facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Wanda Cup Orlików i Trampkarzy

Festiwalu piłkarskiego dzieci ciąg dalszy. W miniony weekend (09, 10.03.2019r.) na nowej nawierzchni i odrestaurowanej hali pneumatycznej na obiekcie Ośrodka i Rekreacji „Wandzianka” przy ul. Bulwarowej 39,  rozegrano PIĄTY  i SZÓSTY turniej cyklu „WANDA CUP 2019”.
 
W sobotę w kategorii ORLIK STARSZY ( rocz. 2008) rywalizowało 8 ZESPOŁÓW: SMS Stal Mielec (2 zespoły), MKS Krakus Nowa Huta, Wierchy Rabka, Luboń Skomielna Biała, KS Grębałowianka, KS Hutnik Kraków, Nowohucka Akademia Sportu Wanda Kraków.
 
Drużyny rywalizowały w systemie rozgrywek „każdy z każdym”, rozegrano 21 spotkań, a każda drużyna aż 7-krotnie prezentowała swoje wysokie umiejętności. Mecze trwały 18 minut, a drużyny grały w systemie  6 + 1, co przed zawodnikami postawiło wyższe wymagania w obszarze techniki indywidualnej, szczególnie w zakresie kontroli nad piłką. 

Nad przestrzeganiem przepisów czuwali sędziowie Kolegium Sędziów Małopolskiego ZPN. 

Na brak piłkarskich wrażeń narzekać na pewno nie wolno było. Mecze stały na wysokim poziomie sportowym, a rywalizacja o miejsce na podium trwała do ostatniej, siódmej kolejki turnieju. Dopiero w meczu nr 26 drużyna MKS Krakus Nowa Huta zapewniła sobie zwycięstwo w Wanda Cup 2019 pokonując 1:0 Wierchy Rabka, po bardzo dramatycznym spotkaniu, pełnym wielu sytuacji bramkowych. Natomiast w ostatnim 28 meczu, w „bratobójczym” pojedynku drużyn SMS Stal Mielec, 2 zespół rzutem na taśmę zapewniał sobie 2 miejsce w turnieju.  

Finałowa tabela przedstawia się następująco:
1.MKS Krakus Nowa Huta, 
2.SMS Stal Mielec II,
3.Wierchy Rabka,  
4.SMS Stal Mielec I,
5.Nowohucka Akademia Sportu I,    
6.KS Grębałowianka,
7.Nowohucka Akademia Sportu,  
8.KS Hutnik Kraków.  

Drużyny nagrodzono pucharami, wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale. 

Ponadto nagrodami indywidualnymi uhonorowani zostali:
-   najlepszy zawodnik turnieju – Jakub MAŁEK ( SMS Stal Mielec II ),
-   najlepszy bramkarz turnieju –  Mariusz LIS ( MKS Krakus Nowa Huta ), 
-   nagroda specjalna ( ufundowana przez Trenera Grzegorz Kmitę ) dla jedynej zawodniczki  
    grającej w turnieju – Maja KOŁACZ ( Nowohucka Akademia Sportu ).  
 
Ceremonia rozdania nagród miała szczególną oprawę. Obok Wojciecha Gruchały, Grzegorza Kmity, Przemysława Stawarza nagrody wręczali Goście Specjalni ( co utrzymywano w tajemnicy do samego końca turnieju ): Z-ca Przewodniczącego Rady i Zarządu Dzielnicy XVI Bieńczyce – Pani Magdalena DZIEDZIC oraz Przewodniczący Komisji Sportu Rady Dzielnicy XVI – Pan Andrzej BUCZKOWSKI. 
Gratulacjom, rozdawaniu autografów i pozowaniu do pamiątkowych zdjęć nie było końca. Tradycyjnie największą nagrodą dla organizatorów była jednak radość  gry, pasja i uśmiechy wszystkich młodych piłkarzy, ich trenerów i rodziców co było nadrzędnym celem już PIĄTEGO z SIEDMIU  zaplanowanych turniejów. 


