facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Czajka: Udało nam się osiągnąć pewność siebie

Czajka: Udało nam się osiągnąć pewność siebie

Na kilka dni przed rozpoczęciem rundy wiosennej i wznowieniem rywalizacji ligowej prezentujemy wywiad z trenerem zespołu Górek Myślenice - Wojciechem Czajką. W rozmowie zapytaliśmy m.in. o temat zimowych przygotowań, bardzo dobrej dyspozycji w sparingach oraz realnej oceny szans. 

Wywiad z trenerem LKS Górki Myślenice - Wojciechem Czajką

- Dzisiejszy wywiad, to już piąta nasza rozmowa, którą w późniejszym czasie będą mogli przeczytać klubowi sympatycy i kibice, a także wszystkie osoby związane z LKS Górki. Czy przez miniony rok zmieniło się coś w Twoim prywatnym życiu lub czy jakaś z Twoich cech charakteru uległa zmianie? 

- Hehe… Nie spodziewałem się takiego pytania. Im człowiek starszy, tym trudniej zmieniać charakter. Moim celem w tym zakresie, a związanym z piłką nożną, było poprawić opanowanie podczas meczów. Pomimo bardzo dużej dozy emocji i skrajnych sytuacji jako trener, a przede wszystkim jako człowiek muszę panować nad emocjami. Powoli widzę progres, gdyż mecze  z ławki staram się analizować tak chłodno jak tylko potrafię. Pozwala to na wyciągnięcie z przebiegu meczu dużo większej liczby danych, potrzebnych do podejmowania właściwych decyzji. Druga sprawa, to oczywiście odnoszenie się z szacunkiem do człowieka stojącego naprzeciw mnie, czyli sędziego, rywali czy kibiców.

- Powyższe pytanie nie zostało zadane przypadkowo, ponieważ jedną z podstawowych różnic w Twoim osobistym CV trenera może być fakt, że aktualnie prowadzisz całkiem inny zespół, niż miało to miejsce rok temu. Wówczas całkowicie zmieniony pod względem personalnym i nieco rozbity po zimowej przerwie, walczący przede wszystkim o utrzymanie, natomiast teraz to czołowa ekipa w A-klasie z wysokimi aspiracjami. Jak udało Ci się w rok odmienić całkowicie losy drużyny?

- Moja zasługa jest cząstkowa, gdyż tyczy się aspektu sportowego, czysto piłkarskiego. Pozostała praca należała do ludzi zaangażowanych w ten klub, zawodników i kibiców oczywiście. Jeżeli chodzi o moją działkę, to podstawą było, jest i dopóki będę zajmował się trenowaniem, to będzie wywołanie odpowiedniego podejścia do pracy, którą trzeba wykonać, aby można było spodziewać się oczekiwanych efektów. Trener mający dwie jednostki treningowe w tygodniu ma dużo mniejszy wpływ na zespół niż trener, który pracuje z grupą 3-4 razy w tygodniu. Choć może być i tak, że jeden potrafi wycisnąć z zespołu więcej na dwóch jednostkach, niż inny na czterech. Dla mnie duże znaczenie mają zasadniczo trzy elementy. Po pierwsze, trening musi być na tyle intensywny na ile to możliwe, gdyż daje to nadzieję, że organizm w trakcie meczu odpowiednio będzie reagował na pojawiające się zmęczenie. Po drugie, mam pewną koncepcję, model gry, który buduję w głowach zawodników cegiełka po cegiełce. Jest to proces uczenia zawodników myślenia, dobrego rozwiązywania sytuacji/problemów boiskowych, to proces, który w zasadzie nigdy się nie kończy, gdyż ciągle jest coś do poprawiania. Po trzecie, w końcu w myśl maksymy, że dobra szatnia jest lepsza niż sto odpraw taktycznych, bardzo ważna w moim podejściu jest zdrowa atmosfera w zespole, gdzie zawodnicy chcą być ze sobą i cieszy ich to. Piłkarze z charakterami aspołecznymi, zatruwający grupę czy toksyczni nie mają u mnie żadnej przyszłości i mieć raczej nie będą. 

- Chociaż przeciwności losu były różne, a jedną z najbardziej dotkliwych to ciągłe braki kadrowe z powodu kontuzji, to zespół osiągnął historyczny wynik, pobijając rekord punktowy w czasie jednej rundy i pierwszy raz w A-klasie bilans zwycięstw był przeważający. Jak radziłeś sobie z tym niechcianym dla każdego trenera „bólem głowy” i wieloma kryzysowymi sytuacjami w minionym czasie?

- W tej pracy trzeba radzić sobie z wieloma trudnymi, krytycznymi chwilami. Nie ma ogólnej recepty na to, każdy trener robi to zgodnie ze swoim podejściem, doświadczeniem i inteligencją. 

- Jako prywatna osoba dałeś się poznać jako niezwykle pokorny człowiek, chcący współpracować i preferujący łączenie ludzkich kontaktów niż dzielenie innych ze względu na poglądy itp. Czy spodziewałeś się, że zostaniesz tak miło przyjęty przez społeczność Górnego Przedmieścia i osoby związane z klubem?

