Grupa mistrzowska nie dla Wisły

Piłkarze Wisły Kraków jechali do Lubina na mecz z Zagłębiem, aby zdobyć trzy punkty i awansować do czołowej ósemki. Do wyjściowego składu wrócił kapitan Białej Gwiazdy Jakub Błaszczykowski.
Spotkanie rozpoczęło się niekorzystnie dla gości z Krakowa. W 14 minucie stracili oni bowiem bramkę, a jej strzelcem został Tuszyński. W 23 minucie Wisła wykonywała rzut rożny, piłkę przejęli jednak gospodarze i po szybkiej kontrze Jagiełło podwyższył na 2:0. Wiślacy w pierwszej połowie mieli dwie dobre szanse na zdobycie gola, ale ani Kolar, ani Drzazga nie nie zdołali umieścić piłki w siatce rywala.
Początek drugiej połowy przyniósł gola kontaktowego. Saviciević dośrodkował w pole karne, a Błaszczykowski bez najmniejszego trudu zdobył bramkę. W 76 minucie Tuszyński po raz drugi pokonał Lisa i Zagłębie znowu odskoczyło na dwie bramki. Takim też wynikiem zakończyło się całe spotkanie.
Wiśle Kraków zabrakło niewiele do awansu do grupy mistrzowskiej. Trzeba jednak pamiętać, że jeszcze trzy miesiące temu istniało zagrożenie, że wielokrotny Mistrz Polski będzie rozgrywać mecze z drużynami z podkrakowskich miejscowości na jednym z najniższych szczeblów rozgrywkowych. Tym samym dziewiąte miejsce po rundzie zasadniczej Ekstraklasy należy przyjąć z pokorą i wdzięcznością, a poprzez liczne uczestnictwo w meczach rundy play - off wesprzeć piłkarzy i działaczy, którzy wciąż toczą walkę o lepsze jutro Białej Gwiazdy. Pierwszy mecz krakowianie rozegrają w Poniedziałek Wielkanocny z Wisłą Płock.

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 3:1 (2:0)
Bramki: Tuszyński 14', 77' Jagiełło 24' - Błaszczykowski 52'

Zagłębie: Konrad Forenc - Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Sasa Balić - Filip Starzyński, Filip Jagiełło (50' Dawid Pakulski), Jakub Tosik - Bartłomiej Pawłowski (78' Alan Czerwiński), Damjan Bohar - Patryk Tuszyński (90' Patryk Mucha).

Wisła: Mateusz Lis - Łukasz Burliga, Lukas Klemenz (21' Matej Palcić), Maciej Sadlok (82' Rafał Boguski), Rafał Pietrzak - Vullnet Basha, Vukan Savicević - Jakub Błaszczykowski, Krzysztof Drzazga, Sławomir Peszko (74' Paweł Brożek) - Marko Kolar.

Żółte kartki: Guldan, Mucha (Zagłębie) oraz Klemenz, Burliga, Sadlok (Wisła).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Widzów: 6189.

Źródło: własne