facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Emocje w końcówce wynagrodziły mizerny poziom

Dąbski zapewne awansuje do klasy okręgowej robiąc krok, na który w klubie nie decydowano się od kilku dekad. Cóż, zawsze warto spróbować. Przed ekipą z Krakowa jednak wiele pracy, bo choć chęci są, to nie idą za tym umiejętności. Mecz z Bieżanowianką nie mógł być reklamą krakowskiej klasy A. Z boiska wiało nudą, co najgorsze w obu ekipach najlepsze wrażenia sprawiali weterani, młodsi piłkarze zaś nie tylko po godzinie wykazywali zgodnie braki kondycyjne, co po prostu brakowało im umiejętności. Miło było patrzeć, jak w ekipie gości rozgrywa piłkę Paweł Sikora z Pawłem Frankowskim. Z ich pomysłów korzystali Czyżowski z Morońskim, ale nie przełożyło się to na efekt bramkowy. Dopiero gdy Sikora zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego Malec musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Bieżanowianka miała jeszcze jedną dobrą okazję, gdy Mysho zakręcił niemiłosiernie defensorem Dąbskiego i oddał silny strzał, po którym piłka odbiła się od słupka. To byłoby tyle jeśli chodzi o gości, którzy grali na wyjeździe i do nich pretensji większych mieć nie można.

Biuorąc na tapetę Dąbskiego, to gra tej drużyny wyglądała pozytywnie dopóki siły mieli rutyniarze, czyli Małota i Madyda. Zwłaszcza gra tego drugiego w pierwszej połowie mogła się podobać. Gospodarze objęli prowadzenie po mocnym dośrodkowaniu i strzale z pierwszej piłki Kozaka. Zwycięstwo uratował ekipie z Dąbia w doliczonym czasie gry Cynk. To jedyny pozytyw dla miejscowych, że tracąc gola w 89 minucie potrafili szybko zareagować. Jednak jak na zespół, który chce awansować, to nawet biorąc pod uwagę fakt, że miejscowi wystąpili bez kilku graczy, to winni prezentować wyższy poziom. Zobowiązuje ich do tego miejsce w tabeli i męskie poczucie przyzwoitości.

Dąbski Kraków - Bieżanowianka Kraków 2-1 (1-0)
Kozak 6, Cynk 90 - Sikora 89.
Dąbski: Wolnik (83 Malec) - Szot, Wijata, Cebula, Gerlich - Jakubiec (75 Cynk), Madyda, Nowak (56 Semper), Kwoka - Kozak, Małota (53 Kinarz).
Bieżanowianka: Stochel - Spolitakiewicz (80 Pietruszka), Kukla, Krzywda, Atłas (60 Englert) - Sikora, Frankowski (70  Mik), Nysho - Czyżowski, Moroński.

 

 

Źródło: pan

Dodano: 2019-05-20 08:04:00


Zobacz też: Klasa A (Kraków III)

Bieżanowianka  Dąbski 

Komentarze