Rocznik 2004/2005 – kategoria TRAMPKARZE.

W niedzielę w kategorii TRAMPKARZE ( rocz. 2004/2005) rywalizowało 5  zespołów:       KS Kolejarz Prokocim Kraków, Wawel Kraków, MKS Krakus Nowa Huta ( 2 zespoły), Nowohucka Akademia Sportu Wanda Kraków. 
 
Drużyny rywalizowały w systemie rozgrywek „każdy z każdym”, w formule „5 + 1”.       Każdy mecz trwał 25 minut.  Rozegrano 10 spotkań, a każda drużyna 4-krotnie prezentowała swoje umiejętności. Nad przestrzeganiem przepisów czuwali sędziowie Kolegium Sędziów Małopolskiego ZPN.
Na brak piłkarskich wrażeń i tym razem narzekać nie można było. Mecze były bardzo zacięte. Zanotowano rekordową liczbę strzałów w słupki i poprzeczkę ( ponad 20 uderzeń ). Sportowo najlepiej prezentowały się zespoły MKS Krakus Nowa Huta i one zajęły czołowe lokaty.  

Finałowa tabela przedstawia się następująco:
1.MKS Krakus Nowa Huta I,    
2.MKS Krakus Nowa Huta II,  
3.Nowohucka Akademia Sportu,  
4.Wawel Kraków, 
5.KS Kolejarz Prokocim Kraków. 
Drużyny nagrodzono pucharami, wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale. 

Ponadto nagrodami indywidualnymi uhonorowani zostali:
-   najlepszy zawodnik turnieju – Kamil ROGÓŻ ( MKS Krakus Nowa Huta I ),    
-   najlepszy bramkarz turnieju –  Filip KOŁODZIEJ ( Nowohucka Akademia Sportu ).
.
Ceremonia rozdania nagród miała szczególną oprawę. Obok Grzegorza Kmity, nagrody wręczał Gość Specjalny ( co utrzymywano w tajemnicy do samego końca turnieju ) Pan Michał KRÓLIKOWSKI – Dyrektor Szkoły Sportowej Piłki Nożnej MZPN, zasłużony trener piłki nożnej, były bramkarz m.in. Hutnika Kraków, Sandecji Nowy Sącz, Start-u Łódź. 

Gratulacjom i pozowaniu do pamiątkowych zdjęć nie było końca. 

Konferansjerem ponownie był Prezes Nowohucka Akademia Sportu – Pan Wojciech Gruchała. Za nami już SZEŚĆ turniejów „WANDA CUP 2019”.  Ale to jeszcze nie koniec. W m-cu marcu br. ( termin podamy w późniejszym terminie ) rozegrany zostanie ostatni, siódmy turniej piłki nożnej. Do rywalizacji przystąpią najmłodsi adepci „sztuki piłkarskiej” – będą grały dzieci w kategorii „SKRZATY” ( rocznik 2012 i młodsi). Ależ to będą emocje, a pasja młodych piłkarzy będzie na pewno motywem przewodnim spotkania dzieci i ich rodziców. 
 

 

 

