facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Wygrana nad solidnym beniaminkiem (foto/video)

Wygrana nad solidnym beniaminkiem (foto/video)

W ubiegłą niedzielę, na boisku sportowym w Myślenicach, przy ul. Solidarności 6 doszło do pojedynku Górek Myślenice z solidnym w rundzie rewanżowej Hejnałem Krzyszkowice. Starcie ekip ustawił mocny początek gospodarzy, a zdobyta wówczas dwubramkowa przewaga pozwoliła na czternaste zwycięstwo w tym sezonie.

 

 

Po wielu perturbacjach ligowych, związanych głównie z odwołaniem i przekładaniem spotkań, pogoda w końcu pozwoliła na rozegranie kolejnej serii spotkań w myślenickiej A-klasie. Podczas rywalizacji w ubiegły weekend, wicelider notowania, a więc ekipa Górek zmierzyła się z niepokonanym od siedmiu spotkań Hejnałem. Pojedynek zapowiadał się na wysokim poziomie, a obydwu stronom zależało na pewnym zwycięstwie. Trenerzy zarówno myślenickiej, jak i krzyszkowickiej drużyny mieli niemały orzech do zgryzienia, ze względu na braki kadrowe. Wśród gospodarzy nie mogli zagrać Kania, Dudek, Kubiczek, Dąbrowa, Obierzyński czy Turała, natomiast głównym osłabieniem Hejnału był wypożyczony z Jutrzenki - Niedźwiedź.

 

 

Początek zawodów do znakomita gra myśleniczan, którzy już w piątej minucie za sprawą trafienie wracającego do gry Mateusza Pietrzyka otworzyli wynik meczu. Bramka z rzutu karnego była pierwszym słowem, gdyż kilka chwil później popularny Pieczara, wykorzystując dogranie od Tomasza Sabały, po raz drugi pokonał golkipera gości. Myśleniczanie mieli kolejne sytuacje, jednak z czasem do głosu doszedł Hejnał, zagrażając głownie z kontrataków. Przyjezdni najdogodniejsze okazje do trafienia do bramki strzeżonej przez Artura Szlachetkę mieli w 24. minucie, kiedy jeden z obrońców gospodarzy wybił piłkę z linii bramkowej oraz 42. minucie podczas niewykorzystanej jedenastki - obronionej przez bramkarza Górek.

 

 

W drugiej połowie gra na boisku przy Solidarności 6 stała się bardziej otwarta, a obydwie strony miały swoje okazje na gole. Nadzieje gości dalej podbudowywali ich zawodnicy, a w szczególności grający trener - Łukasz Nocoń, który niedzielny pojedynek ze względu na swoją skuteczność na pewno nie uzna za udany. Po drugiej stronie strzały padały głównie ze strony najlepszych snajperów Górek - Mateusza Pietrzyka i Marka Zięby, jednak bez słowa nie można przejść wobec poprawnej postawy obrońców ekipy gospodarzy. Ostatecznie w niedzielne popołudnie w tym meczu nie padła już żadna bramka, a arbiter zakończył zawody.

 

 

Dla podopiecznych trenera Wojciecha Czajki jest to łącznie czternaste zwycięstwo w tym sezonie i szóste odniesione w rundzie wiosennej. Cieszy fakt, że ekipa dosyć pewnie triumfuje i nie traci bramki, chociaż należy podkreślić naprawdę niezły poziom sportowy drużyny z Krzyszkowic. Myśleniczanie w tabeli ligowej po 26. kolejce utrzymali pozycję wicelidera, a w kolejnym meczu zagrają w batalii o wicemistrzostwo z drugim najbardziej zainteresowanym - Beskidem Tokarnia!

 

 

A-klasa (Myślenice) - 02.06.19
Górki Myślenice - Hejnał Krzyszkowice 2:0 (2:0)
Pietrzyk 5 (k), 12 

Sędziował: Stanisław Święch
Widzów: 120 
Górki: Szlachetka - Plewa, Kubiński (53 Kuchnia), Ziaja, Maślak - Biela, Bujas (k), T.Sabała - Zięba (83 Bednarz) - Malina (60 M.Sabała), Pietrzyk
Hejnał: Jurczak - M.Kopta, Domanus, Ciaputa, Bidziński, Kotecki, Marcin Baran, Solawa (38 Bułat), G.Kopta, Nocoń, Marek Baran (82 R.Baran) 

 

- Cieszy wygrana, gra znacznie mniej. Jaki czynnik na to wpłynął, tego nie wiem, ale graliśmy bardzo statyczne w fazie atakowania. Solidna gra obronna i dwie szybko strzelone bramki sprawiły, że stosunkowo łatwo zdobyliśmy punkty. Dla mnie niezadowalająca była pozbawiona energii i bierna gra w fazie atakowania, ale cieszy już czternastej wygranej w sezonie - podsumował niedzielny pojedynek trener gospodarzy - Wojciech Czajka. 

-[FOTOGALERIA PAWŁA BIELI

 

 

Źródło: Oliwier Bzowski (tekst); Paweł Biela (foto); Michał Wierzba (wideo)

Dodano: 2019-06-05 16:28:28


Zobacz też: Klasa A (Myślenice)

Hejnał Krzyszkowice  Górki Myślenice 

Komentarze


I liga oldbojów (Kraków)

Wanda Kraków
2:3
Dąbski
25.06.2019