facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Proszowianka szturmem zdobyła Top Cars Winter Cup (foto)

Proszowianka szturmem zdobyła Top Cars Winter Cup (foto)

W sobotę rozegrano kolejny z cyklu TOP CARS Winter Cup turniej w hali MKS Nowa Proszowianka. Tym razem na parkiecie walczyli chłopcy z rocznika 2006 i młodsi. Poziom, mimo znacznego zróżnicowania punktowego w końcowej tabeli był naprawdę wyrównany.

 

 

Dwie ekipy wystawili gospodarze i obsadzili w końcowej klasyfikacji pierwsze i ostatnie miejsce. Mimo to, być może właśnie ostatniej w tabeli ekipie rezerw Proszowianki, należą się największe brawa. Chodzi bowiem o styl i konsekwencje w realizacji założeń taktycznych. Wyniki wskazują na niewielką skuteczność powyższych elementów ale wynika ona z odwagi i wspomnianej konsekwencji. "Dwójka" Proszowianki zaskakiwała długimi wymianami podań z pierwszej piłki i to na własnej połowie boiska! Wychodziło to naprawdę efektownie i efektywnie bo nie było to czcze klepanie piłki, a zdobywanie terenu i budowanie akcji. Kapitalnie układała się współpraca tercetu Maciej Czyż - Kacper Porębski i Tomasz Bednarski. Zabójczy spokój w grze wykazywał zwłaszcza Czyż, który nie tylko królował w szybkim rozgrywaniu piłki ale i umiejętnością stonowania tempa gry poprzez grę do bramkarza. No właśnie, Szymon Miernik nie stronił od udziału w kreowaniu gry swojego zespołu dzięki czemu rywale czasami wpadali w efektowny wir podań i biegali bezsilnie za piłką. Czyż był zdecydowanie najbardziej wartościowym graczem Proszowianki II bo poza wspomnianymi akcentami defensywnymi i kreującymi grę, był także aktywny w ofensywie, na połowie przeciwnika. Niezwykle czujny z kolei był wspomniany Kacper Porębski, który wytykał każdą chwilę zawahania u rywali. Jeden mikrobłąd w przyjęciu piłki bądź fałszywy ruch i Porębski pozbawiał Cię piłki. Szybki i analityczny umysł Porębski wykorzystywał też w wyprowadzaniu akcji spod własnej bramki. Znakomicie i z wyczuciem wychodził na pozycje prokurując podania Miernika w uliczkę między napastnikami w środkową strefę boiska, gdzie Porębski mógł szybko oskrzydlić ataki swojego zespołu. Wymieniony wcześniej Bednarski przy wsparciu Wiktora Jaraczewskiego nękali głównie defensywę przeciwników. Skoro gra proszowickiej "dwójki" wyglądała tak kolorowo, skąd tak niska pozycja w końcowej klasyfikacji? Prawdopodobnie to efekt żelaznej konsekwencji w taktyce zespołu. Proszowianie byli jakby zaprogramowani na szlifowanie spokojnego budowania akcji, czerpanie radości z długiego posiadania piłki i budowanie akcji zespołowych od podstaw. Narażało to ekipę Kamila Macha na wiele "stykowych" sytuacji i niestety co któraś z nich kończyła się stratą, pojedynkiem oko w oko z Miernikiem i kilkoma z pozoru niepotrzebnymi golami. Ale bezdyskusyjnie taki styl gry konsekwentnie szlifowany i dopieszczany, musi w najbliższej przyszłości przynieść automatyzm, większą precyzję, pewność siebie i znacznie zwiększyć siłę zespołu. Zespół ten zupełnie nie odstawał piłkarsko (może poza Niecieczą) od pozostałych drużyn, a o tak niskiej lokacie decydowały skromniutkie i niefortunne porażki 0:1 z Płomieniem i Wierzbowianką czy 2:3 z KS Zakopane. 
 
