facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Podsumowanie weekendu w Małopolsce

Podsumowanie weekendu w Małopolsce

Swoje zadanie wykonał zespół Podhala Nowy Targ. Lider grupy IV. III ligi pokonał na własnym boisku KSZO Ostrowiec 2:0 i utrzymał przewagę trzech punktów nad Stalą Rzeszów. Sezon zakończy bezpośredni pojedynek dwóch najlepszych drużyn, więc emocji z pewnością nie zabraknie.

 

Kolejny mecz bez zwycięstwa zanotował Hutnik. Tym razem drużyna z Nowej Huty zremisowała na wyjeździe 1:1 z Avią Świdnik. Taki wynik przy jednoczesnej porażce KSZO oznacza, że Hutnik prawdopodobnie zakończy sezon na 5. miejscu.

 

Ważne zwycięstwa odniosły walczące o utrzymanie Soła Oświęcim i Wiślanie Jaśkowice. Drużyna z Oświęcimia pokonała 2:0 pewnych spadku już Czarnych Połaniec, a Wiślanie ograli 3:1 wyżej notowaną Stal Kraśnik. Ponieważ swoje spotkanie z Wisłą Sandomierz wygrała drużyna Podlasia Biała Podlaska walka o utrzymanie będzie trwała do samego końca, a zamieszanych w nią jest co najmniej pięć zespołów.

 

W grupie zachodniej IV ligi pierwsze miejsce dzięki zwycięstwu 2:1 z LKS-em Jawiszowice zapewniła sobie Jutrzenka Giebułtów. Drugi w tabeli Dalin wykonał swoje zadanie, bo ograł 3:1 Pcimiankę, ale lidera już nie dogoni. Aż 3:0 drużynę MKS-u Trzebinia na wyjeździe pokonała Unia Oświęcim. Dzięki zdobyciu trzech punktów goście przeskoczyli w tabeli MKS i zajmują obecnie 6. miejsce. Zespół z Trzebini spadł z kolei z 7. na 8. pozycję. Remisem 0:0 zakończył się pojedynek Orła Piaski Wielkie z Beskidem Andrychów. Taki rezultat nie zadowala żadnego zespołu, bo oba wciąż zagrożone są spadkiem.

 

Rywalem Jutrzenki w barażach o awans do III ligi będzie Unia Tarnów, która zapewniła sobie pierwszą pozycję w grupie wschodniej. W 28. kolejce lider pokonał 3:1 LKS Szaflary. W hicie kolejki Watra Białka Tatrzańska przegrała 3:4 z BKS-em Bochnia. Goście ostatni fragment meczu musieli grać w osłabieniu i przegrywali 1:2, a potem 2:3, ale i tak potrafili odwrócić losy meczu. Osiągnięcie bochnian jest tym większe, że na własnym boisku w tym sezonie Watra przegrała wcześniej tylko raz. Wyższego niż 13. miejsce nie zajmie już GKS Drwinia, który jednynie zremsiwał 2:2 z Sandecją II. Taki wynik praktycznie zamyka kwestię walki o utrzymanie.

 

W grupie KO Kraków I awans zapewnił sobie Sokół Kocmyrzów. Lider przypieczętował sukces rozbijając 8:0 Bibiczankę. Znów miejscami zamieniły się broniące się przed spadkiem Przemsza Klucze i LOT Balice. Pierwszy z zespołów pokonał 1:0 Orła Iwanowice, a dobrze spisujący się w ostatnich tygodniach LOT nie dał rady wiceliderowi z Proszowic i przegrał 0:3. Walka o utrzymanie trwa jednak nadal.

 

W grupie Kraków II kolejne zwycięstwa zanotowały Wieczysta i Skawinka. Lider pewnie pokonał Borek 5:0, natomiast drużyna ze Skawiny musiała się mocno wysilić, by ograć Prokocim 3:2. Oba zespoły mają obecnie po 58 punktów i wciąż idą „łeb w łeb”. Cenne trzy punkty w spotkaniu z Nadwiślanem Kraków zdobyła drużyna Wiślan II Jaśkowice. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy, którzy bardzo przybliżyli się po tej kolejce do utrzymania.

 

Niemal idealnie dla Czarnych Staniątek ułożyły się wyniki 23. kolejki w grupie III. Lider pokonał na wyjeździe trzecią Gdovię 2:0, dzięki czemu powiększył przewagę nad tym rywalem do aż dziesięciu punktów, a do tego remisem 0:0 zakończył się mecz drugiej Targowianki z LKS-em Śledziejowice. Dzięki temu Czarni są już bardzo blisko zapewnienia sobie awansu.

 

Wkrótce pewna zajęcia pierwszego miejsca, tyle że w grupie wadowickiej, może być drużyna LKS-u Rajsko. Lider wygrał 3:0 z LKS-em Żarki. O pierwsze miejsce może walczyć jeszcze jedynie Tempo Białka, które pokonało skromnie 1:0 Brzezinę Osiek.

 

Znacznie ciekawsza końcówka sezonu czeka kibiców klubów rywalizujących w grupie Tarnów I. Po 24. kolejce doszło w niej do kolejnej w tym sezonie zmiany lidera. Po porażce 1:3 z Orłem Dębno fotel lidera opuściła Olimpia Kąty, a jej miejsce zajęła będąca beniaminkiem drużyna Arkadii Olszyny, która z kolei ograła 3:1 Strażaka Mokrzyska. Swój plan wykonała też Rylovia, która pokonała 5:0 Olimpię Bucze. W najbardziej zaciętym meczu kolejki LKS Gnojnik zremisował 3:3 z Rabą Książnice.

 

W grupie Tarnów II nie było sensacji w meczu KS-u Śmigno z Wolanią. „Czerwona latarnia” przegrała z liderem aż 1:9. Zgodnie z przewidywaniami bardziej zacięte były mecze Wisły Szczucin z Metalem Tarnów (1:1) i Ciężkowianki z Polanem Żabno (3:2).

 

Wszystko wskazuje na to, że dwa najwyższe premiowane awansem miejsce w grupie nowosądeckiej zajmą zespoły Wierchów Rabka Zdrój i Popradu Rytro. Oba zespoły wygrały swoje spotkania 26. kolejki. Pierwsi pokonali 2:0 Skalnik Kamionka Wielka, a drudzy wygrali 4:2 z Kolejarzem Stróże. Punkty straciły natomiast goniące ich drużyny 3. Jarmuty Szczawnica i 4. Grodu Podegrodzie. Jarmuta przegrała z Sokołem Słopnice 1:3 i do dwóch najlepszych zespołów traci już 6 punktów, a Gród jedynie zremisował 2:2 z Orłem Wojnarowa.

 

 

 

Źródło: Mateusz Filipek

Dodano: 2019-06-06 11:00:22


podsumowanie 

Komentarze


I liga oldbojów (Kraków)

Wanda Kraków
2:3
Dąbski
25.06.2019