Zaczęli od zwycięstwa

W niedzielnym meczu rozpoczynającym dla Krakusa rundę wiosenną, nasi seniorzy zgarnęli szczęśliwie pełną pule punktów. Szczęśliwie - bo Strzelcy Kraków stawili wyjątkowo mocny opór. Zapowiadało się, że będzie to łatwy mecz - po niespełna 10 minutach od pierwszego gwizdka arbitra, Krakus prowadził już 2:0 (po bramkach Chwastowskiego i Dzięgla). Niestety po strzeleniu dwóch goli, tempo i chęć do gry zdecydowanie spadła po stronie Krakusa, a do głosu zaczęli dochodzić goście. Ta zachowawcza gra poskutkowała dwoma straconymi bramkami - w 35 i 37 minucie meczu. Na drugą połowę Krakus wyszedł z większą motywacją, bo już w 48 minucie Chwastowski drugi raz wpisał się na listę strzelców. Od tego momentu gra zaczęła się bardziej "kleić", zawodnicy Krakusa stwarzali sobie kolejne sytuacje (m.in. dwa słupki Moskaly). Czwartą bramkę zdobył wprowadzony zaledwie 10 minut wcześniej Alan Kazek ładnym strzałem zza pola karnego. Strzelcy próbowali jeszcze odmienić losy meczu - w 88 minucie strzelając bramkę na 3:4 ale to było wszystko na co było ich stać dzisiaj. Tak więc Krakus zdobywa ważne punkty na rozpoczęcie rundy. Krakus zagrał w składzie: Grzybek - Stefanik, Biłka, Byczewski, Zdanowski, Mółka (85 Dziula), Chwastowski, Dzięgiel, Moskała (75 Żurowski), Gądek,, Góra (70 Kazek).

Źródło: WLKS Krakus

Dodano: 2019-04-01 11:49:50