Źródło: GK

Dodano: 2019-03-11 10:13:52


Wanda Cup 

Komentarze


III liga, gr. IV

Hutnik Kraków
2:2
Orlęta Radzyń Podlaski
24.05.2019
16:00
KSZO Ostrowiec Św.
1:2
Chełmianka Chełm
24.05.2019
19:29
Motor Lublin
3:2
Podhale Nowy Targ
25.05.2019
17:00
Stal Kraśnik
1:0
Wólczanka Wólka Pełkińska
25.05.2019
17:00
Podlasie Biała Podlaska
2:1
Spartakus Daleszyce
25.05.2019
17:00
Wisła Sandomierz
1:1
Stal Rzeszów
25.05.2019
17:00
Sokół Sieniawa
:
Wiślanie Jaśkowice
26.05.2019
17:00
Wisła Puławy
:
Soła Oświęcim
26.05.2019
17:00
Czarni Połaniec
:
Avia Świdnik
28.05.2019
17:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Clepardia Kraków
0:3
MKS Trzebinia
25.05.2019
11:00
Unia Oświęcim
3:2
Dalin Myślenice
25.05.2019
18:00
Beskid Andrychów
1:0
KS Olkusz
25.05.2019
18:00
Pcimianka Pcim
:
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
26.05.2019
16:30
Górnik Wieliczka
:
Słomniczanka Słomniki
26.05.2019
18:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Glinik Gorlice
4:1
LKS Szaflary
25.05.2019
17:00
BKS Bochnia
1:1
Poprad Muszyna
25.05.2019
15:00
Sandecja II Nowy Sącz
2:2
Limanovia Limanowa
25.05.2019
11:00
Tarnovia Tarnów
4:1
Dunajec Zakliczyn
25.05.2019
17:00
Unia Tarnów
1:1
GKS Drwinia
25.05.2019
17:00
Lubań Maniowy
:
Okocimski Brzesko
26.05.2019
12:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Prądniczanka Kraków
3:2
Spójnia Osiek
25.05.2019
17:00
Pogoń Miechów
4:1
Prądnik Sułoszowa
25.05.2019
17:00
Piliczanka Pilica
:
Przemsza Klucze
26.05.2019
11:00
Orzeł Iwanowice
:
LOT Balice
26.05.2019
11:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Borek Kraków
0:3
Skawinka Skawina
25.05.2019
11:00
Nadwiślan Kraków
0:3
Hutnik II Kraków
25.05.2019
17:30
Piast Wołowice
:
Wieczysta Kraków
26.05.2019
16:00
Garbarnia II Kraków
:
Błękitni Modlnica
26.05.2019
15:00
Świt Krzeszowice
:
Wiślanie II Jaśkowice
26.05.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Targowianka Targowisko
:
Orzeł Myślenice
26.05.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Zatorzanka Zator
3:5
KS Chełmek
25.05.2019
17:00
Arka Babice
0:2
Brzezina Osiek
25.05.2019
17:00
LKS Rajsko
2:1
Kalwarianka Kalwaria Z.
25.05.2019
18:00
Niwa Nowa Wieś
:
Nadwiślanin Gromiec
26.05.2019
14:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Novi/Rzezawianka Rzezawa
:
Rylovia Rylowa
25.05.2019
17:00
Olimpia Kąty
:
Jadowniczanka Jadowniki
25.05.2019
16:00
LKS Gnojnik
:
Arkadia Olszyny
25.05.2019
18:00
Olimpia B.
:
Raba Książnice
25.05.2019
18:00
LKS Gnojnik
:
Raba Książnice
25.05.2019
18:00
Sokół Maszkienice
:
Orzeł Dębno
26.05.2019
16:00
Strażak Mokrzyska
:
Radłovia Radłów
26.05.2019
17:00
Naprzód Sobolów
:
Tarnavia
26.05.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Zorza Zaczarnie
:
LKS Ładna
24.05.2019
18:30
Metal Tarnów
:
Wola Radłowska
25.05.2019
17:00
Polan Żabno
4:2
KS US Śmigno
25.05.2019
18:00
LUKS Skrzyszów
:
Pogórze
25.05.2019
15:00
Dunajec Zbylitowska Góra
1:1
Ciężkowianka Ciężkowice
25.05.2019
17:00
Wolania Wola Rzędzińska
:
Tuchovia Tuchów
26.05.2019
17:00
Olimpia Wojnicz
:
Wisła Szczucin
26.05.2019
17:30

