facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Niezniszczalni Mineralni (foto)

Niezniszczalni Mineralni (foto)

Firma Top Cars oraz Akademia Piłkarska Nowa Proszowianka dotrzymały słowa. Po sukcesie cyklu turniejów w grudniu, już w lutym roszyła kolejna edycja Top Cars Winter Cup w Proszowicach. W sobotę na parkiecie rywalizowali chłopcy z rocznika 2007 i młodsi.

 

 

Na brak piłkarskich wrażeń narzekać na pewno nie wolno było bo raz, że 4-5 zespołów prezentowało niezwykle zbliżony do siebie poziom sportowy, a dwa - że dwie najlepsze ekipy pokazały futbol ponad miarę. A mowa tu o Fabloku Chrzanów oraz Mineralnych Krynica Zdrój. Ci pierwsi bazowali na kilku asach ale i zespołowo prezentowali naprawdę wysoki poziom. Chłopcy z Chrzanowa znakomicie odnajdowali się na boisku także i bez piłki, znakomicie i wręcz schematycznie wychodzli na pozycje gdy bramkarz wznawiał grę. Byli też znakomicie wyszkoleni technicznie dzięki czemu unikali kiksów i zwyczajnie wiele im w grze wychodziło. Materiał ludzki też niczego sobie bo chrzanowianie dysponowali kilkoma "głośnymi nazwiskami" noi zdecydowanym liderem teamu. Szymon Diaw to zawodnik z zupełnie innej bajki. Pominąć go w wyborze MVP całego turnieju to byłby grzech ciężki. Nieziemsko gibki, dynamiczny, zwrotny i niezdatny do wytrącenia z równowagi podczas biegu, a do tego i duża moc i niezwykła precyzja uderzenia! Patrząc tylko z perspektywy uczestników tego turnieju, to był po prostu taki lokalny Messi czy Ronaldo, zawodnik który pozostaje w pamięci wszystkich. Gdy Diaw pojawiał się na boisku, pod bramką rywali pojawiała się trwoga. Diaw bowiem nie tylko w solowych akcjach był nie do zatrzymania, jego wyborna świadomość swoich umiejętności pozwalała bezbłędnie rozgrywać akcję z kolegami zwłaszcza tymi którzy mieli podobną wizję akcji ofensywnych. Korzystali na tym i dawali radość zespołowi choćby Gabriel Sieprawski, któremu z Diawem współpracowało się bardzo dobrze a i sam wykazywał się niesłychaną intuicją w grze ofensywnej oraz soczystymi uderzeniami. Świetnie na połowie rywali czuł się też Bartosz Krakowiak, który do siatki niejednokrotnie trafiał od słupka i można było odnieść wrażenie że ma tak dobrze ułożoną nogę, że od słupka trafiał do bramki celowo. A przecież i jako asystent choćby dla Diawa był wręcz wymarzonym partnerem do gry. Podobnie zresztą jak golkiper Jan Kopeć, który rozdawał piłki obrońcom na skrzydłach wręcz wzorcowo i z zimną krwią. Na występy Fabloku patrzyło się naprawdę przyjemnie. To ekipa skuteczna, ofensywna i efektowna w tym co robiła na parkiecie. Fablok choć nie w każdym meczu przekonująco ale wygrywał regularnie i wyższość uznać musiał jedynie niepokonanej ekipie Mineralnych co wywindowało chrzanowską lokomtywę na pozycję wicemistrza turnieju!
 