- Bardzo chciałbym być pokorny, ale daleka droga do tego, choć muszę przyznać, że jest to według mojej opinii jedna z najważniejszych ludzkich cech. Co do ludzi z Górnego Przedmieścia, to trafiłem do bardzo fajnego środowiska. W tych czasach, gdzie coraz mniej jest spotkań, rozmów, wspólnego spędzania czasu pomiędzy ludźmi, to tutaj jest wręcz przeciwnie. Wszyscy - od dzieciaków po seniorów wspólnie i w dużej ilości spotykają się na meczach i poza nimi. Oprócz tego wspierają zespół, są z nim, nawet podczas porażek i gorszych chwil. 

- Przeszłość oddzielamy grubą kreską, a teraz chciałbym skupić się na teraźniejszości. W dniu 16. stycznia zespół ponownie pod Twoją wodzą rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Jak oceniasz zaangażowanie swoich podopiecznych, ich frekwencję na każdej jednostce oraz wypełnianie Twoich założeń?

-  Tak jak już wspomniałem wyżej, podejście jest bardzo dobre. Najtrudniejszy czas wypełniony najcięższą pracą nikogo nie zraził, a frekwencja była znakomita. Myślę, że oprócz tego, że jest to wynik charakterów tych chłopaków, to też tej budowanej przeze mnie świadomości, że solidna praca daje nadzieję, a bez niej nic dobrego w dłuższej perspektywie nie powstanie. 

- Ekipa Górek nadspodziewanie dobrze wypadła w meczach kontrolnych. Pokonanie zespołów z wyższej klasy i miażdżąca wręcz skuteczność napastników, to czynniki które niejako podsumowują bardzo dobry w naszym wykonaniu okres treningowy. Jak oceniasz postawę zawodników w każdym ze sparingów i czy jesteś zadowolony z dotychczasowych występów?

- Za wyjątkiem pierwszego meczu, gdzie nogi były jeszcze bardzo ciężkie od pracy ze sztangami, zagraliśmy bez kilku kluczowych zawodników oraz rozpoczęliśmy pracę nad nowym ustawieniem zespołu, to pozostałe mecze pokazały, że efekty pracy są już widoczne. Oprócz pierwszego meczu, wszystkie sparingi wygraliśmy, w tym trzykrotnie z rywalami z wyższej ligi. Cieszy fakt, że nawet grając jedno spotkanie trochę słabiej w końcu i tak zwyciężyliśmy w dosyć pewny sposób. Rok temu, gdy tutaj przyszedłem nie mogliśmy sobie poradzić z B-klasowymi klubami, a teraz w meczach z zespołami z wyższej ligi zaprezentowaliśmy się bardzo solidnie. Oczywiście spotkania mistrzowskie rządzą się swoimi prawami, ale te sparingi są doskonałym prognostykiem, że idziemy w dobrym kierunku. Udało nam się osiągnąć pewność siebie i świadomość tego, że jesteśmy mocni. 

- Chociaż powszechne jest stwierdzenie, że meczów kontrolnych się nie wygrywa, to jednak trudno uwierzyć w fakt, że świetna dyspozycja ze sparingów może odejść w zapomnienie, w tak krótkim czasie i pod okiem doświadczonego trenera, który już wielokrotnie przygotowywał zespół do rundy wiosennej w rozgrywkach A-klasy. Czy masz jakąś receptę na sukces oraz ewentualny „plan B”, jeśli coś pójdzie nie tak jak sobie założyłeś?

- Mecze kontrolne też się wygrywa, przegrywa lub remisuje. Oczywiście są one przygotowaniami, a mecze mistrzowskie mają inną naturę. Spotkania kontrolne pokazują, że jest powód do pozytywnego patrzenia w przyszłość, ale nie dają one gwarancji, że wyjdziemy na mecz ligowy i spokojnie go wygramy. Każdy mecz to nowa, inna historia, a najważniejsze jest walczyć od pierwszej do ostatniej minuty, dając z siebie wszystko.  

W każdym z dotychczasowych wywiadów podkreślałeś, że tylko cierpliwą i konsekwentną pracą można osiągnąć upragniony sukces. Założenie ciężkiej pracy u podstaw do tej pory dawało świetne rezultaty, o czym przekonaliśmy się m.in. w rundzie jesiennej. Czy nadal uważasz, że jest to jedna z głównych dróg, dzięki której można osiągnąć wyznaczony cel?

- Innej nie ma.   

- Podstawowymi cechami Twoich podopiecznych są z pewnością waleczność, zaangażowanie i wielkie poświęcenie dla drużyny. Ponadto w zespole panuje bardzo dobra atmosfera. Jak sądzisz, który z czynników ma zdecydowany wpływ na fakt, że w Górkach od lat kontynuują grę ci sami zawodnicy, a niektórzy niemieszkający na co dzień na terenie najbliżej okolicy?

- Atmosfera w zespole i wokół niego jest kluczowa. Większość z naszych zawodników mogłoby grać w jakimkolwiek klubie z A-klasy czy ligi okręgowej i dostawać za to jeszcze jakieś pieniądze, a mimo to wolą grać u nas, bez tego. Mało tego, zawodnicy z zewnątrz chcą do nas przychodzić i z nami grać.  