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Kolejarz Stróże
2:1
Orzeł Wojnarowa
25.05.2019
17:00
Gród Podegrodzie
11:0
Ogniwo Piwniczna Zdrój
25.05.2019
15:00
Jarmuta
4:0
LKS Łużna
25.05.2019
18:00
Zalesianka
5:3
Laskovia
25.05.2019
17:00
Huragan Waksmund
:
Sokół Stary Sącz
26.05.2019
16:00
Skalnik Kamionka Wielka
:
Poprad Rytro
26.05.2019
18:00

Klasa A (Kraków I)

Orzeł Bębło
:
Szreniawa Koszyce
26.05.2019
17:00
Jastrzębiec Książ Wielki
:
Kapitol Racławice
26.05.2019
17:00

Klasa A (Kraków II)

Górzanka Nawojowa Góra
:
Liszczanka Liszki
26.05.2019
17:00
JKS Zelków
:
Wisła Czernichów
26.05.2019
16:00

Klasa A (Kraków III)

Tramwaj Kraków
1:4
Radziszowianka II
25.05.2019
17:30
Strzelcy Kraków
:
Zwierzyniecki Kraków
26.05.2019
17:00
Gajowianka Gaj
:
Wawel Kraków
26.05.2019
18:00
Bieżanowianka Kraków
:
Podgórze Kraków
26.05.2019
17:00
Krakus Swoszowice
:
Płomień Kostrze
26.05.2019
17:00

Klasa A (Myślenice)

Jordan Sum Zakliczyn
2:1
LKS Rudnik
25.05.2019
17:00

Klasa A (Olkusz)

Laskowianka Laski
1:3
Promień Przeginia
25.05.2019
17:00
Unia Jaroszowiec
2:3
Bolesław Bukowno
25.05.2019
17:30
Leśnik Gorenice
:
Trzy Korony Żarnowiec
26.05.2019
17:30
Strażak Przybysławice
:
Pilica Wierbka
26.05.2019
17:00
Legion Bydlin
:
Hetman Dłużec
26.05.2019
17:00
Spartak Charsznica
:
Błysk Zederman
26.05.2019
11:00
Wielmożanka Wielmoża
:
Olimpia Łobzów
26.05.2019
11:00
Orzeł K.
:
Centuria Chechło
26.05.2019
13:00

Klasa A (Chrzanów)

Błyskawica Myślachowice
3:0
Tęcza Tenczynek
25.05.2019
17:00
UKS Dulowa
:
Ciężkowianka Jaworzno
26.05.2019
17:00
Wisła Jankowice
:
MKS Libiąż
26.05.2019
16:00

Klasa B (Kraków I)

Płomień Kościelec
:
LKS Polanowice
26.05.2019
17:00

Klasa B (Kraków II)

Niegoszowianka
:
Iskra Czułów
25.05.2019
17:00
Potok Więckowice
:
Wisła Rząska
25.05.2019
17:00
Lotnik II Kryspinów
:
Kmita II Zabierzów
26.05.2019
12:00
Błękitni Czułówek
:
Topór Aleksandrowice
26.05.2019
16:00
Tyniec Kraków
:
Gwiazda Ściejowice
26.05.2019
17:00
Sparta Przeginia Duchowna
:
Fitball Szklary
26.05.2019
17:00

Klasa B (Kraków III)

Bronowicki/Bratniak Kraków
:
Kabel
25.05.2019
15:30
Prądniczanka II Kraków
:
Clepardia II Kraków
26.05.2019
13:00
Błękitni II Modlnica
:
Albertus Kraków
26.05.2019
18:00

Klasa B (Kraków IV)

Rzozovia Rzozów
4:0
Pychowianka Kraków
25.05.2019
17:00

Klasa B (Olkusz I)

Stare Bukowno
:
Przemsza II Klucze
25.05.2019
17:00
Przebój II Wolbrom
:
Pilica Wierbka
26.05.2019
17:00

Klasa B (Olkusz II)

