Myślenicka Liga Firm - 5.kolejka (video)

Za nami piąta już kolejka Myślenickiej Ligi Firm. Robi się coraz ciekawiej bo raz, mało brakowało, a nie byłoby już zespołu, który nie stracił jeszcze punktów, a dwa to drugą porażkę z rzędu poniosła ekipa Pod Blachą, która jeszcze kolejkę  temu zachowywała jeszcze miano posiadającej komplet punktów. Niepoksromiony pozostał jeszcze tylko Netfox, który w 5.kolejce uciekł spod topora dosłownie w ostatnich sekundach meczu! Oj działo się...

Mako - Pod Blachą 2:1 (1:0)
Burkat 22, Wiechniak 41 - J.Madej 35

Los sprawił, że w 5.kolejce Myślenickiej Ligi Firm obejrzeliśmy hit kolejki oraz trzy mecze niezwykle emocjonujące. Chyba właśnie najmniej emocjonujący był bój na szczycie, w którym Mako walczyło o fotel wicelidera (a może i nawet lidera) z Pod Blachą, która tydzień wcześniej straciła pierwsze punkty w tym sezonie. Okazało się, że i tym razem "Restauratorzy" musieli uznać wyższość rywala. Mako po meczu przede wszystkim z dużą stawką pokonało Pod Blachą i wskoczyło na pozycję wicelidera tabeli.

Maan - Nembud 5:3 (2:2)
Piwowarczyk 9, Magier 16, 40, Siatka 31, Juszczak 34 - Bujas 8, T.Ostafin 15, 50

Świetne widowisko stworzyły także Maan oraz Nembud i to mimo, że obie te ekipy na razie nie walczą o wysokie cele. Co ciekawe, więcej inicjatywy i więcej okazji strzeleckich w pierwszej i w drugiej części drugiej połowy stworzyli gracze Nembudu ale nie do końca wykorzystali ten okres. Owszem, dwukrotnie wychodzili w tym meczu na prowadzenie ale od razu, dosłownie po kilkunastu sekundach dawali Maanowi się odgryzać. Kluczowym dla meczu okazał się okres 10 minut po zmianie stron, gdy Maan wypunktował rywala, wypracował zaliczkę, którą wybronił w końcówce. Dla Maana było to ciężko wypracowane zwycięstwo ale bardzo cenne. Pozwoliło oddalić się nieco od dna tabeli i nieśmiało spojrzeć na górną jej połówkę.

Arch VR Studio - ZISiBO 4:2 (0:1)
Jaśkowiec 26, Jędrocha 29, Żądło 30, Talaga 33 - Sz.Chlebicki 9, 36

Niesamowiy przebieg miało spotkanie Arch VR Studio z ZISiBO. Gospodarze, po serii dwóch porażek, wygrali właśnie trzeci raz z rzędu i włączają się do walki o najwyższe pozycje w tabeli. A mecz trzymał w napięciu bowiem do przerwy prowadzenie trzymali gracze ZISiBO. Dopiero zabójczy początek drugiej odsłony podczas którego Arch VR ze stanu 0:1 doprowadził do wyniki 4:1 spowodował, że z mgnieniu oka goście musieli zapomnieć o jakichkolwiek punktach w tym spotkaniu.

Netfox - Polplast 4:3 (1:1)
J.Chlebicki 17, 27, 45, Gzyl 50 - Nowak 19, 35, Gwóźdź 31

Polplast nie miał mistrzowskiej formy, ale w mistrzowski sposób kąsał lidera tabeli. I mało brakowało, a urwałby Netfoxowi punkty. Gospodarze posiadali sporą przewagę na boisku, wypracowali mnóstwo okazji strzeleckich zwłaszcza w początkowej fazie meczu. Byli jednak nieskuteczni i Polplast zaskoczył po przerwie odrabiając straty z nawiązką. Obrońcy tytułu mieli jednak niefortunną końcówkę. Najpierw po zagraniu ręką, z karnego do remisu doprowadził snajper J.Chlebicki, a w niemal ostatniej akcji meczu, triumf Netfoxowi rzutem na taśmę zapewnił Gzyl.

RELACJA PRZYGOTOWANA W RAMACH USŁUGI: FUTMAL PREMIUM

1 Netfox 5 15 5-0-0 23-13 3 9 3-0-0 16-9 2 6 2-0-0 7-4
2 Mako 5 12 4-0-1 19-11 3 9 3-0-0 14-5 2 3 1-0-1 5-6
3 Pod Blachą 5 9 3-0-2 22-14 2 3 1-0-1 10-10 3 6 2-0-1 12-4
4 Arch VR 5 9 3-0-2 22-18 3 6 2-0-1 9-8 2 3 1-0-1 13-10
5 Maan 5 6 2-0-3 14-20 3 3 1-0-2 7-11 2 3 1-0-1 7-9
6 ZISiBO 5 4 1-1-3 22-24 0 0 0-0-0 0-0 5 4 1-1-3 22-24
7 Nembud 5 2 0-2-3 14-25 4 2 0-2-2 11-20 1 0 0-0-1 3-5