Można było odnieść wrażenie, że rywalizacja Płomienia Kościelec, Wierzbowianki i Proszowianki II może w końcowej klasyfikacji przynieść przeróżne scenariusza i żaden nie byłby niespodzianką. Dlatego też bezpośrednie pojedynki między wspomnianą trójką były zabójczo wyrównane i jeden gol decydował o ich losach. Zwycięsko z tego małego misz-maszu wyszedł Płomień Kościelec, który 1:0 pokonał i Proszowiankę II i Wierzbowiankę, a pieczęcią na piątej lokacie w tabeli był remis z wyżej notowaną Pogonią Miechów w ostatnim pojedynku turnieju. Ten remis mógł kosztować miechowian utratę miejsca na podium ale tak się ostatecznie nie stało bo triumf w bezpośrednim pojedynku z KS Zakopane, utrzymał ekipę Pogoni na pudle. A Płomień na swoją pozycję w końcowej klasyfikacji zapracował bardzo solidną defensywą. Zresztą solidną i silną fizycznie bo zarówno Bartosz Zapiór jak i Maciej Łakomski swoją posturą wzbudzali respekt a i formą pracowali na najlepszy obok dwóch najlepszych ekip turnieju bilans straconych goli. Wspomnianego Zapióra można by uznać za lidera zespołu, a jak nie lidera to najbardziej efektywnego i uniwersalnego gracza zespołu. Spokój i finezja w defensywie, unikający wybijania piłek i potrafiący jednocześnie przerzucać piłki nad głowami napastników obrońca, który w dodatku potrafi niemal złamać poprzeczkę petardą z połowy boiska czy wpakować precyzyjnie piłkę w samo okienko z dystansu - to właśnie krótka charakterystyka występów Bartosza Zapióra. Ale przecież nie tylko obrońcami żyje defensywa Płomienia. Bez wątpienia swoje robił też Bartosz Słodowski między słupkami. Może nie wyprawiał cudów ale kapitulował tylko w sytuacjach bez wyjścia. W pozostałych był po prostu ostoją defensywy i coś co było do wybronienia, padało jego łupem. Drużynie Płomienia bez wątpienia brakuje automatyzmu w grze i pewności siebie. Gdy bowiem trener Kamil Machnik podpowiadał i przypominał swoim podopiecznym gdzie i jak można rozegrać piłkę nagle okazywało się, że jego podopieczni koronkowymi akcjami wyprowadzali atak, z którego kroiły się sytuacje bramkowe. 
 
Trochę szczęścia brakowało z kolei Wierzbowiance, drużynie która wyraźnie uległa tylko Niecieczy i Proszowiance I. W pozostałych meczach przegrywała 0:1 lub 1:2 i koniec końców, szóste miejsce wywalczyła dzięki wygranej... 1:0 z Proszowianką II na inaugurację. A wierzbowianie mieli na pewno apetyt na więcej bo ich gra wyraźnie ich do tego predysponowała. Niemniej jednak zdobywając dwa gole w całym turnieju trudno myśleć jednak o czymś więcej. Zresztą jedną z nielicznych słabości wierzbowian była tego dnia siła ognia. Na grę zespołu Jakuba Krasnego patrzyło się z błyskiem w oku. Chłopcy znakomicie czują się w grze jeden na jeden, świetnie markują podania i widać, że ten element mają już niemalże w małym palcu. To świetny prognostyk dla tych piłkarzy bo przecież w ich wieku skuteczność w grze jeden na jeden jest na wagę złota. Fajnie, że przy tej bijącej po oczach solidności, nie brakuje też finezji. Warto tu wspomnieć o filigranowym Szymonie Migasie, który czarował rywali nietuzinkowymi dryblingami, a i "zakręcić ruletę" od czasu do czasu miewał ochotę. Znakomicie w wyprowadzaniu piłki z obrony radził sobie Mateusz Marzec, a niezdobyty dla rywali bywał Mateusz Sobieraj, który z zadziwiającą skutecznością zastawiał się ciałem i odebrać mu piłkę w zasadzie graniczyło z cudem.
 
Noi wkraczamy powoli w strefę medalową. Tu walkę z najsilniejszymi (Proszowianka I i Nieciecza) podjęły ekipy Pogoni Miechów i KS Zakopane. Walka była niezwykle zacięta bo obie te ekipy zgromadziły po 10 punktów i miały zbliżony bilans bramkowy. Pierwotnie wydawało się, że trzeciej lokacie bliżej jest zakopiańczykom, bo urwali punkty Niecieczy ale kluczem okazało się wysoko przegrane bezpośrednie starcie z Pogonią. Górale jak to na ekipy z Podhala przystało grali solidnie, bez zbędnych fajerwerków a dzięki temu i bez zbędnych wpadek. Niemniej jednak, do dwóch najlepszych ekip w turnieju brakowało nieco siły fizycznej i techniki użytkowej. Zakopiańczycy pracowali zespołowo, pracowali nad swoimi słabszymi elementami ("Brawo Karol, nie ważne że nie wyszło - najważniejsze, że próbowałeś dośrodkować lewą nogą" - mobilizował niejednokrotnie tego typu hasłami swoich podopiecznych trener Maciej Wadas) ale i mieli kilka ważniejszych postaci w zespole. Gościem od czarnej roboty był tego dnia Adam Stefaniuk. To chłopak z dużą intucją napastnika, a może wręcz snajpera. I nie chodzi o jego dorobek bramkowy, a o postawę pod bramką rywali. Świetnie wyłapywał sytuacje w których trzeba było już huknąć na bramkę, a w których przełożyć jeszcze piłkę na drugą nogę, przeczekać i dopiero wykańczać akcję. Można było też odnieść wrażenie, że to chłopak z dużym potencjałem bo i szkoleniowiec chyba nieco wyżej stawiał mu poprzeczkę w tym turnieju od pozostałych graczy. A Górale mieli jeszcze w składzie choćby Kamila Lipowego, zawodnika o zmyśle do szybkiej gry, z dobrym wyszkoleniem technicznym i skutecznością w grze jeden na jeden oraz Szymona Szlechubera, który gdy się już rozpędził z piłką stawał się żywiołem. Wtedy walka z nim nie miała sensu, rywale minimalizowali już tylko straty. Szybkość i przebojowość to nie jedyny plus Szlechubera. Potrafił odważnie wtargnąć w gąszcz obrońców czy bardzo precyzyjnie przymierzyć lub zaskoczyć efektownym dryblingiem. 
 