Najlepszą ekipę mieli tego dnia Mineralni z Krynicy Zdrój. Górale jak to górale, nie błyszczeli fajerwerkami ale rzetelnością, solidnością, zdecydowaniem, skutecznością i parciem na bramkę. Kryniczanie mieli zaskakującą łatwość wypracowywania sobie strzeleckich okazji i notorycznie z tych okoliczności korzystali. Strzelali niemal z każdej dogodnej pozycji znacznie zwiększając prawdopodobieństwo powiększania swojego dorobku bramkowego. Mozolną pracę w linii pomocy wykonywał tego dnia zwłaszcza Kacper Pustułka zawodnik z pomysłem na każdą akcję. Posiadanie piłki wzbudzało u niego szybką analizę sytuacji na boisku i sporą finezję w kreowaniu ataków. Często kończyło się zagraniem na tzw. ścianę więc bez większego wysiłku zdobywał z piłką teren i nieraz samodzielnie wykańczał to co zbudował. Noi trudno pominąć filigranowego sępa pola karnego - Szymona Barana. To zawodnik dość niepozorny ale łasy na piłkę, łasy na gole i posiadający dużą umiejętność odpowiedniego ustawiania się na boisku. Był takim gryzoniem. Był wszędzie tam, gdzie obrońcy by tego nie chcieli, stał akurat tam gdzie była piłka i czynił z tego pożytek aż dziesięciokrotnie wygrywając tym samym klasyfikację na Króla Strzelców turnieju! Mineralni tworzyli kapitalny monolit i choć nie grali tak miło dla oka jak Fablok, to miłe dla oka osiągali rezultaty. Była to zdecydowanie najsilniejsza ekipa w turnieju i pokazywała to na każdym kroku. Wysokie wygrane we wszystkich meczach, a nawet ten z Fablokiem Chrzanów pokazały kto tego dnia rządził na parkiecie.
 
Trzecią siłą Top Cars Winter Cup była Puszcza Niepołomice zespół nie tylko na parkiecie ale i poza nim niezwykle zgrany. Niepołomiczanie nie dość, że na boisku radzili sobie bardzo dobrze, to byli najbardziej barwną ekipą w turnieju. Cała ekipa w komplecie w przerwach między meczami urzędowała w różnych rejonach hali i bynajmniej nie nudziła się w oczekiwaniu na kolejny mecz. Nie brakowało też zespołowych tańców i śpiewów w rytm muzycznych przerywników między meczami czy po golach. I ta nieskazitelna radość bijąca z oczu drużyny Puszczy przekładała się na radość z gry i być może pomogła wygrać te bodaj najważniejsze mecze z Wiarusami i Czańcem po 1:0, które pozwoliły ostatecznie wdrapać się na podium turnieju. Tu także niejako wzorem bramkarza Fabloku, rolę skutecznego ostatniego obrońcy pełnił Jan Gruszka. Niepołomiczanie z Julią Górak w składzie mogli liczyć na swojego bramkarza gdy potrzebne było wsparcie w rozegraniu akcji i bez wątpienia pomogło to Puszczy utrzymać się przy piłce i czuć kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. Wspomniana Julia Górak też momentami zaskakiwała odwagą w pojedynkach jeden na jeden i to czasami tych biegowych. Generalnie jednak jej występy cechowała solidność i szablonowość. Krótkie odegrania piłki płaskim podbiciem, nie szukanie udziwnionych rozwiązań pozwalało zachować naprawdę wysoką skuteczność podań i podnosić noty za kolejne występy. Puszcza wygrała niezwykle cenne pojedynki z Czańcem i Wiarusami, jako jedyna nie została rozgromiona przez Mineralnych i omal nie urwała punktów Fablokowi. A do tego wszystkiego ograła pewnie Wierzbowiankę - głównego kandydata do trzeciego miejsca na podium.
 
I właśnie ta ostatnia wzmianka spowodowała, że Wierzbowiankę obejrzeliśmy tuż za podium. Drużyna Kamila Perzowskiego bardzo rzetelnie pracowała na boisku i miała tam spore wsparcie w osobach Szymona Migasa i Szymona Bubaka. W szczególności Szymon Migas prezentował nietuzinkowe dryblingi i świetne panowanie nad piłką i to przy pomocy obu nóg. Wygrywał w ten sposób sporo pojedynków z rywalami, a gdy miał u boku Szymona Bubaka tworzyli duet trudny do zatrzymania. Bubak to zawodnik niezwykle szybki ale i znakomicie panujący nad piłką co przy rajdach skrzydłami bywa nieocenioną umiejętnością. Walkę z Wierzbowianką, m.in też urywając sobie punkty nawzajem, przegrały ekipy Wiarusów i LKS Czaniec. Ale były to niezwykle równe piłkarsko drużyny. W obu ekipach widać było staranność w próbach realizowania założeń taktycznych. Zawodnicy pracowali nad akcjami, nie szarpali się na uderzenia z mniej dogodnych sytuacji. W zespole z Igołomi wyróżniał się nieco Jakub Caba który z nogą na piłce potrafił zrobić wiele i w futsalowej wersji futbolu przynosi to zazwyczaj sporo korzyści. W Czańcu wybijał się Jakub Rozmus który pracując głównie w obronie, potrafił zaskoczyć rajdem przez pół boiska. Czaniec miał też w składzie Krzysztofa "Pistolero" Bizonia. To piłkarz który po zdobyciu każdego z dwóch goli prezentował jakże popularną ostatnio cieszynkę Krzysztofa Piątka z AC Milan. 
 