Cobra Wężerów
:
Zryw Przesławice
25.05.2019
12:00
Czapla Czaple Male
:
Northstar Miechów
26.05.2019
11:00
Victoria Smroków
:
Dłubnia Trzyciąż
26.05.2019
11:00
Trzy Buki Wierzchowisko
:
Strumyk Zarzecze
26.05.2019
11:00
Błyskawica Kolbark
:
Sokół Gołaczewy
26.05.2019
15:00
Błękitni Falniów
:
Nidzica Słaboszów
26.05.2019
16:00

Centralna Liga Juniorów

Elana Toruń
0:0
Legia Warszawa
25.05.2019
17:00
Jagiellonia
2:0
Motor Lublin
25.05.2019
13:30
Zagłębie Lubin
1:0
Pogoń Szczecin
25.05.2019
13:15
Arka G.
3:0
Wisła Kraków
25.05.2019
15:30
GKS Bełchatów
2:3
Escola Varsovia Warszawa
25.05.2019
14:30
Cracovia Kraków
:
Lech Poznań
26.05.2019
13:00
Ruch Chorzów
:
Śląsk Wrocław
26.05.2019
12:00

Centralna Liga Juniorów Młodszych (gr.D) - wiosna

Stal Mielec
2:1
Wisła Kraków
25.05.2019
11:00
Cracovia Kraków
3:2
Resovia Rzeszów
25.05.2019
15:30
BKS Lublin
0:0
Korona Kielce
25.05.2019
15:00
Podgórze Kraków
4:1
Motor Lublin
25.05.2019
15:00

Centralna Liga Trampkarzy (gr.D) - wiosna

Resovia Rzeszów
0:2
Wisła Kraków
25.05.2019
12:30
TOP 54 Biała Podlaska
3:0
KKP Korona
25.05.2019
12:00
AP 21 Kraków
3:0
Motor Lublin
25.05.2019
17:00
Górnik Ł.
:
Cracovia Kraków
26.05.2019
13:00

Makroregionalna Liga Juniorów (gr.D)

Stal Rzeszów
3:0
Orlęta R.P.
25.05.2019
12:00
Chełmianka Chełm
0:1
Garbarnia Kraków
25.05.2019
17:00
Orlęta K.
:
Resovia Rzeszów
26.05.2019
16:00
Hutnik Kraków
:
Star
26.05.2019
18:00

Małopolska Liga Juniorów

Sokół Słopnice
1:2
Dunajec Nowy Sącz
25.05.2019
10:00
Puszcza Niepołomice
2:3
Limanovia Limanowa
25.05.2019
17:00
BKS Bochnia
:
Profi Zielonki
26.05.2019
10:00
Dalin Myślenice
:
Podhale Nowy Targ
26.05.2019
10:00
Okocimski Brzesko
:
Unia Tarnów
28.05.2019
18:30

I Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

Pcimianka
:
Hutnik Kraków
24.05.2019
18:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Tarnovia Tarnów
25.05.2019
12:30
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
4:2
Garbarnia Kraków
25.05.2019
10:00
Soła Oświęcim
:
Dąb P.
26.05.2019
12:00

II Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

Unia Oświęcim
2:1
Podhale Nowy Targ
24.05.2019
15:00
Limanovia Limanowa
0:4
Dunajec Nowy Sącz
25.05.2019
14:00
Sandecja II Nowy Sącz
12:1
Dalin Myślenice
25.05.2019
14:00

I Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Dunajec Nowy Sącz
7:0
Unia Tarnów
25.05.2019
10:00
Sandecja Nowy Sącz
3:0
Glinik
25.05.2019
11:00
Okocimski Brzesko
:
Tarnovia Tarnów
28.05.2019
18:30

II Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Limanovia
1:4
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
25.05.2019
10:00
Soła
0:8
MKS Trzebinia
25.05.2019
10:00