Pogoń Miechów to zespół, który ostatecznie wywalczył trzecie miejsce na podium. Zespół solidny, mocny jako drużyna i z ciężkim działem w obronie. Tak tak, mowa tu o Sebastianie Pietrzyku. To piłkarz z niesamowicie ułożoną nogą. Każdy niemal stały fragmenty gry wykonywał właśnie on i zawsze pachniało golami. I nie mówimy tu tylko o rzutach wolnych pod bramką rywali. Miechowian lepiej było w ogóle nie faulować bo Pietrzyk potrafił przymierzyć precyzyjnie w okienko nawet z własnej połowy boiska. Kapitalny występ tego gracza przyniósł Pogoni wiele korzyści. Nie tylko błyszczał uderzeniami z rzutów wolnych ale i świetnie rozdawał półgórne piłki z pominięciem środkowej strefy boiska. Nie zawodził też i pod bramką rywala. Gdy sam otrzymywał podanie, bywał lisem pola karnego. Pogoń śmiało mogła powalczyć z Niecieczą o drugie miejsce, choć mocno skomplikowała sobie tą misję już na wstępie ulegając 0:1 właśnie ekipie Bruk-Betu. 
 
Nieciecza zaprezentowała bodaj najbardziej dojrzały futbol wśród uczestników. I chyba tak powinno być bo przyjechała wszak ekipa klubu aktualnie pierwszoligowego i swoją postawą nie zawiodła oczekiwań. Chłopcy trenera Mariusza Kądzielawy prezentowali świetne zgranie, luz w poruszaniu się po boisku, dynamiczne gubienie krycia obrońców i ciągłą pracę na boisku. To wszystko powodowało, że okazje bramkowe nie były rzadkością, a dziesięć z nich udało się wykorzystać. Bez wątpienia atutem niecieczan była tego dnia defensywa, której siłę kreowali bracia Piątek. Karol w bramce, świetnie uzupełniał ostatniego obrońcę Krzysztofa. Ten ostatni nie był zawodnikiem z innej bajki, grał z pozoru tak samo jak pozostali - ale był wybitnie skuteczny i solidny w tym co robił. Naturalnym jest, że jeśli środkowy obrońca staje się zdobywcą największej ilości bramek w zespole, a w dodatku jego praca pozwala stracić tylko jednego gola w całym turnieju - staje się obiektem zainteresowania organizatorów. Ci właśnie wybrali Krzysztofa Piątka najbardziej wartościowym graczem imprezy. Wybór bez wątpienia trafny i cieszy to, że przy nominacji nie kierowano się efektownością w grze (bo wtedy kandydatów byłoby kilku), a efektywnością - tu królował właśnie Piątek. Niecieczanie mieli trudne początki bo męczyli się z Pogonią i stracili punkty z Zakopanem ale potem pewnie ogrywali niżej notowanych i byli pewnym kandydatem do drugiego miejsca tym bardziej gdy nie udało się wywalczyć choćby punktu z Proszowianką.
 