Na końcu stawki znalazła się ekipa gospodarzy. Proszowianie mieli w składzie wyjątkowego gracza - Michała Mroza. To gość który w bramce wyczyniał cuda. Robinsonady, wyciąganie piłek zmierzających w okienko, wygrywane pojedynki sam na sam, podpowiadanie zespołowi - to wszystko robiło ogromne wrażenie na obserwatorach. To zawodnik który w między słupkami robił podobną różnicę jak Szymon Diaw z Fabloku - po prostu człowiek z innej bajki. Dzięki postawie Mroza wybór najlepszego bramkarza turnieju był tylko formalnością. Proszowianie okazali się dość gościnni bo i w ofensywie mieli zbyt mało atutów. W obronie momentami zaskakiwali determinacją i dyscypliną taktyczną ale narażeni na ataki niemal przez cały czas trwania meczów, w końcu popełniali błędy i porażki okazywały się nieuniknione. Ku zaskoczeniu, porażką do uniknięcia mógł okazać się mecz z... Fablokiem! Oczywiście za sprawą Michała Mroza, który po ok 75% meczu wydawało się że zatrzyma chrzanowską lokomotywę ale po kilku przegranych pojedynkach w końcu przełamał się wspomniany Szymon Diaw i w samej końcówce posypało się kilka goli. Prszowianie mieli co prawda w ofensywie naprawdę ambitnie walczących m.in Jakuba Bajołka i Filipa Mzyka ale nie byli oni w stanie sforsować żadnej defensywy tego dnia. Warto wspomnieć też o Nikoli Kocierz, zawodniczce która na prawej obronie często włączała się do akcji ofensywnych i nie unikała nawet pojedynków dwa na jeden z rywalami! Twardzielem okazywał się niejednokrotnie Kacper Kurowski, który z dużą zadziornością walczył o piłkę, znakomicie zastawiał się i pakował przed przeciwników często w ten sposób notując przechwyty. Proszowianie byli w kilku meczach bliscy urwania punktów rywalom ale brakowało kropki nad i. 
 
Po turnieju, nasycone ciepłymi posiłkami ekipy obdarowane zostały okazałymi medalami, dyplomami oraz pucharami przez Przemysława Patołę, właściciela firmy TOP Cars, sponsora turnieju i Akademii Piłkarskiej Nowa Proszowianka.
 
I kolejka
Fablok - Wiarusy 1:0
Puszcza - Wierzbowianka 4:0
Czaniec - Mineralni 0:9
 
II kolejka
Proszowianka - Wiarusy 0:3
Fablok - Mineralni 0:5
Puszcza - Czaniec 1:0
 
III kolejka
Proszowianka - Wierzbowianka 0:1
Wiarusy - Mineralni 0:4
Fablok - Puszcza 1:0
 
IV kolejka
Proszowianka - Mineralni 0:11
Wierzbowianka - Czaniec 2:1
Wiarusy - Puszcza 0:1
 
V kolejka
Proszowianka - Czaniec 0:3
Mineralni - Puszcza 2:0
Wierzbowianka - Fablok 1:4
 
VI kolejka
Proszowianka - Puszcza 0:4
Czaniec - Fablok 0:7
Wierzbowianka - Wiarusy 1:0
 
VII kolejka
Proszowianka - Fablok 0:4
Czaniec - Wiarusy 1:1
Mineralni - Wierzbowianka 4:1

1. Mineralni 6 18 35-1
2. Fablok 6 15 17-7
3. Puszcza 6 12 10-3
4. Wierzbowianka 6  9  6-13
5. Wiarusy 6  4  4-8
6. Czaniec 6  4  5-20
7. Proszowianka 6  0  0-26