- Ostatnio spotkałem się z tezą, że kluczem do sukcesu w sporcie jest dobry trener, który musi być zarazem dobrym psychologiem. Jak wiadomo spędzasz ze swoimi podopiecznymi najwięcej czasu, a więc czy czujesz się niejako odpowiedzialny za prowadzenie całego zespołu pod względem mentalnym, co sprawia, że atmosfera w drużynie jest wspaniała, a na boisku zawodnik zawsze stanie za swoim kolegą?

- Psychologia oraz wpływ na sposób myślenia zawodników jak i całego zespołu są niezwykle ważne. Nie twierdzę, że jestem dobrym trenerem, ale wiem, że trenerką zajmować może się każdy, choć nie każdemu będzie to dobrze wychodziło. Niezwykle ważna jest psychologia, ale również wiedza z zakresu teorii treningu, fizjologii człowieka (procesów chemicznych zachodzących w organizmie), techniki, taktyki, dietetyki itd. - to wszystko musi być na określonym poziomie w tym fachu i to nieważne czy w A-klasie czy w Ekstraklasie.  

- Pierwsza drużyna w czasie zimowej przerwy nie przeszła już tak znaczącej rewolucji kadrowej jak w ubiegłym roku, ponieważ ekipę zasilili tylko bracia Sabała. Jak oceniasz ich występy, jakimi cechami dysponują, co jest ich atutem i czym przekonali Ciebie do gry w zespole?

- Dokładnie, zespół w zasadzie się nie zmienił, a zasilili nas tylko Tomek i Mateusz Sabała. Pierwotnie, gdy wiceprezes Rabka dogrywał temat nie byłem pewien czy coś z tego będzie. Zawodnicy grający w rezerwach Wisły, obijający się o treningi z pierwszą Wisłą, później grający w Dalinie, Orle czy Pcimiance nagle przychodzą do A-klasy. Myślałem, że pewnie to typ chłopaków z talentem, ale ze złym podejściem. Na szczęście się myliłem. Zasuwają w zasadzie na każdym treningu, piłkarsko są na bardzo zaawansowanym poziomie i szybko wkomponowali się w drużynę. Są to chłopaki z sąsiedztwa, dlatego zdecydowali się u nas grać. Spokojnie poradziliby sobie (jak i kilku innych chłopaków z klubu) na wyższym poziomie. U nas mają dobry piłkarsko zespół, w którym mogą czerpać radość z gry, a dwa treningi i mecz pozwalają mieć prywatne życie oprócz piłki. W wyższych ligach (V,IV) poziom nie jest dużo większy, ale wymagania takie jak 3-4 treningi i mecz sprawiają, że życia prywatnego już nie ma, a wielkiej fortuny też się nie zgarnie. 

- Dużą zmianą, jeśli chodzi o klub Górki w minionym czasie było zatrudnienie na stanowisku trenera drugiego zespołu Andrzeja Szlachetki. Dotychczasowe wyniki napawają optymizmem, a warto zaznaczyć, że kilku z graczy rezerw rozpoczęło przygotowania już z pierwszą ekipą. Czy uważasz, że obecne rozwiązanie w klubie i posiadanie zaplecza w postaci drugiego zespołu seniorskiego jest sensowne oraz czy w czasie rywalizacji ligowej będziesz dawał szansę zawodnikom trenujących pod okiem szkoleniowca Andrzeja Szlachetki?

- Oczywiście drugiemu zespołowi brakowało przywództwa, kogoś kto weźmie odpowiedzialność za zespół i go poprowadzi. Chłopaki wykazali się charakterem, bo pomimo nie najlepszych wyników nie zniechęcili się. Teraz Andrzej ma potencjalnie ponad 20 zawodników, więc jest nadzieja. Jedyny problem w tym, czy ci chłopcy będą pracować, czy tylko chcą się spotkać w niedzielę i pokopać piłkę. Oczywiście mam nadzieję, że będą wybijające się postacie, które będę mógł brać pod uwagę w perspektywie gry w pierwszym zespole. Już widzę tam 3-4 ciekawych chłopaków. Poza tym pierwsza drużyna ma kadrę około 20 zawodników, więc siłą rzeczy też chciałbym, żeby ci którzy nie zagrają w tej ekipie, mogli pomagać swoim kolegom z drugiego zespołu. Co do Andrzeja, to myślę, że jest odpowiednią osobą i sobie poradzi, czego bardzo mu życzę i służę swoją skromną osobą do pomocy. 

- W rundzie jesiennej sporym atutem zespołu była gra defensywna, przez co ekipa straciła najmniej bramek w czasie jednej rundy w ciągu ostatnich lat. W meczach kontrolnych zawodnicy popisali się natomiast znakomitą skutecznością, a więc samoistnie przychodzi myśl, co w czasie wiosennych rewanżów będzie największym atutem myśleniczan? 

