Jagiellonki mistrzem grupy spadkowej (foto/video)

Jagiellonki mają szansę zakończyć rundę finałową z kompletem zwycięstw! W sobotnie przedpołudnie pokonały bowiem Olimpię Szczecin 1:0 i zachowały miano niepokonanych. Na ostatniej prostej, czeka jeszcze wicelider grupy spadkowej i teoretycznie najtrudniejszy rywal - AZS PSW Biała Podlaska. Dziś stało się już jasne, że podopieczne Krzysztofa Kroka zostały mistrzyniami spadkowej grupy Ekstraligi.

A o gola dającego zwycięstwo, krakowianki w meczu z Olimpią walczyć musiały niemal do samego końca. Ten wymarzony padł dopiero w 83 minucie i to poprzedzony był znakomitą okazję strzelecką... szczecinianek.

Do tego momentu mecz miał dość wyrównany przebieg. Oba zespoły potrafiły zaskoczyć szybkim i średnim pressingiem dzięki czemu, gra momentami była na tyle żwawa, że zanosiło się na nieco więcej niż tylko jeden gol. Obie ekipy inicjowały sporo akcji ofensywnych, generalnie obie miały spory problem by doprowadzić do stricte podbramkowej sytuacji. Trzeba było szukać szans z dystansu i tu groźniejsze były już miejscowe. W pierwszej odsłonie uderzeniem z 30 metrów poprzeczkę bramki Pastusiak ostemplowała Sitarz, a niedługo potem omal nie przelobowała golkiperki Włodarczyk. Do strzału z pola karnego udało się miejscowym doprowadzić w 32 minucie gdy po akcji Wójcik z Maziarz, z narożnika szesnastki uderzała groźnie Włodarczyk. Pastusiak była jednak czujna i sparowała piłkę. Przyjezdne też oddały kilka strzałów, większość jednak pozostawiała wiele do życzenia. Groźnie było dopiero w 40 minucie gdy po pięknej solowej akcji, Klabis omal nie pokonała Witczak.

Po zmianie stron, nieco konkretniejsze były i szczecinianki. Niedługo po wznowieniu gry bliska szczęścia była najlepsza wśród Olimpijek Ratajczyk ale Klabis zdołała sparować strzał z 18 metrów. Jagiellonki chwile grozy przeżyły i w 51 minucie gdy po wrzutce Michalczyk z wolnego, minimalnie z bliska spudłowała Bińkowska. Krakowianki wróciły więc z dalekiej podróży ale ta, czekała i szczecinianki. W 75 minucie po centrze Ładochy, piłkę "na nosie" miała Sitarz ale zamiast głową, na 3 metrze uderzyła klatką piersiową i tylko dzięki temu Pastusiak zdążyła w ogóle zareagować. A była przecież i potężna bomba Bartosiewicz chwilę wcześniej, po której Pastusiak musiała chwalić się robinsonadą.

Losy meczu rozstrzygały się w okolicy 80 minuty. Najpierw piłkę meczową miała Ratajczyk, która po składnej akcji Shahbazyab z Kalmus, uderzała kapitalnie w same widły z 12 metrów ale Klabis popisała się i refleksem i kunsztem bramkarskim. Po rzucie rożnym, poszła kontra, a w zasadzie solowym rajdem Maziarz ale jej strzał w znakomitej sytuacji podbramkowej był dla Pastusiak kaszką z mleczkiem. Niestety dla przyjezdnych, kilka sekund potem defensorki popełniły szkolny błąd, skutecznym pressingiem popisała się Bolko, i Maziarz dzięki tej ostatniej znalazła się sam na sam z Pastusiak po raz kolejny. Nieoczekiwanie nie uderzyła z pierwszej piłki do pustej bramki ale uderzyła dopiero na drugie tempo, o wiele komplikując sytuację ale piłka o tyle szczęśliwie trafiła defensorkę na linii bramkowej, że nie przeszkodziło to krakowiankom zdobyć tego upragnionego, bo dającego komplet punktów gola.

Niełatwy był wybór FUTMAL MVP. Mogła to miano zgarnąć Justyna Maziarz ale nie miała tego dnia snajperskiego nosa mimo, że to jej trafienie okazało się decydujące o losach meczu. Kilka kluczowych interwencji zanotowała Klabis, aktywna była Włodarczyk. Po stronie gości, dużo konstruktywnej gry oglądaliśmy ze strony Bińkowskiej, ale chyba najgroźniejsza, świetnie rozdająca piłki, oddająca groźne strzały z dystansu i czujna w pressingu była Roksana Ratajczyk z Olimpii i to jej miano FUTMAL MVP ostatecznie przyznajemy.