A triumf święcili ostatecznie piłkarze Kamila Macha. To świetna wiadomość dla Akademii Piłkarskiej Nowa Proszowianka i sponsora tejże - firmy TOP CARS, którzy razem inwestują w młodzież w klubie i pracę z tymi chłopcami. Przynosi na pewno na każdym kroku jakiś progres i od czasu do czasu sukcesy. A takim była bez wątpienia postawa obu ekip Proszowianki. Dwójka grała znakomicie ale na niższej skuteczności i mocno taktycznie. Jedynka zaś miała bardzo silne atuty w ofensywie i korzystała z nich w najlepsze. Dość powiedzieć, że walkę o koronę króla strzelców stoczyło dwóch napastników tego zespołu. Ostatecznie, z dorobkiem 7 goli koronę zgarnął Adrian Dziura, któremu tego dnia znakomicie współpracowało się z Olafem Mrzygłodem (zdobył o jednego gola mniej). Obaj dysponują okazałymi warunkami fizycznymi i umieli z tego korzystać. Zresztą cały zespół prezentował wysokie zdecydowanie w grze, sportową agresję w grze i był trudny tego dnia do powstrzymania. Proszowianka grała ofensywnie i bez zbędnej kalkulacji - nieco inaczej niż "dwójka". Wysoki Olaf Mrzygłod robił pożytek i z rąk i z nóg. Potrafił się zastawić, przepchać w ferworze walki a przy tym świetnie panując nad piłką pokonywał kolejne przeszkody. Ciężko było tego zawodnika poskromić o czym świadczy zresztą dorobek bramkowy. Uzupełniał go świetnie wspomniany Adrian Dziura, który swoimi atomowymi uderzeniami siał postrach u rywali i niejako szturmem wywalczył koronę króla strzelców. Nieco spokoju i kalkulacji w grę proszowian wnosił Krzysztof Nowak. Jemu emocje nie dawały się we znaki nawet stawiając samotnie czoła dwóm rywalom bądąc ostatnim obrońcą, świetnie wychodził z różnych opresji i potrafił nieco wstrzymać akcję gdy trzeba było uniknąć niepotrzebnej wymiany ciosów z przeciwnikiem. Zresztą proszowianie poza Niecieczą, w zasadzie żadnej ekipie nie pozostawili złudzeń, że punktów w bezpośrednim pojedynku z nimi nie uda się zdobyć.
 
Po turnieju, wszystkie ekipy obdarowane zostały okazałymi medalami, dyplomami oraz pucharami przez Przemysława Patołę, właściciela firmy TOP Cars, sponsora turnieju i Akademii Piłkarskiej Nowa Proszowianka.
 
I kolejka
Wierzbowianka - Proszowianka II 1:0
Nieciecza - Pogoń 1:0
Zakopane - Płomień 1:0
 
II kolejka
Proszowianka I - Proszowianka II 5:1
Wierzbowianka - Płomień 0:1
Nieciecza - Zakopane 0:0
 
III kolejka
Proszowianka I - Pogoń 4:1
Proszowianka II - Płomień 0:1
Wierzbowianka - Nieciecza 0:4
 
IV kolejka
Proszowianka I - Płomień 2:0
Pogoń - Zakopane 3:0
Proszowianka II - Nieciecza 0:2
 
V kolejka
Proszowianka I - Zakopane 3:1
Płomień - Nieciecza 0:3
Pogoń - Wierzbowianka 2:1
 
VI kolejka
Proszowianka I - Nieciecza 1:0
Zakopane - Wierzbowianka 1:0
Pogoń - Proszowianka II 3:1
 
VII kolejka
Proszowianka I - Wierzbowianka 4:0
Zakopane - Proszowianka II 3:2
Płomień - Pogoń 1:1
 
1. Proszowianka I 6 18 19-3
2. Nieciecza 6 13 10-1
3. Pogoń 6 10 10-9
4. Zakopane 6 10  6-8
5. Płomień 6  7  3-6
6. Wierzbowianka 6  3  2-12
7. Proszowianka II 6  0  4-15
 
 
Król strzelców: Adrian Dziura (Proszowianka I - 7 goli)
Najlepszy bramkarz: Damian Stopka (KS Zakopane)
Najlepszy zawodnik: Krzysztof Piątek (Nieciecza)
 