- Z racji odpowiedniego profilu zawodników, których mamy zmieniłem taktykę. Zmiana nie naruszyła struktury defensywnej zespołu, a nawet ją wzmocniła, a korekty w ataku sprawiły, że grając teraz zależnie od sytuacji na 2, 3, a nawet 5 napastników dużo łatwiej tworzymy sytuacje bramkowe. Żadna taktyka sama nie gra, ma ona tylko stwarzać najlepsze możliwe warunki dla zawodników, aby skutecznie bronili swojej bramki i atakowali przeciwną. Ważna jest gra poszczególnych zawodników i ich zaangażowanie, waleczność oraz pewność siebie.  

- Aktualna sytuacja kadrowa w klubie jest bardzo korzystna, ze względu na grupę około 20-22 graczy, którzy są w stanie poradzić sobie z każdym A-klasowym rywalem oraz solidna i młoda ekipa rezerw jako alternatywa. Prosiłbym o omówienie każdej z formacji i przedstawienie czytelnikom faktycznego stanu posiadania?

- Myślę, że najlepiej jeżeli kibice przyjdą na nasze mecze i sami ocenią.

- Rewolucja kadrowa z minionego roku i jej uzupełnienie w lecie spowodowało, że zespół zdecydowanie obniżył średnią wieku, a aż 40 z 53 zgłoszonych do rozgrywek zawodników nie przekroczyło jeszcze trzydziestego roku życia. Można zatem powiedzieć, że cały klub został konkretnie odmłodzony (średnia wieku 24,84 lat). Czy wydaje Ci się, że to właściwa droga dla LKS Górki?

- Dla mnie nie ma znaczenia wiek zawodnika. Oczywiście dla zespołu i jego przyszłości lepiej jest posiadać młodych zawodników, bo jest gwarancja ciągłości. Gdyby zespół składał się z samych starszych zawodników, to za jakiś czas mogłoby okazać się, że nie ma kto grać, po zawieszeniu butów na kołek przez starszych kolegów. Tym co mnie osobiście cieszy, to fakt, że spośród zawodników po trzydziestce w moim zespole, każdy w przeciągu roku zaliczył progres, rozwinął się motorycznie, taktycznie, a nawet technicznie.   

- Większość ze spotkań ligowych zagramy na kompleksie sportowym przy ul. Solidarności 6. Złośliwi powiedzą, że obiekt Górek nie był specjalnie szczęśliwy w czasie zeszłego roku, choć aktualnie kontynuujemy passę trzech zwycięstw z rzędu jako gospodarze. Czy sądzisz, że nasz obiekt może być z powrotem niezdobytą twierdzą, a gra na nim będzie dla nas sporym handicapem? 

- Mój ból polega na tym, że im boisko mniejsze i bardziej nierówne, tym większe znaczenie ma przypadek. Powiększyć nasze boisko jest już trudno, ale zadbać o idealną, równą murawę jest w naszym zasięgu. I tu pole do popisu dla naszych świetnych działaczy. Piłkarsko jesteśmy mocni i jeżeli nie będzie nam przeszkadzać murawa, to razem z naszymi kibicami i ich wsparciem jesteśmy w stanie wygrać z każdym.

- Na początku roku w klubie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze, na którym wybrano nowe władze. Jak układała się współpraca w czasie zimowych przygotowań i czy masz jakieś szczególne życzenia do zarządu dotyczące działalności klubu?

- Współpraca od początku jest wzorowa, a wsparcie bardzo duże. 

- Jedną z Twoich maksym jest gra o zwycięstwo w każdym następnym meczu i pewnie to stawiasz sobie za główny cel. Obecna sytuacja w tabeli ligowej oraz fakt posiadania bardzo dobrej drużyny przyczyniają się do tytułowania ekipy z Górnego Przedmieścia jako jednego z faworytów tegorocznych rozgrywek. Czy myślisz, że mistrzostwo ligi w sezonie 2018/19 jest realne?

- Oczywiście, że jest realne. Liga jest bardzo wyrównana, każdy może wygrać z każdym, dlatego nikt nie może być niczego pewien. My w tym sezonie nic nie musimy, ale możemy, więc bez wielkiej presji zamierzamy gonić lidera. 

- Ważnym elementem, który też niejako charakteryzuje ten klub w porównaniu z innymi, to posiadanie bardzo licznej grupy wiernych kibiców, zawsze będących z zespołem. Sam wielokrotnie podkreślałeś, że wsparcie z trybun jest niezwykle ważne w trakcie meczów. W jaki sposób zachęciłbyś kibiców do licznego przybywania na mecze ligowe Górek Myślenice? 

- Zwycięstwami i dobrą grą. 

Na koniec czas na tradycyjne życzenia. Oboje jesteśmy zgodni, że do osiągnięcia celu niezbędne będzie zdrowie zawodników i to zdecydowanie najistotniejsza kwestia. Czy jako Trener życzysz sobie czegoś jeszcze?

- Zdrowie w sporcie jest najistotniejsze. Jeżeli będą nas omijać kontuzje, to tym większą mamy szansę na dobre wyniki.

- Serdecznie dziękuję za wywiad i życzę sukcesów w nadchodzącej rywalizacji. 


