Przełamali złą passę

Spotkanie rozgrywane przy ulicy Reymonta zapowiadało się bardzo ciekawie. Wisła po serii porażek w Central;nej Lidze Juniorów U-17, chciała wreszcie zwyciężyć, a Stal przyjechała do Krakowa podtrzymać dobrą passę z ostatnich spotkań. Warto dodać, że w wyjściowym składzie „Białej Gwiazdy” znalazło się trzech reprezentantów Polski– Daniel Hoyo-Kowalski, Patryk Warczak i Aleksander Buksa.

Pierwsza połowa przebiegała spokojnie- choć nie brakowało w niej bramkowych okazji zarówno jednej jak i drugiej stronie. Linia defensywna gości szczególnie upatrzyła sobie Aleksandra Buksę, który tego dnia nie miał zbyt wiele miejsca pod bramką przeciwnika. Wisła starała się grać spokojnie i konsekwentnie budowała swoje ataki- choć na pewno z tyłu głowy paliła się lampka z napisem „tylko zwycięstwo”. Do szatni obydwie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Drugą część spotkania Wiślacy zaczęli zdecydowanie agresywniej i przyniosło to skutek, bowiem dwie minuty po rozpoczęciu gry piłkę do siatki gości z Mielca skierował kapitan- Jakub Zima. Wisła poszła z ciosem i osiem minut później było już 2:0, a bramkę zdobył wprowadzony w przerwie spotkania Daniel Muniak. Gospodarze zaczęli grać spokojniej i uważniej, szanując swoją dwubramkową przewagę. Goście z Mielca również zaczęli wyprowadzać groźne ataki i parę razy dali się we znaki Michałowi Kotowi. Jednak to Wisła wyprowadziła ostateczny cios, a bramkarza Stali pewnym strzałem z pola karnego pokonał Aleksander Buksa, pieczętując zwycięstwo „Białej Gwiazdy”.

Wisła Kraków - Stal Mielec 3:0 (0:0)
Zima 47, Muniak 55, Buksa 82.

Wisła: Kot- Pischinger (78’ Olejnik), Warczak, Zima, Hoyo-Kowalski- Leśniak, Magdziarz (74’Nocoń) , Szywacz, Lorek (46’ Muniak) – Wydra (81’ Pietruszka), Buksa (87’ Wolak)

Źródło: AP Wisła

Dodano: 2019-04-15 09:22:36