Proszowianka I Top Cars Proszowice: 1.Szymon Miernik - 10.Adrian Dziura (7 goli), 5.Damian Dziura (2), 7.Bartosz Karwat (1), 14.Dawid Duda (1), 3.Tomasz Rolek (2), 9.Olaf Mrzygłód (6), 2.Krzysztof Nowak. Trener: Kamil Mach.
Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 80.Karol Piątek, 4.Krzysztof Piątek (3 gole), 19.Wojciech Szuran (3), 11.Nikolas Roczniak (1), 28.Przemysław Kordos (2), 20.Jakub Nita, 13.Filip Głowacki, 25.Mateusz Curyło (1), 31.Paweł Jonak. Trener: Mariusz Kądzielawa.
Pogoń Miechów: 1.Stanisław Mułko, 5.Jakub Bzdela, 16.Sebastian Pietrzyk (3 gole), 14.Kacper Czerw (1), 10.Jakub Bożek, 9.Mikołaj Jaśkiewicz (2), 15.Kacper Płaszewski, 17.Jan Stanisz (1), 7.Paweł Sęk. Trener: Mirosław Jaśkiewicz.
KS Zakopane: Damian Stopka - Dariusz Makowski-Gąsienica, Karol Gawlak (1 gol), Szymon Szlechuber (2), Adam Stefaniuk (1), Kamil Lipowy, Kamil Bukowski. Trener: Maciej Wadas.
Wierzbowianka Wierzbno: 12.Wojciech Grocki - 17.Mateusz Marzec, 20.Damian Arcyz, 9.Szymon Migas, 8.Kacper Jamborski (1 gol), 18.Mateusz Sobieraj, 15.Przemysław Prochalski, 2.Karol Pierwoła (1), 6.Daniel Sopala. Trener: Jakub Krasny.
Płomień Kościelec: 12.Bartosz Słodowski - 6.Kamil Słodowski, 5.Krystian Pagiełka, 4.Sebastian Lipowiecki, 11.Bartosz Zapiór (2 gole), 7.Oliwier Nęga, 16.Kacper Kokosiński, 9.Maciej Łakomski, 17.Aleksander Tomczak, 10.Jakub Chwał (1), 8.Tomasz Niedźwiedź, 14.Szymon Stolarczyk. Trener: Kamil Machnik.
Proszowianka II Top Cars Proszowice: 1.Szymon Miernik - 11.Tomasz Bednarski (1 gol), 8.Wiktor Jaraczewski, 16.Mateusz Król, 13.Maciej Czyż, 6.Kacper Porębski (2), 17.Antoni Skulik (1), 4.Wiktor Świdziński. Trener: Kamil Mach.


RELACJA ZREALIZOWANA W RAMACH USŁUGI FUTMAL PREMIUM:
WWW.FUTMAL..PL/PATRONAT

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2019-02-24 20:54:22


Galeria zdjęć

 

Proszowianka  Proszowianka Cup 

Komentarze


III liga, gr. IV

Hutnik Kraków
2:2
Orlęta Radzyń Podlaski
24.05.2019
16:00
KSZO Ostrowiec Św.
1:2
Chełmianka Chełm
24.05.2019
19:29
Motor Lublin
3:2
Podhale Nowy Targ
25.05.2019
17:00
Stal Kraśnik
1:0
Wólczanka Wólka Pełkińska
25.05.2019
17:00
Podlasie Biała Podlaska
2:1
Spartakus Daleszyce
25.05.2019
17:00
Wisła Sandomierz
1:1
Stal Rzeszów
25.05.2019
17:00
Sokół Sieniawa
:
Wiślanie Jaśkowice
26.05.2019
17:00
Wisła Puławy
:
Soła Oświęcim
26.05.2019
17:00
Czarni Połaniec
:
Avia Świdnik
28.05.2019
17:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Clepardia Kraków
0:3
MKS Trzebinia
25.05.2019
11:00
Unia Oświęcim
3:2
Dalin Myślenice
25.05.2019
18:00
Beskid Andrychów
1:0
KS Olkusz
25.05.2019
18:00
Pcimianka Pcim
:
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
26.05.2019
16:30
Górnik Wieliczka
:
Słomniczanka Słomniki
26.05.2019
18:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Glinik Gorlice
4:1
LKS Szaflary
25.05.2019
17:00
BKS Bochnia
1:1
Poprad Muszyna
25.05.2019
15:00
Sandecja II Nowy Sącz
2:2
Limanovia Limanowa
25.05.2019
11:00
Tarnovia Tarnów
4:1
Dunajec Zakliczyn
25.05.2019
17:00
Unia Tarnów
1:1
GKS Drwinia
25.05.2019
17:00
Lubań Maniowy
:
Okocimski Brzesko
26.05.2019
12:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Prądniczanka Kraków
3:2
Spójnia Osiek
25.05.2019
17:00
Pogoń Miechów
4:1
Prądnik Sułoszowa
25.05.2019
17:00
Piliczanka Pilica
:
Przemsza Klucze
26.05.2019
11:00
Orzeł Iwanowice
:
LOT Balice
26.05.2019
11:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Borek Kraków
0:3
Skawinka Skawina
25.05.2019
11:00
Nadwiślan Kraków
0:3
Hutnik II Kraków
25.05.2019
17:30
Piast Wołowice
:
Wieczysta Kraków
26.05.2019
16:00
Garbarnia II Kraków
:
Błękitni Modlnica
26.05.2019
15:00
Świt Krzeszowice
:
Wiślanie II Jaśkowice
26.05.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Targowianka Targowisko
:
Orzeł Myślenice
26.05.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Zatorzanka Zator
3:5
KS Chełmek
25.05.2019
17:00
Arka Babice
0:2
Brzezina Osiek
25.05.2019
17:00
LKS Rajsko
2:1
Kalwarianka Kalwaria Z.
25.05.2019
18:00
Niwa Nowa Wieś
:
Nadwiślanin Gromiec
26.05.2019
14:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Novi/Rzezawianka Rzezawa
:
Rylovia Rylowa
25.05.2019
17:00
Olimpia Kąty
:
Jadowniczanka Jadowniki
25.05.2019
16:00
LKS Gnojnik
:
Arkadia Olszyny
25.05.2019
18:00
Olimpia B.
:
Raba Książnice
25.05.2019
18:00
LKS Gnojnik
:
Raba Książnice
25.05.2019
18:00
Sokół Maszkienice
:
Orzeł Dębno
26.05.2019
16:00
Strażak Mokrzyska
:
Radłovia Radłów
26.05.2019
17:00
Naprzód Sobolów
:
Tarnavia
26.05.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Zorza Zaczarnie
:
LKS Ładna
24.05.2019
18:30
Metal Tarnów
:
Wola Radłowska
25.05.2019
17:00
Polan Żabno
4:2
KS US Śmigno
25.05.2019
18:00
LUKS Skrzyszów
:
Pogórze
25.05.2019
15:00
Dunajec Zbylitowska Góra
1:1
Ciężkowianka Ciężkowice
25.05.2019
17:00
Wolania Wola Rzędzińska
:
Tuchovia Tuchów
26.05.2019
17:00
Olimpia Wojnicz
:
Wisła Szczucin
26.05.2019
17:30