 

 

Źródło: Oliwier Bzowski (Górki)

Dodano: 2019-03-21 11:43:00


wywiad  Górki 

Komentarze


Ekstraklasa

Lechia Gdańsk
0:2
Piast Gliwice
20.04.2019
15:30
Zagłębie Lubin
2:3
Pogoń Szczecin
20.04.2019
18:00
Legia Warszawa
1:0
Cracovia Kraków
20.04.2019
20:30
Jagiellonia Białystok
3:3
Lech Poznań
20.04.2019
18:00
Wisła Kraków
:
Wisła Płock
22.04.2019
15:30
Korona Kielce
:
Śląsk Wrocław
22.04.2019
18:00
Miedź Legnica
:
Zagłębie Sosnowiec
22.04.2019
15:30
Górnik Zabrze
:
Arka Gdynia
22.04.2019
18:00
Piast Gliwice
:
Zagłębie Lubin
23.04.2019
18:00
Cracovia Kraków
:
Jagiellonia Białystok
23.04.2019
20:30
Pogoń Szczecin
:
Lechia Gdańsk
24.04.2019
18:00
Lech Poznań
:
Legia Warszawa
24.04.2019
20:30

I liga

Warta Poznań
0:0
GKS Jastrzębie
20.04.2019
16:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
1:1
GKS Katowice
20.04.2019
16:30
Garbarnia Kraków
0:0
Odra Opole
20.04.2019
13:00
Stal Mielec
4:2
Chojniczanka Chojnice
20.04.2019
17:30
GKS Tychy
:
Puszcza Niepołomice
20.04.2019
18:00
Odra Opole
:
Stal Mielec
24.04.2019
19:00
Wigry Suwałki
:
ŁKS Łódź
24.04.2019
17:00
GKS Jastrzębie
:
Bytovia Bytów
24.04.2019
18:00
Puszcza Niepołomice
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
24.04.2019
19:00
Sandecja Nowy Sącz
:
GKS Tychy
24.04.2019
19:10
Raków Częstochowa
:
Podbeskidzie Bielsko Biała
24.04.2019
17:30
GKS Katowice
:
Stomil Olsztyn
24.04.2019
20:00
Chojniczanka Chojnice
:
Warta Poznań
24.04.2019
20:00
Chrobry Głogów
:
Garbarnia Kraków
24.04.2019
18:00

II liga

Skra Częstochowa
0:2
Resovia Rzeszów
20.04.2019
12:00
Pogoń Siedlce
4:1
Błękitni Stargard
20.04.2019
13:30
Siarka Tarnobrzeg
1:1
Widzew Łódź
20.04.2019
13:00
Olimpia Elbląg
1:0
Znicz Pruszków
20.04.2019
15:00
Ruch Chorzów
:
ROW Rybnik
20.04.2019
18:00
GKS Bełchatów
3:1
Gryf Wejherowo
20.04.2019
17:00
Radomiak Radom
2:0
Elana Toruń
20.04.2019
13:05
Olimpia Grudziądz
:
Stal Stalowa Wola
20.04.2019
18:00
Znicz Pruszków
:
Rozwój Katowice
24.04.2019
19:00
Błękitni Stargard
:
Siarka Tarnobrzeg
24.04.2019
17:00
Widzew Łódź
:
Radomiak Radom
24.04.2019
19:05
Górnik Łęczna
:
Pogoń Siedlce
24.04.2019
17:00
ROW Rybnik
:
GKS Bełchatów
24.04.2019
17:00
Stal Stalowa Wola
:
Olimpia Elbląg
24.04.2019
17:00
Elana Toruń
:
Skra Częstochowa
24.04.2019
17:00
Resovia Rzeszów
:
Ruch Chorzów
24.04.2019
17:00
Gryf Wejherowo
:
Olimpia Grudziądz
24.04.2019
17:00

III liga, gr. IV

Wiślanie Jaśkowice
1:1
Avia Świdnik
20.04.2019
12:00
KSZO Ostrowiec Św.
1:0
Czarni Połaniec
20.04.2019
17:00
Podhale Nowy Targ
2:1
Spartakus Daleszyce
20.04.2019
16:00
Stal Rzeszów
3:0
Wisła Puławy
20.04.2019
15:00
Motor Lublin
2:0
Hutnik Kraków
20.04.2019
15:00
Chełmianka Chełm
3:1
Podlasie Biała Podlaska
20.04.2019
16:00
Wólczanka Wólka Pełkińska
0:1
Soła Oświęcim
20.04.2019
13:00
Stal Kraśnik
3:1
Sokół Sieniawa
20.04.2019
16:00
Orlęta Radzyń Podlaski
2:0
Wisła Sandomierz
20.04.2019
14:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Dalin Myślenice
2:3
Orzeł Piaski Wielkie
20.04.2019
13:00
Wiślanka Grabie
2:2
Jutrzenka Giebułtów
20.04.2019
12:00
Pcimianka Pcim
4:1
Clepardia Kraków
20.04.2019
13:30
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
3:2
LKS Jawiszowice
20.04.2019
12:00
Górnik Wieliczka
0:1
Beskid Andrychów
20.04.2019
13:00
Unia Oświęcim
5:1
KS Olkusz
20.04.2019
11:00
Słomniczanka Słomniki
1:1
Kaszowianka Kaszów
20.04.2019
16:30
Górnik Wieliczka
:
Pcimianka Pcim
24.04.2019
17:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Okocimski Brzesko
1:5
LKS Szaflary
20.04.2019
 