Król strzelców: Szymon Baran (Mineralni - 10 goli)
Najlepszy zawodnik: Szymon Diaw (Fablok)
Najlepszy bramkarz: Michał Mróz (Proszowianka)

 
Mineralni Krynica Zdrój: 32.Emil Dziwryński - Nataniel Jeleński, 4.Marcin Sarata, 3.Mikołaj Jurkowski (2 gole), 8.Adam Tomasiak (4), 7.Kacper Pustułka (4), 9.Jakub Czajka (7), 10.Szymon Baran (10), 2.Max Jaskot (3), 99.Krystian Bartusiak (1), Eryk Trybulec (1).
Fablok Chrzanów: 1.Jan Kopeć - 24.Gabriel Sieprawski (2 gole), 31.Amadeusz Pietkiewicz, 35.Szymon Diaw (8), 9.Bartosz Krakowiak (1), 28.Franciszek Szwancyber (2), 29.Filip Kozyra, 5.Kamil Sikora, 39.Paweł Kurek (2), 8.Kacper Krause (1).
Puszcza Niepołomice: 1.Jędrzej Gruszka - 6.Julia Górak, 11.Jakub Cieśla (2 gole), 4.Szymon Sekunda (3), 2.Oliwier Stępień, 7.Fabian Szcześniak (1), 9.Mateusz Kurkiewicz (1), 5.Wojciech Ligęza (3), 10.Jakub Punzet. Trener: Dariusz Cieśla.
Wierzbowianka Wierzbno: 1.Oliwier Stawinoga - 80.Szymon Bubek, 14.Radosław Tomczyk, 10.Adam Juszczyk, 27.Szymon Migas, 16.Wojciech Makola, 26.Dominik Motyka, 85.Dominik Pokorniak. Trener: Kamil Perzowski.
Wiarusy Igołomia: 12.Szymon Gajda - 4.Szymon Skolimowski, 17.Tomasz Krzemyk (2 gole), 14.Jakub Caba, 6.Kamil Wolcyk, Monika Będkowska, 24.Dawid Paluch, 22.Miłosz Biel, 8.Daniel Mierzwa, 5.Dawid Cygan (2), 9.Patryk Psica. Trener: Radosław Nowak.
LKS Czaniec: 1.Maksymilian Bakalarski - 10.Patryk Elżbieciak, Piotr Brandys, 6.Dariusz Prus-Osowski (1 gol), 9.Jakub Rozmus, 7.Krzysztof Bizoń (2), 4.Szymon Wojtyła, 11.Maciej Maciaszek, 15.Karol Drabek, 8.Igor Ludwiczak (1). Trener: Adam Palarczyk.
Proszowianka Top Cars: 1.Michał Mróz - 13.Filip Jędras, 2.Kacper Kurowski, 8.Wiktor Jelonkiewicz, 10.Filip Mzyk, 15.Nikola Kocierz, 16.Igor Czekajski, 9.Jakub Bajołek, 5.Gabriel Mróz, 3.Maja Biernacka, 6.Dariusz Psica, 4.Bartosz Pięta, 11.Krzysztof Kaczmarczyk. Trener: Marcin Wąsowicz.


RELACJA ZREALIZOWANA W RAMACH USŁUGI FUTMAL PREMIUM:
WWW.FUTMAL.PL/PATRONAT

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2019-02-18 22:50:08


Galeria zdjęć

 

Proszowianka Cup  Top Cars Winter Cup 

Komentarze


I liga

Warta Poznań
1:1
GKS Tychy
24.03.2019
15:00

II liga

Ruch Chorzów
1:1
Rozwój Katowice
24.03.2019
13:05

III liga, gr. IV

Wisła Sandomierz
2:1
Czarni Połaniec
24.03.2019
15:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Kaszowianka Kaszów
2:2
KS Olkusz
24.03.2019
14:00
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
0:1
Beskid Andrychów
24.03.2019
14:00
Unia Oświęcim
0:1
Orzeł Ryczów
24.03.2019
11:00
Pcimianka Pcim
2:2
Wiślanka Grabie
24.03.2019
15:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Dunajec Zakliczyn
2:1
LKS Szaflary
24.03.2019
16:00
Orkan Szczyrzyc
1:3
GKS Drwinia
24.03.2019
15:30
Poprad Muszyna
1:1
Sandecja II Nowy Sącz
24.03.2019
16:00
Lubań Maniowy
0:3
Tarnovia Tarnów
24.03.2019
15:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Bibiczanka Bibice
0:2
Piliczanka Pilica
24.03.2019
15:00
Proszowianka Proszowice
1:2
Orzeł Iwanowice
24.03.2019
15:30