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Kolejarz Stróże
2:1
Orzeł Wojnarowa
25.05.2019
17:00
Gród Podegrodzie
11:0
Ogniwo Piwniczna Zdrój
25.05.2019
15:00
Jarmuta
4:0
LKS Łużna
25.05.2019
18:00
Zalesianka
5:3
Laskovia
25.05.2019
17:00
Huragan Waksmund
:
Sokół Stary Sącz
26.05.2019
16:00
Skalnik Kamionka Wielka
:
Poprad Rytro
26.05.2019
18:00

Klasa A (Kraków I)

Orzeł Bębło
:
Szreniawa Koszyce
26.05.2019
17:00
Jastrzębiec Książ Wielki
:
Kapitol Racławice
26.05.2019
17:00

Klasa A (Kraków II)

Górzanka Nawojowa Góra
:
Liszczanka Liszki
26.05.2019
17:00
JKS Zelków
:
Wisła Czernichów
26.05.2019
16:00

Klasa A (Kraków III)

Tramwaj Kraków
1:4
Radziszowianka II
25.05.2019
17:30
Strzelcy Kraków
:
Zwierzyniecki Kraków
26.05.2019
17:00
Gajowianka Gaj
:
Wawel Kraków
26.05.2019
18:00
Bieżanowianka Kraków
:
Podgórze Kraków
26.05.2019
17:00
Krakus Swoszowice
:
Płomień Kostrze
26.05.2019
17:00

Klasa A (Myślenice)

Jordan Sum Zakliczyn
2:1
LKS Rudnik
25.05.2019
17:00

Klasa A (Olkusz)

Laskowianka Laski
1:3
Promień Przeginia
25.05.2019
17:00
Unia Jaroszowiec
2:3
Bolesław Bukowno
25.05.2019
17:30
Leśnik Gorenice
:
Trzy Korony Żarnowiec
26.05.2019
17:30
Strażak Przybysławice
:
Pilica Wierbka
26.05.2019
17:00
Legion Bydlin
:
Hetman Dłużec
26.05.2019
17:00
Spartak Charsznica
:
Błysk Zederman
26.05.2019
11:00
Wielmożanka Wielmoża
:
Olimpia Łobzów
26.05.2019
11:00
Orzeł K.
:
Centuria Chechło
26.05.2019
13:00

Klasa A (Chrzanów)

Błyskawica Myślachowice
3:0
Tęcza Tenczynek
25.05.2019
17:00
UKS Dulowa
:
Ciężkowianka Jaworzno
26.05.2019
17:00
Wisła Jankowice
:
MKS Libiąż
26.05.2019
16:00