BKS Bochnia
0:2
Unia Tarnów
20.04.2019
13:30
Tarnovia Tarnów
1:1
Limanovia Limanowa
20.04.2019
17:00
Watra Białka Tatrzańska
4:0
Dunajec Zakliczyn
20.04.2019
13:00
Barciczanka Barcice
0:2
Sandecja II Nowy Sącz
20.04.2019
13:00
Lubań Maniowy
2:0
GKS Drwinia
20.04.2019
12:00
Poprad Muszyna
3:0
Orkan Szczyrzyc
20.04.2019
12:00
Watra Białka Tatrzańska
:
Unia Tarnów
24.04.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Zieleńczanka Zielonki
0:1
LOT Balice
20.04.2019
11:00
Sokół Kocmyrzów
0:2
Przebój Wolbrom
20.04.2019
14:00
Prądnik Sułoszowa
1:0
Przemsza Klucze
20.04.2019
15:00
Prądniczanka Kraków
1:1
Proszowianka Proszowice
20.04.2019
14:30
Pogoń Miechów
5:2
Bibiczanka Bibice
20.04.2019
15:00
Spójnia Osiek
2:2
Piliczanka Pilica
20.04.2019
16:00
Grębałowianka Kraków
5:1
Orzeł Iwanowice
20.04.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Wieczysta Kraków
3:2
Prokocim Kraków
20.04.2019
13:00
Piast Wołowice
3:2
Świt Krzeszowice
20.04.2019
15:00
Skawinka Skawina
0:0
Wiślanie II Jaśkowice
20.04.2019
16:30
Borek Kraków
2:2
Garbarnia II Kraków
20.04.2019
11:00
Hutnik II Kraków
4:1
Błękitni Modlnica
20.04.2019
13:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Targowianka Targowisko
2:0
Tempo Rzeszotary
20.04.2019
15:00
Wiarusy Igołomia
4:2
Radziszowianka Radziszów
20.04.2019
12:00
Pasternik Ochojno
1:4
Gdovia Gdów
20.04.2019
15:00
Gościbia Sułkowice
0:1
Orzeł Myślenice
20.04.2019
14:30
LKS Śledziejowice
13:0
Karpaty Siepraw
20.04.2019
16:00
Wróblowianka Wróblowice
0:2
Czarni Staniątki
20.04.2019
17:00
Raba Dobczyce
5:0
Dziecanovia Dziekanowice
20.04.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Garbarz Zembrzyce
0:2
LKS Rajsko
20.04.2019
11:00
Sosnowianka Stanisław Dln
3:7
Victoria Jaworzno
20.04.2019
12:00
KS Chełmek
2:1
Kalwarianka Kalwaria Z.
20.04.2019
11:00
Niwa Nowa Wieś
2:1
Brzezina Osiek
20.04.2019
11:00
Zatorzanka Zator
1:1
Tempo Białka
20.04.2019
11:00
Arka Babice
1:1
Halniak Maków Podhalański
20.04.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Arkadia Olszyny
2:1
Orzeł Dębno
20.04.2019
13:00
Naprzód Sobolów
1:2
Olimpia Kąty
20.04.2019
15:00
Raba Książnice
3:3
Jadowniczanka Jadowniki
20.04.2019
11:00
Novi/Rzezawianka Rzezawa
1:3
Strażak Mokrzyska
20.04.2019
17:00
Tarnavia
1:4
Rylovia Rylowa
20.04.2019
14:00
LKS Gnojnik
0:0
Olimpia B.
20.04.2019
15:00
Radłovia Radłów
0:4
Sokół Maszkienice
20.04.2019
11:30

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Wisła Szczucin
3:0
Wola Radłowska
20.04.2019
14:00
Metal Tarnów
3:0
Zorza Zaczarnie
20.04.2019
13:30
KS US Śmigno
4:5
LKS Ładna
20.04.2019
13:00
Wolania Wola Rzędzińska
2:0
Dunajec Zbylitowska Góra
20.04.2019
15:00
Tuchovia Tuchów
2:1
Pogórze
20.04.2019
12:00
LUKS Skrzyszów
0:3
Ciężkowianka Ciężkowice
20.04.2019
13:00
Polan Żabno
0:2
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
20.04.2019
15:00
Olimpia Wojnicz
1:2
GLKS Gromnik
20.04.2019
15:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Jarmuta
5:0
Ogniwo Piwniczna Zdrój
20.04.2019
14:00
Skalnik Kamionka Wielka
2:3
Sokół Słopnice
20.04.2019
14:00
LKS Łużna
4:4
Orzeł Wojnarowa
20.04.2019
12:00
Zalesianka
1:4
Gród Podegrodzie
20.04.2019
13:30
LKS Rupniów
2:2
Kolejarz Stróże
20.04.2019
16:00
Huragan Waksmund
1:0
KS Tymbark
20.04.2019
11:00
Sokół Stary Sącz
2:6
Poprad Rytro
20.04.2019
14:00
Laskovia
1:1
Wierchy Rabka Zdrój
20.04.2019
14:00

