facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Hitowy pojedynek przy Rydlówce (foto)

Hitowy pojedynek przy Rydlówce (foto)

W meczu na szczycie Ligi Makroregionalnej juniorów pomiędzy wiceliderem Garbarnią, a liderem Hutnikiem, górą byli goście, którzy gładko wygrali 4-1.

 

 

 Wyższość piłkarzy z Nowej Huty nie podlegała dyskusji, a gospodarze przez większość meczu nie robili przysłowiowego "sztycha". Kluczem do zwycięstwa gości była agresywna gra i opanowanie środka pola przez dobrze tego dnia dysponowanych, Drąga, Maciasia i Brodę. Po nieco chaotycznym początku, pierwsi na bramkę Świerczyńskiego uderzyli Hutnicy, a konkretnie głową Handzlik, po przeciwnej stronie zaskoczyć Dula próbował Piotrowski, w obu przypadkach górą byli bramkarze.  W 16 min, po wrzutce z wolnego Drąga, najsprytniej w polu karnym zachował się Handzlik i z bliska umieścił głową piłkę w siatce. Wyrównał w 41 min, kapitalnym strzałem z rzutu wolnego - Piątek. Po zmianie stron rządzili już tylko Hutnicy, w 60 min karnego za faul na Maciasiu, na gola zamienił Handzlik, na 3-1 w 67 min  podwyższył technicznym strzałem z wolnego, w okienko  Maciaś, wcześniej faulujący Pasternak obejrzał czerwony kartonik.W 71 min w poprzeczkę huknął Broda, a wynik zawodów ustalił w 83 min Drąg, który sfinalizował indywidualną akcję i dogranie wzdłuż bramki Matysa. Tym zwycięstwem Hutnik uczynił milowy krok w kierunku awansu do CLJ, bowiem jego przewaga nad brązowymi wzrosła do 5 pkt, a do rozegrania pozostały już tylko dwie kolejki.

Makroregionalna Liga Juniorów, 01.06.2019
Garbarnia Kraków - Hutnik Kraków 1:4 (1:1)
Piątek 41 - Handzlik 16, 60, Maciaś 67, Drąg 83

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków)
Widzów: 100
Żółte kartki: Piątek, Wąsik, Mruk, Baranik - Drąg
Czerwona kartka: Pasternak 66 (za faul) - Feret 89 (za faul)
Garbarnia: Świerczyński - Wąsik, Pasternak, Mruk, Baranik - Burkowicz (86 Dziarkowski), Dzierżak, Piątek (73 Guguła), Zięba (64 Klimczyk), Bierówka (73 Główczyk) - Piotrowski (51 Kowalczyk) 
Hutnik: Dul - Źródlewski, Leśniak, Ł.Feret, Broda, Cholewa, Matysek, Maciaś (84 Skrzyński), Kubasiak (86 Wąchała), Drąg, Handzlik (89 M. Feret)

Źródło: Piotr Prochownik

Dodano: 2019-06-03 09:40:19


Galeria zdjęć

 

Zobacz też: Makroregionalna Liga Juniorów (gr.D)

Hutnik  Garbarnia 

Komentarze


I liga oldbojów (Kraków)

Wanda Kraków
2:3
Dąbski
25.06.2019