dmuchany zamek, była pani malująca twarze, a także kącik dla najmłodszych i trochę starszych, którzy – dzięki pomocy Domu Pełnego Kultury ze Staniątek – mieli okazję przygotować transparenty zagrzewające zawodników do walki.

Turniejowe rozgrywki zakończyły się tuż przed 22.00. Wtedy też wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowy medal, a kapitanowie poszczególnych drużyn odebrali dyplomy i puchary z rąk burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice Romana Ptaka oraz przedstawicieli zarządu klubu: Mariana Ponikiewicza i Wiesława Bobowskiego.

 

 

 

Źródło: Puszcza Niepołomice

Dodano: 2019-06-23 15:08:03


Puszcza Niepołomice  Dąb Zabierzów Bocheński 

Komentarze