Klasa B (Kraków I)

Płomień Kościelec
:
LKS Polanowice
26.05.2019
17:00

Klasa B (Kraków II)

Niegoszowianka
:
Iskra Czułów
25.05.2019
17:00
Potok Więckowice
:
Wisła Rząska
25.05.2019
17:00
Lotnik II Kryspinów
:
Kmita II Zabierzów
26.05.2019
12:00
Błękitni Czułówek
:
Topór Aleksandrowice
26.05.2019
16:00
Tyniec Kraków
:
Gwiazda Ściejowice
26.05.2019
17:00
Sparta Przeginia Duchowna
:
Fitball Szklary
26.05.2019
17:00

Klasa B (Kraków III)

Bronowicki/Bratniak Kraków
:
Kabel
25.05.2019
15:30
Prądniczanka II Kraków
:
Clepardia II Kraków
26.05.2019
13:00
Błękitni II Modlnica
:
Albertus Kraków
26.05.2019
18:00

Klasa B (Kraków IV)

Rzozovia Rzozów
4:0
Pychowianka Kraków
25.05.2019
17:00

Klasa B (Olkusz I)

Stare Bukowno
:
Przemsza II Klucze
25.05.2019
17:00
Przebój II Wolbrom
:
Pilica Wierbka
26.05.2019
17:00

Klasa B (Olkusz II)

Cobra Wężerów
:
Zryw Przesławice
25.05.2019
12:00
Czapla Czaple Male
:
Northstar Miechów
26.05.2019
11:00
Victoria Smroków
:
Dłubnia Trzyciąż
26.05.2019
11:00
Trzy Buki Wierzchowisko
:
Strumyk Zarzecze
26.05.2019
11:00
Błyskawica Kolbark
:
Sokół Gołaczewy
26.05.2019
15:00
Błękitni Falniów
:
Nidzica Słaboszów
26.05.2019
16:00

Centralna Liga Juniorów

Elana Toruń
0:0
Legia Warszawa
25.05.2019
17:00
Jagiellonia
2:0
Motor Lublin
25.05.2019
13:30
Zagłębie Lubin
1:0
Pogoń Szczecin
25.05.2019
13:15
Arka G.
3:0
Wisła Kraków
25.05.2019
15:30
GKS Bełchatów
2:3
Escola Varsovia Warszawa
25.05.2019
14:30
Cracovia Kraków
:
Lech Poznań
26.05.2019
13:00
Ruch Chorzów
:
Śląsk Wrocław
26.05.2019
12:00

Centralna Liga Juniorów Młodszych (gr.D) - wiosna

Stal Mielec
2:1
Wisła Kraków
25.05.2019
11:00
Cracovia Kraków
3:2
Resovia Rzeszów
25.05.2019
15:30
BKS Lublin
0:0
Korona Kielce
25.05.2019
15:00
Podgórze Kraków
4:1
Motor Lublin
25.05.2019
15:00

Centralna Liga Trampkarzy (gr.D) - wiosna

Resovia Rzeszów
0:2
Wisła Kraków
25.05.2019
12:30
TOP 54 Biała Podlaska
3:0
KKP Korona
25.05.2019
12:00
AP 21 Kraków
3:0
Motor Lublin
25.05.2019
17:00
Górnik Ł.
:
Cracovia Kraków
26.05.2019
13:00

Makroregionalna Liga Juniorów (gr.D)

Stal Rzeszów
3:0
Orlęta R.P.
25.05.2019
12:00
Chełmianka Chełm
0:1
Garbarnia Kraków
25.05.2019
17:00
Orlęta K.
:
Resovia Rzeszów
26.05.2019
16:00
Hutnik Kraków
:
Star
26.05.2019
18:00

Małopolska Liga Juniorów

Sokół Słopnice
1:2
Dunajec Nowy Sącz
25.05.2019
10:00
Puszcza Niepołomice
2:3
Limanovia Limanowa
25.05.2019
17:00
BKS Bochnia
:
Profi Zielonki
26.05.2019
10:00
Dalin Myślenice
:
Podhale Nowy Targ
26.05.2019
10:00
Okocimski Brzesko
:
Unia Tarnów
28.05.2019
18:30

I Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

Pcimianka
:
Hutnik Kraków
24.05.2019
18:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Tarnovia Tarnów
25.05.2019
12:30
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
4:2
Garbarnia Kraków
25.05.2019
10:00
Soła Oświęcim
:
Dąb P.
26.05.2019
12:00

II Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

Unia Oświęcim
2:1
Podhale Nowy Targ
24.05.2019
15:00
Limanovia Limanowa
0:4
Dunajec Nowy Sącz
25.05.2019
14:00
Sandecja II Nowy Sącz
12:1
Dalin Myślenice
25.05.2019
14:00

I Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Dunajec Nowy Sącz
7:0
Unia Tarnów
25.05.2019
10:00
Sandecja Nowy Sącz
3:0
Glinik
25.05.2019
11:00
Okocimski Brzesko
:
Tarnovia Tarnów
28.05.2019
18:30

II Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Limanovia
1:4
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
25.05.2019
10:00
Soła
0:8
MKS Trzebinia
25.05.2019
10:00

Ekstraliga Kobiet

SMS Łódź
2:2
Górnik Łęczna
25.05.2019
12:00
Czarni Sosnowiec
4:0
GKS Katowice
25.05.2019
13:00
AZS PSW Biała Podlaska
3:2
AZS Wrocław
26.05.2019
11:00
Olimpia Szczecin
:
Polonia Poznań
26.05.2019
16:00
Medyk Konin
:
AZS PWSZ Wałbrzych
26.05.2019
17:00
Mitech Żywiec
:
AZS UJ Kraków
26.05.2019
14:00

I liga kobiet (południe)

ROW Rybnik
2:2
Czwórka Radom
25.05.2019
16:00
Rekord Bielsko Biała
2:1
Resovia Rzeszów
25.05.2019
16:00
Tarnovia Tarnów
:
Wanda Nowa Huta
26.05.2019
15:00
Rolnik Głogówek
:
Dargfil Tomaszów Mazowiecki
26.05.2019
12:00
ISD-AJD Częstochowa
0:0
Rysy Bukowina Tatrzańska
26.05.2019
11:00
Respekt Myślenice
:
Sokół Kolbuszowa Dolna
26.05.2019
16:00

II liga małopolska kobiet

Łysica Bodzentyn
0:0
GKS Majdan Sieniawski
25.05.2019
11:00
Sparta Daleszyce
:
Potok Sitno
25.05.2019
11:00
Prądniczanka Kraków
4:1
UKS Staszkówka Jelna
25.05.2019
11:00
Resovia II Rzeszów
:
Starówka Nowy Sącz
26.05.2019
14:00

III liga małopolska kobiet

Prądniczanka II Kraków
3:0
Tuchovia Tuchów
25.05.2019
14:00
Pogorzanka Pogorzyce
1:4
Bronowianka Kraków
25.05.2019
14:00
Podgórze Kraków
4:0
FSA Kraków
25.05.2019
10:00
Puszcza Niepołomice
:
Rysy II Bukowina Tatrzańska
26.05.2019
14:00
Olimpia Osieczany
:
Iskra Brzezinka KKPN
26.05.2019
17:00

IV liga małopolska kobiet (zachód)

Victoria Gaj
:
Queens Witanowice
25.05.2019
 
Burza Roczyny
:
Wisła Brzeźnica
25.05.2019
 
Jedynka Krzeszowice
:
Victoria Zalas
25.05.2019
 

IV liga małopolska kobiet (wschód)

Dąb Zabierzów Bocheński
:
Zielonka Wrząsowice
25.05.2019
 
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
:
Tarnovia II
25.05.2019
 
Nieszkowianka Nieszkowice
:
Szreniawa Nowy Wiśnicz
25.05.2019
 
Uran Łukowica
:
Piast Łapanów
25.05.2019
 

Myślenicka Liga Firm

Maan
5:3
Nembud
24.05.2019
20:00
Mako
2:1
Pod Blachą
24.05.2019
20:00
Arch VR
4:2
ZISiBO
24.05.2019
21:00
Netfox
4:3
Polplast
24.05.2019
21:00

I liga oldbojów (Kraków)

Wisła Kraków
:
Prądniczanka Kraków
27.05.2019
19:00
Dąbski
:
Garbarnia Kraków
27.05.2019
18:00
Hutnik Kraków
:
Wanda Kraków
27.05.2019
18:00
Orzeł Piaski Wielkie
:
Cracovia Kraków
27.05.2019
18:00
Grębałowianka Kraków
:
Opatkowianka Opatkowice
27.05.2019
18:00

II liga oldbojów (Kraków)

Victoria Kobierzyn
:
Wieczysta Kraków
27.05.2019
18:00
Clepardia Kraków
:
Prokocim Kraków
27.05.2019
18:00
Strzelcy
:
Tyniec Kraków
27.05.2019
18:00
Krakus Swoszowice
:
Zwierzyniecki Kraków
27.05.2019
18:00
Armatura Kraków
:
Borek Kraków
27.05.2019
18:00