facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Kaszowianka na MGM Cup (foto/video)

Kaszowianka na MGM Cup (foto/video)

W podkrakowskich Słomnikach rozegrano turniej piłkarski dla drużyn z rocznika 2009 pod szyldem MGM Cup. W zawodach udział wzięło dziesięć ekip podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Pierwsze cztery z obu grup awansowało do ćwierćfinałów i dalej rywalizowało o podium w turnieju. 
 
Wśród uczestników nie zabrakło Kaszowianki Kaszów pod wodzą trenera Bogusława Gawła. Zespół biało-niebiesko-czerwonej do Słomnik przyjechał nie tylko szlifować formę ale i po lekcję piłkarskiego rzemiosła. - Wiekszość zespołów była bardzo dobrze zorganizowana zarówno w obronie jak i ataku. Chłopcy we wszystkich ekipach grają ze sobą już dłuższy okres. Moja drużyna składała się głównie z chłopaków z rocznika 2010 i przyjechała zmierzyć się z zespołami rocznika starszego. Każdy z moich podopiecznych miał na ten turniej zadanie indywidualne ale i cały zespół także miał swoje wytyczne. Zostały one wykonane w 50 procentach. Na pewno turniej ten pozwolił mi dostrzec nad czym powinniśmy najwiecej pracować w najbliższym czasie. Zdecydowanie na pierwszy ogień musi pójść szlifowanie przejścia z obrony do ataku. Pracujemy ze sobą dopiero pół roku, tak naprawdę na razie nadrabiamy wszelkie zaległości. Jestem przekonany, że jeśli przyjedziemy tu za rok, zaprezentujemy o wiele dojrzalszy futbol - mówił po turnieju Bogusław Gaweł - trener Kaszowianki.
 
I wyraźnie widoczna była wspomniana różnica wiekowa na boisku. Kaszowianie może nie odbiegali od rywali fizycznie, ale na pewno taktycznie i pewnością siebie. Kaszowianie na inaugurację trafili na jednego z faworytów - ekipę krakowskiej Wisły. Zadanie było tak naprawdę arcytrudne. Nie dość, że chłopcy z Białą Gwiazdą na piersi odpowiednio wpłynęli na psychikę młodszych o rok piłkarzy Kaszowianki, to znakomicie wyszkoleni technicznie gracze z Reymonta strzelanie rozpoczęli już od pierwszych sekund. Po dwóch minutach gry było już 0:2 i kolejne gole tak naprawdę były kwestią czasu. Wiślacy grali szybko piłką, balansem ciała czy nogi potrafili zwieść obrońców Kaszowianki i często kończyło się to zamieszaniem pod bramką Dawida Gawina. Należy tu wspomnieć że młody golkiper kaszowian był wyróżniającą się postacią w zespole i przytomnymi, a zarazem odważnymi interwencjami, ratował swój zespół choćby od dwucyfrowych rozmiarów porażki z Wisłą. Podopieczni Bogusława Gawła utrapienie mieli zwłaszcza z Filipem Śpiewakiem, ten młody wiślak dysponuje tak silnym uderzeniem, że gdy tylko było celne, niemal na pewno lądowało w siatce. 
 
Kaszowianie przetarli szlaki pozostałym ekipom. Umiejętnie z Białą Gwiazdą zagrała także bardzo silna Słomniczanka. Remis z Wisłą w przekroju całego meczu mógł być niedosytem dla obu stron. 
 
Kolejne starcie, kaszowianie zafundowane mieli z Orbitą Bukowno. To obok Wisły i Słomniczanki, trzecia siła w grupie B tego turnieju. Bukowian do zwycięstw w tym turnieju prowadził z kolei Jakub Mularczyk, zawodnik o nietuzinkowej intuicji boiskowej, świetnej dyspozycji jeśli chodzi o grę jeden na jeden noi prezycyjnie wykalibrowaną nogą. To on najczęściej nękał ponownie dobrze spisującego się w bramce Dawida Gawina. I to on właśnie ustrzelił klasycznego hattricka doprowadzając do wyniku 0:3. W końcówce padł jeszcze czwarty gol zamykający mecz statusem 0:4. Kaszowianie zaprezentowali się już nieco lepiej na tle przeciwnika. Zresztą czas pokazał, że w każdym kolejnym meczu był progres, a drużyna grała coraz bardziej pewna swoich umiejętności. 
 
