Hitowy pojedynek w Zakliczynie (foto)

W sobotnie popołudnie na boisku w Zakliczynie doszło do szlagieru kolejki, nazwanego również hitem myślenickiej A-klasy, gdzie liderujący Jordan zmierzył się z najlepszą na tamten czas ekipą w rundzie wiosennej, a więc trzecimi w tabeli Górkami Myślenice.

Starcie obfitowało w grę na wysokim i wyrównanym poziomie, jednak ostatecznie zakończyło się skromnym triumfem gospodarzy 2:1.

Na 23. kolejkę zaplanowano jeden z najważniejszych meczów całego sezonu, gdzie rozpędzone i niepokonane od dziesięciu meczów Górki rywalizowały w wyjazdowym spotkaniu z prowadzącym w ligowej tabeli Jordanem Zakliczyn. Mecz zapowiadał się niezwykle ciekawie, tym bardziej, że obydwie strony zapewniały walkę tylko i wyłącznie o komplet punktów. Myśleniczanie do starcia przystąpili w nieco okrojonym składzie, a wśród nieobecnych widniały nazwiska m.in. Pietrzyka, Sabały czy Bieli.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wychodząc wysokim pressingiem wprawili w niemałe kłopoty defensywę Górek. Po dosyć znacznej przewadze w pierwszym etapie meczu i trzeba powiedzieć wielu niewykorzystanych sytuacjach, do głosu po części doszli goście, którzy w pierwszej swojej akcji otworzyli wynik zawodów. Prostopadłe podanie ze środka od Zięby uzyskał Dudek, który na raty pokonał Urbanika. Szczęście ekipy gości nie trwało zbyt długo, ponieważ już w 32. minucie pechowa interwencja Kubiczka po strzale z rzutu wolnego Jędrszczyka spowodowała doprowadzenie do remisu, jakim zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej części zawodów, gra stała już na nieco bardziej wyrównanym poziomie, a obie strony przeprowadzały sytuacje pod bramką przeciwnika. Przez długi czas wydawało się, że zawody zakończy remis, jednak w 70. minucie o swojej wielkiej skuteczności strzeleckiej dał znać grający trener zespołu gospodarzy - Marcin Kwater. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uzyskał piłkę i mimo sporego zamieszania w polu karnym uderzył na bramkę, a dzięki temu zdobył drugiego i jak się okazało przesądzającego o zwycięstwie gola.

Zwycięstwo Jordana to koniec passy dziesięciu meczów bez porażki ligowej podopiecznych trenera Wojciecha Czajka. Triumf i kolejne trzy punkty, to wielki krok w drodze do mistrzostwa dla ekipy z Zakliczyna, która nad drugim Beskidem ma już 8 punktów przewagi. Górki mimo porażki utrzymały miejsce na najniższym stopniu podium. Obie ekipy do końca rywalizacji zagrają jeszcze siedmiokrotnie.