Pewny triumf Jagiellonek (foto/video)

Jagiellonki po serii  trzech porażek z czołowymi drużynami Ekstraligi odniosły drugie tej wiosny zwycięstwo. Tym razem wyższość krakowianek uznać musiały wrocławianki, które krążą wokół strefy spadkowej. W sobotnie popołudnie nie miały jednak w Krakowie za wiele do powiedzenia.

Podopieczne Krzysztofa Kroka grały od rywalek zdecydowanie szybciej, agresywniej i skuteczniej zwłaszcza w odbiorze piłek. Świetnie też spisywała się druga linia miejscowych dyrygowana przez znakomicie tego dnia dysponowaną Annę Zapałę. Jej podania zarówno prostopadłe z głębi pola jak i dośrodkowania ze skrzydeł siały postrach w defensywie wrocławianek. Znakomite zawody rozgrywała zresztą także Nieciąg, której zapędy ofensywne przynosiły miejscowym wiele korzyści. To właśnie jej podanie już w 4 minucie otworzyło drogę do bramki dla Maziarz ale napastniczce AZS UJ tym razem zabrakło jeszcze zimnej krwi. Z przebiegu gry jednak, na brak kolejnych sytuacji krakowianki raczej nie powinny narzekać. W 18 minucie obejrzeliśmy małe arcydzieło. Kubaszek kapitalnie wypatrzyła prostopadłym podaniem Natalię Sitarz. Ta pomysłowo przerzuciła piłkę nad głową obrończyni i jedynie wykończenie efektownym wolejem pozostawiło wiele do życzenia. Akcja palce lizać, choć ta kolejna także była niczego sobie. W 25 minucie Nieciąg, Sitarz i Włodarczyk rozklepały rywalki w okolicy narożnika szesnastki i z tego wszystkiego zrodziło się krótkie prostopadłe podanie do Anny Zapały, która osamotniona na 13 metrze wpakowała piłkę do siatki. Na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać. Kwadrans później, znakomity przechwyt w środku pola zaliczyła Sitarz, dołożyła do tego przytomne podanie w uliczkę do Maziarz. Ta ostatnia pognała z piłką w pole karne i była o włos od zdobycia gola. Piłka jednak trafiła tylko w słupek, a próbującą dobić piłkę Wójcik faulowała jeszcze Chudzik i arbiter wskazała na wapno. Do jedenastki pewnie podeszła Aleksandra Nieciąg i było już 2:0.

Tuż po przerwie mogła paść kolejna bramka ale zbyt mało precyzyjnie z bliska po wrzutce Sitarz główkowała Zapała. Wyrok odwlókł się jednak zaledwie o kilkanaście minut. W 59 minucie kapitalnie urwała się środkiem boiska Justyna Maziarz, zabawiła się z defensorką obiegając ją bez piłki i kapitalnym uderzeniem od poprzeczki z 16 metrów wykończyła sytuację sam na sam z Rydlewską. Bagaż goli wrocławianek mógł być jeszcze cięższy gdyby Bryzek wykorzystała wyborne dośrodkowanie Zapały albo gdyby Zapała z kolei wykazała się większym refleksem po interwencji Rydlewskiej w 78 minucie (pudło do pustaka z 5 metrów!).

Wrocławianki nie miały tego dnia wielu atutów. Raz groźnie urwała się z gry Czudecka ale spudłowała, poza tym dwukrotnie zagrożenie na bramkę Klabis przyjezdne sprowadziły tylko po rzutach wolnych. W pierwszej połowie po uderzeniu Chudzik, a w drugiej Kwapisz po strzale której faktycznie zrobiło się niebezpiecznie bo Klabis interweniować musiała aż w trzech etapach.

Koniec końców, krakowianki zakończyły mecz z czystym kontem i zgarnęły pewnie trzy punkty. Oznacza to, że Jagiellonki wciąż biją się o upragniową czołową szóstkę. Dla wrocławianek porażka oznacza coraz bliższy kontakt ze strefą spadkową.

FUTMAL MVP została Anna Zapała z AZS UJ Kraków. To zawodniczka, która obok Aleksandry Nieciąg, odgrywała w tym spotkaniu zdaniem reportera pierwsze skrzypce. Gol otwierający wynik meczu, kilka fenomenalnych podań i dośrodkowań kandydowało do miana asyst - była to bez wąpienia jedna z najbardziej kreatywnych postaci na boisku w tym spotkaniu.