Czwórka z przewagą czterech goli (foto)

W niedzielne popołudnie na stadionie im. Gustawa Grochala w Myślenicach swój pojedynek w ramach 18 kolejki spotkań rozegrał Respekt Myślenice. Przeciwniczkami zespołu trenera Senderskiego był team Czwórki Radom, który ostatnio bardzo dobrze spisuje się na wyjazdach (pokonał m.in. w Krakowie Wandę, a w Bukowinie Rysy). Spotkanie odbyło się przy bardzo intensywnie padającym deszczu, co na pewno miało znaczący wpływ na jego przebieg. Ostatecznie w meczu padło aż 8 bramek, a Sportowa Czwórka Radom wygrała 6-2.

Już w czasie rozgrzewki można było zaobserwować trudne warunki gry. W tym czasie bardzo mocno padał deszcz. Mimo to zawody odbyły się zgodnie z planem, a zespołom należą się brawa za poświęcenie i walkę w tak trudnych warunkach. Pierwsze minuty spotkania to badanie sił. W 2’ z dobrej strony pokazała się napastniczka Czwórki, grająca z nr 9 Aleksandra Szydło, która wykorzystując swoją siłę fizyczną oddała mocny strzał. Kolejne minuty to lekka przewaga Respektu. Najpierw bardzo kąśliwie dośrodkowała Maria Dziadkowiec, a potem uderzała aktywna Anna Jania. W odpowiedzi strzelała kapitan Aleksandra Zielińska, jednak na posterunku była Angelika Socha. Kiedy zaczęła zarysowywać się niewielka przewaga gości to cios zadał Respekt Myślenice. Po świetnie przeprowadzonej kontrze uderzyła Anna Jania i w 12 minucie spotkania dała prowadzenie gospodyniom. 1-0 dla Respektu. W odpowiedzi zaatakowała czwórka. Uderzały kolejno Paulina Sobczak oraz Julia Bińkowska. Dalsze minuty to gra skrzydłami Respektu i wrzutki Czwórki. I kiedy wydawało się, że pierwsza część zakończy się skromnym 1-0, to bramkę zdobyły zawodniczki trenera Wojciecha Pawłowskiego. Monika Płóciennik przymierzyła z 16 metrów i nie dała szans Angelice Sosze. Do przerwy więc remis 1-1. Bardzo dobra połowa, pełna walki na mokrym boisku.

W drugiej części spotkania obydwie drużyny postawiły na walkę. Walkę w bardzo trudnych warunkach pogodowych dodajmy. Już w 50 minucie sukces osiągnęła Czwórka, a autorką bramki była Zielińska. 2-1 dla gości. Nastąpił kwadrans walki w środku pola. W 65 minucie trzecią bramkę dla Radomia zdobyła Gołębiowska po błędzie obrony. 3-1. 3 minuty później było już 4-1, a swoją druga bramkę zdobyła bardzo aktywna Płóciennik. Nadzieję w serca licznie zebranych kibiców wlała w 70 minucie Natalia Topa. Wykonała ona rzut wolny na wprost bramki. Świetnie wykonany strzał (z delikatną podcinką) wylądował w okienku bramki strzeżonej przez Grzyb. 4-2 i zapowiedź kolejnych emocji. Respekt ruszył, by odrobić straty. Ale niestety jak się bardzo chce, to zdarzają się i błędy, tych nie ustrzegły się gospodynie i kolejne bramki były dziełem tylko Czwórki Radom. Na 5-2 podwyższyła „Szydełko”, czyli Aleksandra Szydło, a ostatnią bramkę w tym spotkaniu w 90’ zdobyła rezerwowa Klara Karoń.

Ostatecznie zasłużone zwycięstwo odniosły „Luksiary” z Radomia. Ich gra wyglądała bardzo dojrzale i pewnie. Również Respekt zagrał dobre spotkanie, jednak skuteczność była po stronie Czwórki. Tym samym Radom umocnił się na 6 pozycji w tabeli, a Respekt spadł z 7 - o jedno oczko niżej - na 8 pozycję. Respekt czeka teraz bardzo ważny wyjazd do Bukowiny, by tam stoczyć pojedynek z sąsiadem w tabeli – Rysami, natomiast Czwórka podejmie na swoim boisku Gol Częstochowa.