- Naszym celem w tym turnieju nie były wyniki. Tego dnia zamierzaliśmy na tle silniejszych od siebie przeciwników popracować nad grą bez piłki, ustawianiu się szeroko na boisku i budowaniu akcji poprzez wprowadzanie piłki przez bramkarza do bocznych stref boiska - opowiadał trener Gaweł. 
 
Gra kaszowian wyraźnie skorelowana była na ten właśnie element. Dłuższymi chwilami, zespół Bogusława Gawła nie gościł pod polem karnym rywali bo borykał się z kreowaniem akcji. Młodzi piłkarze z Kaszowa konsekwentnie próbowali realizować zadania od szkoleniowca i nawet kosztem poczynań ofensywnych, budowali grę skrzydłami z wykorzystaniem bramkarza. Fajnie wyglądało to jeśli chodzi o współpracę Dawida Gawina zwłaszcza z Karolem Jastrzębskim. Obaj chłopcy wyraźnie załapali już zasady obowiązujące przy tego typu grze. A defensorzy Kaszowianki borykać musieli się z podwójnymi problemami bo przecież rywale nie przyglądali się poczynaniom kaszowian, a zwiększali pressing co dodatkowo utrudniało zadanie podopiecznym trenera Gawła. Lekcja futbolu zatem całkiem solidna ale co ważne, w każdym kolejnym meczu coraz mniej bolesna. 
 
- Nauka od silniejszych od siebie zawsze na początku jest bolesna. Ale wychodzę z założenia, że jak dziesięć razy uderzysz się w mięsień, to ten dziesiąty będzie już mniej bolesny. Podobnie jest w piłce. Jeśli chcesz coś wygrać, to musisz najpierw przegrywać ale najważniejsze by każdą porażkę traktować jak lekcję. Specjalnie wybrałem turniej dla rocznika starszego by pokazać chłopcom, jak wiele pracy ich czeka. Grudniowy występ w turnieju Champions Cup w Miechowie gdzie graliśmy z rówieśnikami, wygraliśmy zdecydowanie tracąc w całym turnieju bodaj jedną bramkę. Zależało mi na tym, by moi podopieczni po tym triumfie dostrzegli że to tak naprawdę początek ich drogi, a nie moment w którym można odpuścić dalszą pracę - opowiadał trener Gaweł.
 
Od Wisły i Orbity lekcja była sroga ale potem kaszowianie zyskiwali pewność siebie. W pojedynku z Pogonią przegrali co prawda 0:5 ale trzy gole stracili w 80 sekund w końcówce pojedynku. Do tego czasu kaszowianie nie tylko coraz lepiej się bronili, popełniali coraz mniej błędów ale i zaintonowali kilka groźnych akcji. Defensorów Pogoni Miechów raz po raz absorbował filigranowy i robiący pożytek z lewej nogi Michał Suchan. Dzięki temu, że umiejętnie szukał sobie także wolnej przestrzeni na boisku, kolegom z drużyny łatwiej było (także przy jego udziale) sklecić kilka ciekawych akcji. Jedna z nich zakończyła się niemal golem wyrównującym (przy stanie 0:1) ale na drodze Rafałowi Gawinowi stanął słupek. Mecz z Pogonią momentami był nawet wyrównany i kto wie czy skończyłby się porażką gdyby nie dwa identyczne błędy przy wyprowadzaniu akcji zwieńczone golem dla Pogoni. Przy stanie 0:2 było już trudniej odwrócić losy meczu. Starał się choćby i Bartosz Noga, który znakomicie zastawiał się, umiejętnie odbierał rywalom piłki wykorzystując mądre ustawianie się przy przeciwniku. W końcówce jednak Pilawski, Słaboń i Wcisło bezlitośnie wykorzystywali niezdecydowanie graczy Kaszowianki i skończyło się niespodziewanie wysoką porażką 0:5. 
 