Klasa A (Kraków I)

Wierzbowianka Wierzbno
2:4
Partyzant Dojazdów
20.04.2019
17:00
Szreniawa Koszyce
4:2
Juvenia Prandocin
20.04.2019
15:00
LKS Niedźwiedź
5:0
Strażak Goszcza
20.04.2019
11:00
Czarni 03 Grzegorzowice
:
Michałowianka Michałowice
20.04.2019
16:00
Kapitol Racławice
0:1
Spartak Wielkanoc
20.04.2019
11:00
Orzeł Bębło
3:1
Ekler Baranówka
20.04.2019
12:00
Jastrzębiec Książ Wielki
4:2
Galicja Raciborowice
20.04.2019
15:00

Klasa A (Kraków II)

Kmita Zabierzów
2:0
Dragon Szczyglice
20.04.2019
16:00
Strażak Rączna
0:0
Lotnik Kryspinów
20.04.2019
15:30
Górzanka Nawojowa Góra
0:2
JKS Zelków
20.04.2019
14:00
Nadwiślan Rusocice
2:5
Orlęta Rudawa
20.04.2019
14:00
Tęcza Piekary
6:1
Sportowiec Modlniczka
20.04.2019
15:00
Sokół Rybna
2:0
Wisła Czernichów
20.04.2019
12:00
Liszczanka Liszki
1:0
Wisła Jeziorzany
20.04.2019
11:00

Klasa A (Kraków III)

Radziszowianka II
0:3
Dąbski Kraków
20.04.2019
11:00
Płomień Kostrze
2:0
Wawel Kraków
20.04.2019
16:00
Krakus Swoszowice
2:4
Bieżanowianka Kraków
20.04.2019
11:00
Tramwaj Kraków
0:1
Wanda Nowa Huta
20.04.2019
11:00
Zwierzyniecki Kraków
1:0
Podgórze Kraków
20.04.2019
14:00
Strzelcy Kraków
3:3
Iskra Krzęcin
20.04.2019
11:00

Klasa A (Wieliczka)

Piast Łapanów
2:0
Piłkarz Podłęże
20.04.2019
12:00
Czarnochowice
4:1
UKS Sygneczów
20.04.2019
13:00
Błękitni Bodzanów
2:1
Zieloni Niegowić
20.04.2019
17:00
Nadwiślanka Nowe Brzesko
2:3
Strażak Kokotów
20.04.2019
12:30
Zryw Szarów
2:1
Wilga Koźmice Wielkie
20.04.2019
13:30
Złomex Branice
1:1
Wolni Kłaj
20.04.2019
13:00

Klasa A (Myślenice)

Topór Tenczyn
2:0
LKS Rudnik
20.04.2019
15:30
Skalnik Trzemeśnia
0:1
Clavia Świątniki Górne
20.04.2019
15:00
Lubomir Wiśniowa
0:0
Iskra Brzączowice
20.04.2019
14:30
LKS Trzebunia
0:1
Iskra Głogoczów
20.04.2019
17:00
Jordan Sum Zakliczyn
6:1
Beskid Tokarnia
20.04.2019
14:00
Orzeł Nowa Wieś
1:1
Hejnał Krzyszkowice
20.04.2019
14:00
Rokita Kornatka
:
Górki Myślenice
22.04.2019
14:00

Klasa A (Olkusz)

Laskowianka Laski
3:5
Olimpia Łobzów
20.04.2019
12:30
Spartak Charsznica
1:1
Pilica Wierbka
20.04.2019
14:00
Promień Przeginia
4:0
Hetman Dłużec
20.04.2019
13:00
Bolesław Bukowno
3:0
Błysk Zederman
20.04.2019
16:00
Centuria Chechło
1:0
Trzy Korony Żarnowiec
20.04.2019
17:00
Orzeł K.
1:0
Wielmożanka Wielmoża
20.04.2019
13:00
Leśnik Gorenice
1:2
Legion Bydlin
20.04.2019
16:30
Unia Jaroszowiec
3:3
Strażak Przybysławice
20.04.2019
15:00

Klasa A (Chrzanów)

Zagórzanka Zagórze
0:0
MKS Alwernia
20.04.2019
16:00
Wolanka Wola Filipowska
2:4
Start Kamień
20.04.2019
16:00
Promyk Bolęcin
0:3
Wisła Jankowice
20.04.2019
14:00
Tęcza Tenczynek
1:6
Ciężkowianka Jaworzno
20.04.2019
16:00
Błyskawica Myślachowice
1:1
Fablok Chrzanów
20.04.2019
12:00
Victoria Zalas
0:2
UKS Dulowa
20.04.2019
16:00
SPRiN Regulice
2:7
MKS Libiąż
20.04.2019
16:00

Klasa B (Kraków I)

Novi Narama
4:0
Słomniczanka II Słomniki
20.04.2019
14:00
LKS Polanowice
3:0
Maszycanka Maszyce
20.04.2019
16:30
Płomień Kościelec
6:0
Milenium Radziemice
20.04.2019
15:00
Sparta Skrzeszowice
3:1
Olimpia Czaple Wielkie
20.04.2019
15:00
LKS Niedźwiedź II
2:2
Trątnowianka Trątnowice
20.04.2019
14:15