Ekstraliga Kobiet

SMS Łódź
2:2
Górnik Łęczna
25.05.2019
12:00
Czarni Sosnowiec
4:0
GKS Katowice
25.05.2019
13:00
AZS PSW Biała Podlaska
:
AZS Wrocław
26.05.2019
11:00
Olimpia Szczecin
:
Polonia Poznań
26.05.2019
16:00
Medyk Konin
:
AZS PWSZ Wałbrzych
26.05.2019
17:00
Mitech Żywiec
:
AZS UJ Kraków
26.05.2019
14:00

I liga kobiet (południe)

ROW Rybnik
2:2
Czwórka Radom
25.05.2019
16:00
Rekord Bielsko Biała
2:1
Resovia Rzeszów
25.05.2019
16:00
Tarnovia Tarnów
:
Wanda Nowa Huta
26.05.2019
15:00
Rolnik Głogówek
:
Dargfil Tomaszów Mazowiecki
26.05.2019
12:00
ISD-AJD Częstochowa
:
Rysy Bukowina Tatrzańska
26.05.2019
11:00
Respekt Myślenice
:
Sokół Kolbuszowa Dolna
26.05.2019
16:00

II liga małopolska kobiet

Łysica Bodzentyn
0:0
GKS Majdan Sieniawski
25.05.2019
11:00
Sparta Daleszyce
:
Potok Sitno
25.05.2019
11:00
Prądniczanka Kraków
4:1
UKS Staszkówka Jelna
25.05.2019
11:00
Resovia II Rzeszów
:
Starówka Nowy Sącz
26.05.2019
14:00

III liga małopolska kobiet

Prądniczanka II Kraków
3:0
Tuchovia Tuchów
25.05.2019
14:00
Pogorzanka Pogorzyce
1:4
Bronowianka Kraków
25.05.2019
14:00
Podgórze Kraków
4:0
FSA Kraków
25.05.2019
10:00
Puszcza Niepołomice
:
Rysy II Bukowina Tatrzańska
26.05.2019
14:00
Olimpia Osieczany
:
Iskra Brzezinka KKPN
26.05.2019
17:00

IV liga małopolska kobiet (zachód)

Victoria Gaj
:
Queens Witanowice
25.05.2019
 
Burza Roczyny
:
Wisła Brzeźnica
25.05.2019
 
Jedynka Krzeszowice
:
Victoria Zalas
25.05.2019
 

IV liga małopolska kobiet (wschód)

Dąb Zabierzów Bocheński
:
Zielonka Wrząsowice
25.05.2019
 
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
:
Tarnovia II
25.05.2019
 
Nieszkowianka Nieszkowice
:
Szreniawa Nowy Wiśnicz
25.05.2019
 
Uran Łukowica
:
Piast Łapanów
25.05.2019
 

Myślenicka Liga Firm

Maan
5:3
Nembud
24.05.2019
20:00
Mako
2:1
Pod Blachą
24.05.2019
20:00
Arch VR
4:2
ZISiBO
24.05.2019
21:00
Netfox
4:3
Polplast
24.05.2019
21:00

I liga oldbojów (Kraków)

Wisła Kraków
:
Prądniczanka Kraków
27.05.2019
19:00
Dąbski
:
Garbarnia Kraków
27.05.2019
18:00
Hutnik Kraków
:
Wanda Kraków
27.05.2019
18:00
Orzeł Piaski Wielkie
:
Cracovia Kraków
27.05.2019
18:00
Grębałowianka Kraków
:
Opatkowianka Opatkowice
27.05.2019
18:00

II liga oldbojów (Kraków)

Victoria Kobierzyn
:
Wieczysta Kraków
27.05.2019
18:00
Clepardia Kraków
:
Prokocim Kraków
27.05.2019
18:00
Strzelcy
:
Tyniec Kraków
27.05.2019
18:00
Krakus Swoszowice
:
Zwierzyniecki Kraków
27.05.2019
18:00
Armatura Kraków
:
Borek Kraków
27.05.2019
18:00