Na koniec kaszowianom przyszło rywalizować z jednym z faworytów - Słomniczanką. Ekipa gospodarzy po remisie z Wisłą, skromnie ale konsekwentnie ogrywała kolejnych rywali i do meczu z Kaszowianką przystępowała już pewna drugiego miejsca w tabeli. Biało-niebiesko-czerwona grała jednak coraz solidniej i mimo, że słomniczanie w swoim składzie mieli prawdziwą perełkę w postaci Daniela Zdeba, zawodnika zdecydowanie najlepszego w grupie B, podopieczni Bogusława Gawła postawili się wyżej notowanemu rywalowi. Utrzeć nosa się nie udało ale po zaciętej walce słomniczanie wygrali już tylko 2:0 kończąc jednocześnie przygodę Kaszowianki z turniejem. Piąte miejsce w grupie oznaczało pożegnanie z dalszą rywalizacją.
 
- Udział w turnieju jak i sam turniej oceniam pozytywnie. Krótkie przerwy między kolejnymi występami oraz umiejętna praca sędziego, który starał się pracować niejako w tle na pewno posłużyło całej imprezie na plus. A my? No cóż, nas czeka jeszcze sporo rzeczy zarówno do zrobienia jak i nadrobienia. Kaszowianka 2010 to grupa początkujących chłopców i przed nami naprawdę dużo pracy by czynić stałe postępy. Jestem jak najbardziej dobrej myśli choćby dlatego, że mamy niezwykle przychylny szkoleniu młodzieży Zarząd w Kaszowiance. Jestem mile zaskoczony priorytetem z jakim w klubie traktowana jest praca z młodymi adeptami i jestem przekonany, że to szansa dla nas wszystkich, której nie możemy zmarnować. A już na pewno nie możemy zapominać o Pani Ewelinie Gawin i firmie Gawin, która zafundowała całej naszej drużynie komplet strojów i dresów. Pani Ewelino - serdeczne podziękowania w imieniu swoim, chłopców i ich rodziców! - podumowywał trener kaszowian.
 
Koniec końców, okazało się, że w fazie play off dominowały zespoły z grupy A. Do ścisłego finału dotarły Akademia Piłkarza Grzegorza Mielcarskiego (drugie miejsce w grupie A) i Olimpijczyk Szczurowa (trzecie miejsce w grupie A), a na trzecim stopniu podium uplasowała się czwarta w tabeli Wisła I Kraków. Najwyższy stopień podium wywalczyła AP Grzegorza Mielcarskiego. Do strefy medalowej nie dotarła rozpędzona w fazie grupowej Proszowianka. Jeden słabszy mecz i porażka w ćwierćfinale z Pogonią Miechów spowodowała, że triumfator grupy A i jeden z faworytów odpadł już na tym etapie. 


Grupa A:
Wisła I - APGM 0:3
Radziszowianka - Olimpijczyk 1:1
Proszowianka - Wisła I 4:3
APGM - Radziszowianka 1:0
Olimpjczyk - Proszowianka 2:3
Wisła I - Radziszowianka 2:2
APGM - Olimpijczyk 1:2
Proszowianka - Radziszowianka 5:1
WIsła I - Olimpijczyk 2:2
APGM - Proszowianka 0:1

1. Proszowianka 4 12 13-6
2. APGM 4  6  5-3
3. Olimpijczyk 4  5  7-7
4. Wisła I 4  2  7-11
5. Radziszowianka 4  2  4-9

Radziszowianka Radziszów: Krystian Wcisło, Franciszek Klimczyk, Patryk Knapek, Frnaciszek Kozanecki, Jan Krupnik, Wojciech Marszałek, Piotr Połetek, Hubert Blak. Trener: Michał Płażeński.
Olimpijczyk Szczurowa: Maksymilian Rzepka, Filip Rzepka, Ksawery Bieniaś, Filip Lekki, Emanuel Grzywiński, Daniel Babło, Damian Mądziel, Jakub Śliwiński, Jakub Bylica, Kacper Mucek, Artur Burzawa. Trener: Tomasz Wilk.
Wisła I Kraków: 6.Jakub Chochół, 16.Marcin Wokan, 14.Mateusz Zajdel, 5.Oliwier Wróblewski, 3.Michał Szczypczyk, 8.Aleksander Wasyl, 18.Oskar Kiepura, 17.Antoni Wojdyła. Trener: Mateusz Trzeciakiewicz.
AP Grzegorza Mielcarskiego: 1.Miłosz Mielcarski - 10.Piotr Ludźmierski, 16.Maksymilian Górowski, 11.Ksawery Lurka, 7.Wiktor Dylewski, 10.Igor Mielnik, 7.Tymoteusz Wąchocki, 14.Beniamin Płygawko, 11.Iwo Kulczycki. Trener: Andrzej Dziwota.
AP Proszowianka Top Cars Proszowice: 1.Piotr Żuwała - 10.Oskar Kukuła, 11.Szymon Maderak, 6.Oskar Mielec, 14.Franciszek Kowalski, 7.Antoni Nowak, 16.Karol Dąbek, 3.Wojciech Mzyk, 9.Ziemowit Duch. Trener: Kamil Mach.


