Szybki nokaut Jagiellonek (foto/video)

Jagiellonki nie awansowały do grupy mistrzowskiej i podopiecznym Krzysztofa Kroka pozostała walka o mistrzostwo... grupy spadkowej. A jest na to realna szansa, bo krakowianki w meczach z zespołami z dolnych rejonów tabeli uznawane są za murowane faworytki. I tak też było we wtorkowym meczu przeciwko AZS Wrocław. Przyjezdne, w teorii są zamieszane w walkę o pozostanie w Ekstralidze ale mimo wszystko mają solidną nad nią przewagę.

Krakowianki swoją wyższość udokumentowały generalnie w pierwszych 20 minutach meczu aplikując rywalkom aż trzy gole. Już w 9 minucie Sitarz zagrała kapitalną prostopadłą piłkę do Zapały, ta minęła golkiperkę i skierowała ją do pustej bramki. W kolejnej akcji, cztery minuty potem dorzucała piłkę z głębi pola tym razem Wilk, a Sitarz centrowała w pole karne. Ale z dośrodkowania wyszedł całkiem okazały strzał i zaskoczona Rydlewicz musiała ponownie wyciągać piłkę z siatki. Ale krakowiankom było wciąż mało. W 19 minucie Zapała pociągnęła akcję prawą flanką, dośrodkowała płasko wszerz bramki, a zamykająca akcję Wójcik ze stoickim spokojem najpierw przyjęła piłkę, a potem przymierzyła w narożnik bramki. Szybko więc zrobiło się 3:0, a krakowianki generalnie w pierwszej odsłonie dominowały na boisku. Były pojedyńcze błędy, bylo też zagrożenie dla bramki Klabis. Były to jednak uderzenia z dystansu, więc zagrożenie dla bramki nieco mniejsze. Mimo to, po błędzie Bolko, z 30 metrów w poprzeczkę huknęła Kulig, a chwilę później groźnie z daleka mierzyła i Buś. W 39 minucie kolejny prosty błąd w defensywie, zakończył się boleśnie dla miejscowych. Jurczenko kapitalnie przymierzyła z narożnika szesnastki idealnie tuż przy słupku i do przerwy było już tylko 3:1 choć jeszcze w końcówce wyśmienite okazje marnowały Bolko i Zapała.

O wiele mniej działo się po przerwie. Rozgrywany w rzęsistym deszczu pojedynek stracił na atrakcyjności, bo i Jagiellonki nieco mniejsze wykazywały parcie na ofensywę. Doczekaliśmy się mimo to na dwa gole, z czego jeden nie został jednak uznany. W 64 minucie po dośrodkowaniu Bartosiewicz, Konopka głową wepchnęła piłkę do siatki (4:1), a w doliczonym czasie gry trafiła i Marcielina Buś ale asystentka dopatrzyła się ofsajdu.

Jagiellonki odniosły pewne zwycięstwo, po atrakcyjnej dla oka pierwszej połowie. Obejrzeliśmy pięć goli oraz kilka efektownych strzałów, niemniej zdecydowana większość okazji strzeleckich to efekt prostych i licznych błędów indywidualnych - to nieco obniżyło wartość artystyczną widowiska. Krakowianki pewnie przewodzą tabeli spadkowej grupy Ekstraligi.