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Skawinka Skawina
2:1
TS Węgrzce
24.03.2019
15:00
Wieczysta Kraków
3:2
Hutnik II Kraków
24.03.2019
11:00
Piast Wołowice
1:0
Błękitni Modlnica
24.03.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Naprzód Sobolów
3:2
Rylovia Rylowa
24.03.2019
13:00
Radłovia Radłów
1:0
Raba Książnice
24.03.2019
15:00
Olimpia B.
2:4
Sokół Maszkienice
24.03.2019
14:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Wolania Wola Rzędzińska
5:2
Metal Tarnów
24.03.2019
15:00
Pogórze
2:1
LKS Ładna
24.03.2019
13:30
KS US Śmigno
0:1
Zorza Zaczarnie
24.03.2019
11:30
Olimpia Wojnicz
1:3
Ciężkowianka Ciężkowice
24.03.2019
16:00
Wisła Szczucin
1:0
Dunajec Zbylitowska Góra
24.03.2019
15:00
Tuchovia Tuchów
1:0
GLKS Gromnik
24.03.2019
15:00

Klasa A (Wieliczka)

Strażak Kokotów
3:2
UKS Sygneczów
24.03.2019
15:30
Piast Łapanów
1:2
Wilga Koźmice Wielkie
24.03.2019
15:30
Zryw Szarów
2:4
Błękitni Bodzanów
24.03.2019
14:00

Klasa A (Olkusz)

Orzeł K.
1:3
Pilica Wierbka
24.03.2019
13:00
Trzy Korony Żarnowiec
1:2
Olimpia Łobzów
24.03.2019
15:00
Unia Jaroszowiec
4:2
Leśnik Gorenice
24.03.2019
15:30
Laskowianka Laski
4:4
Spartak Charsznica
24.03.2019
15:00
Błysk Zederman
3:2
Hetman Dłużec
24.03.2019
15:30
Promień Przeginia
1:4
Legion Bydlin
24.03.2019
15:30

Klasa A (Chrzanów)

Victoria Zalas
1:3
MKS Libiąż
24.03.2019
11:00
Błyskawica Myślachowice
5:1
Korona Lgota
24.03.2019
15:00

Klasa B (Wieliczka)

Iskra Zakrzów
2:1
Naprzód Ochmanów
24.03.2019
15:00
Gryf Wiatowice
1:3
Sokół Chorągwica
24.03.2019
15:30
Wiarusy II
7:1
Błyskawica Wyciąże
24.03.2019
15:00

Centralna Liga Juniorów

Motor Lublin
2:1
Śląsk Wrocław
24.03.2019
12:00

Centralna Liga Trampkarzy (gr.D) - wiosna

AP 21 Kraków
2:2
Górnik Ł.
24.03.2019
12:00
Motor Lublin
0:3
KKP Korona
24.03.2019
14:30

Małopolska Liga Juniorów

Puszcza Niepołomice
2:1
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
24.03.2019
10:00
BKS Bochnia
4:0
Sokół Słopnice
24.03.2019
10:00
Górnik Wieliczka
2:0
Dalin Myślenice
24.03.2019
11:00

I Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

Pcimianka
4:1
Dąb P.
24.03.2019
11:00
Soła Oświęcim
2:1
Tarnovia Tarnów
24.03.2019
11:00

I Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Sandecja Nowy Sącz
2:1
AS Progres Kraków
24.03.2019
11:00
Okocimski Brzesko
2:0
Glinik
24.03.2019
10:00

II Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Soła
1:4
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
24.03.2019
10:00
Raba Dobczyce
3:2
MKS Trzebinia
24.03.2019
14:00

I liga kobiet (południe)

Czwórka Radom
3:2
Rolnik Głogówek
24.03.2019
13:00
Resovia Rzeszów
3:0
Rysy Bukowina Tatrzańska
24.03.2019
12:00
ISD-AJD Częstochowa
0:0
Respekt Myślenice
24.03.2019
12:00