Grupa B:
Wisła II - Kaszowianka 9:0
Orbita - Pogoń 4:0
Słomniczanka - Wisła II 0:0
Kaszowianka - Orbita 0:4
Pogoń - Słomniczanka 0:1
Wisła II - Orbita 5:1
Kaszowianka - Pogoń 0:5
Słomniczanka - Orbita 2:0
Wisła II - Pogoń 2:0
Kaszowianka - Słomniczanka 0:2

1. Wisła II 4 10 16-1
2. Słomniczanka 4 10  5-0
3. Orbita 4  6  9-7
4. Pogoń 4  3  5-7
5. Kaszowianka 4  0 0-20
 
Orbita Bukowno: Filip Kołodziejczyk - 13.Alan Kania, 10.Wiktor Madej, 3.Maciej Kopera, 14.Karol Mendrygał, 9.Jakub Mularczyk, 6.Grzegorz Gach. Trener: Jewgieni Kiczko, Krystian Kawula.
Wisła II Kraków: 2.Bartłomiej Kapusta, 13.Aleksander Wawszczak, 10.Oliwier Matecki, 15.Filip Śpiewak, 7.Paweł Cyrson, 11.Michał Pytro, 9.Brajan Kubiczek. Trener: Mateusz Trzeciakiewicz.
Kaszowianka Kaszów: Dawid Gawin - 7.Hubert Jarosz, 10.Rafał Gawin, 20.Bartosz Noga, 5.Karol Jastrzębski, 9.Michał Suchan, 22.Bartosz Lach, 11.Paweł Mlostek, 15.Maciej Irlik, 8.Szymon Madej. Trener: Bogusław Gaweł.
Słomniczanka Słomniki: Kacper Bilawski - 55.Alan Baran, 60.Karol Ziółek, 58.Jakub Pycia, 59.Bartłomiej Pycia, 37.Daniel Zdeb, 41.Bartosz Zagrodzki, 66.Krystian Czyżewski, 67.Michał Pluciński, 56.Eryk Wołowik. Trener: Rafał Piątek.
Pogoń Miechów: 1.Jakub Kusarek - 24.Szymon Warchoł, 8.Bartosz Wcisło, 18.Kornel Matluch, 14.Kacper Słaboń, 28.Mateusz Słaboń, 92.Jakub Dejworek, 26.Kacper Pilawski, 9.Szymon Grela, 12.Filip Niemiec, 25.Alan Raj. Trener: Paweł Podyma.


Ćwierćfinały:
Proszowianka - Pogoń 1:2
APGM - Orbita 2:1
Olimpijczyk - Słomniczanka 1:1, k.2-1
Wisła I - Wisła II 0:0, k.2-1
 
Półfinały:
Pogoń - APGM 0:1
Olimpijczyk - Wisła I 1:1, k.2-0
 
o III miejsce:
Pogoń - Wisła I 0:2
 
o I miejsce:
APGM - Olimpijczyk 1:0
 
Król strzelców: Oskar Kukuła (Proszowianka)
Najlepszy zawodnik: Filip Rzepka (Olimpijczyk)
Najlepszy bramkarz: Miłosz Mielcarski (APGM)
RELACJA I MATERIAŁY FILMOWE ZREALIZOWANE
W RAMACH USŁUGI FUTMAL PREMIUM: 
WWW.FUTMAL.PL/PATRONAT


 

 

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2019-02-06 17:48:07


Galeria zdjęć

 

Kaszowianka  MGM Cup 

Komentarze