Klasa B (Kraków III)

Płomień Jerzmanowice
2:2
Błękitni II Modlnica
20.04.2019
17:00
Orzeł II Bębło
:
Grębałowianka II Kraków
20.04.2019
17:00
Zawisza Sulechów
9:3
Albertus Kraków
20.04.2019
16:00
MKS Skała 2004
3:0
Clepardia II Kraków
20.04.2019
14:00
Polonia Wilczkowice
6:0
Bronowicki/Bratniak Kraków
20.04.2019
13:00
Fairant Kraków
:
Kabel
24.04.2019
18:00

Klasa B (Kraków IV)

Grom Kraków
0:2
Trzebol Wielkie Drogi
20.04.2019
16:00
Borkowianka Borek Sz.
2:1
Pychowianka Kraków
20.04.2019
16:00
Piast Skawina
2:2
Universum Kraków
20.04.2019
11:00
Rybitwy Kraków
0:3
TKKF Kliny Kraków
20.04.2019
17:00
Armatura Kraków
1:0
Pogoń Skotniki
20.04.2019
11:00

Klasa B (Wieliczka)

Dąb Zabierzów Bocheński
3:1
Naprzód Ochmanów
20.04.2019
15:00
Gryf Wiatowice
2:2
Gwiazda Brzegi
20.04.2019
17:30
Gdovia II Gdów
1:0
Iskra Zakrzów
20.04.2019
13:00
Wiarusy II
0:2
Start Brzezie
20.04.2019
17:00
Batory Wola Batorska
5:0
Tęcza Słomiróg
20.04.2019
17:00
Błyskawica Wyciąże
3:5
Rożnowa
20.04.2019
11:00
Wilga Instalbud Golkowice
:
Sokół Chorągwica
20.04.2019
17:30

Klasa B (Myślenice I)

Górki II Myślenice
1:1
Wicher Stróża
20.04.2019
13:00
Orzeł II Myślenice
4:0
Sęp Droginia
20.04.2019
12:00
Karpaty II Siepraw
:
Sokół Borzęta
22.04.2019
16:00

Klasa B (Myślenice II)

Cisy Harbutowice
0:5
Staw Polanka
20.04.2019
11:00
Dukla Bysina
2:4
Raba II Dobczyce
20.04.2019
16:00

Klasa B (Olkusz II)

Northstar Miechów
:
Zryw Przesławice
20.04.2019
15:00

Klasa C (Wieliczka)

Contra II
1:1
Wawrzynianka Wawrzeńczyce
20.04.2019
15:00
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
3:2
Promień Zakrzowiec
20.04.2019
15:00
Czarnochowice II
1:5
Górnik II Wieliczka
20.04.2019
12:30

Centralna Liga Juniorów

Zagłębie Lubin
1:2
Cracovia Kraków
20.04.2019
15:00

Centralna Liga Trampkarzy (gr.D) - wiosna

AP 21 Kraków
3:0
Cracovia Kraków
20.04.2019
12:00

I Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
1:2
Tarnovia Tarnów
20.04.2019
10:00
Soła Oświęcim
:
Pcimianka
23.04.2019
16:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Hutnik Kraków
24.04.2019
17:00

II Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

Podhale Nowy Targ
3:0
Dalin Myślenice
20.04.2019
10:00
MUKS TAP Tarnów
0:3
Profi Zielonki
20.04.2019
11:30
Limanovia Limanowa
3:2
Unia Oświęcim
20.04.2019
13:00
Sandecja II Nowy Sącz
:
Dunajec Nowy Sącz
23.04.2019
16:00

I Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

AS Progres Kraków
1:1
Glinik
20.04.2019
16:00

II Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Krakus Nowa Huta
1:0
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
20.04.2019
10:00
Soła
2:5
Raba Dobczyce
20.04.2019
10:00

Ekstraliga Kobiet

Górnik Łęczna
:
GKS Katowice
20.04.2019
11:30
AZS UJ Kraków
:
SMS Łódź
24.04.2019
16:00
AZS PWSZ Wałbrzych
:
Górnik Łęczna
24.04.2019
16:00
Medyk Konin
:
AZS Wrocław
24.04.2019
16:00
Mitech Żywiec
:
Olimpia Szczecin
24.04.2019
16:00
Czarni Sosnowiec
:
Polonia Poznań
24.04.2019
16:00
AZS PSW Biała Podlaska
:
GKS Katowice
24.04.2019
14:00

II liga małopolska kobiet

Widok Lublin
3:1
Sparta Daleszyce
20.04.2019
14:30
Naprzód Sobolów
3:0
Prądniczanka Kraków
20.04.2019
12:00
KSP Kielce
:
Starówka Nowy Sącz
20.04.2019
16:00
LKS Wierzchowiska
1:7
UKS Staszkówka Jelna
20.04.2019
15:00
Łysica Bodzentyn
5:1
Resovia II Rzeszów
20.04.2019
11:00
GKS Majdan Sieniawski
0:0
Potok Sitno
20.04.2019
12:00