Wielki powrót Górnika - Memoriał Bobera i Jeziora (foto/video)

Za nami jedenasta już edycja Memoriału im. Michała Bobera i Michała Jeziora, którzy 11 lat temu zginęli tragicznie w wypadku samochodowym. To ich pamięci poświęcony jest coroczny turniej, w którym poza sportową rywalizacją, spotykają się wszyscy ze środowiska m.in Hutnika Kraków...

...a swój mecz pokazowy rozgrywają dwie drużyny złożone z przyjaciół Bobika i Jezika z boiska.

Przed rozdaniem nagród, tradycyjnie pamięć byłych piłkarzy Hutnika czcona jest minutą ciszy. W tym roku, poza Michałami Boberem i Jeziorem, wspominano także zmarłego niedawno, 90-letniego Aleksandra Hradeckiego, byłego wieloletniego trenera Hutnika. Nagrody dla uczestników ufundowały m.in hurtownie Bert-Sport, Yessport, Kraksport, BradSport czy MG-Sport Select z Krakowa. Organizację imprezy wsparł także Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Urząd Miasta Krakowa.

Jeśli chodzi o sportowe emocje, to w tym roku, po dwóch latach przerwy do memoriału powrócił Górnik Zabrze. I uczynił to w wielkim stylu ogrywając aż 7:0 zarówno Krakusa Nowa Huta w eliminacjach oraz samą Wisłę Kraków w wielkim finale! Do Zabrza trafiły też indywidualne wyróżnienia. Królem strzelców imprezy został Jan Borek z dorobkiem 5 goli (zapewnił sobie to miano kolekcjonując 4 gole w wielkim finale), a najlepszym bramkarzem uznano Bartosza Sekułę, który w całym turnieju przepuścił jedynie dwa gole. Stawka drużyn mimo wszystko była dość wyrównana. Świadczy o tym choćby układ tabel w eliminacjach. Zabrzanie niby pewnie wyszli z grupy ale z drugiego miejsca po porażce z Cracovią. W półfinale, Górnicy stanęli naprzeciw gospodarzom, którzy błyskawicznie objęli prowadzenie. Ślązacy pozbierali się jednak i za sprawą Jana Borka, Mateusza Budaka i Jana Flaka, odwrócili losy pojedynku. Niezwykle ciekawy był też drugi półfinał, w którym doszło do wielkich derbów Krakowa. Kacper Wydra szybko dał prowadzenie Wiśle i to zapewniło duży handicap. Zgodnie z regulaminem memoriału, w meczach pucharowych w przypadku remisu, o awansie decyduje to kto pierwszy zdobył gola w meczu. Prowadzenie Wisły sprawiło, że do awansu wystarczał nawet remis. A przyznać trzeba że Pasy szybko zwiększyły tempo gry i przed przerwą udało się wypracować kilka sytuacji, które śmiało można było zamienić na gole. Raz się udało, w 10 minucie po dośrodkowaniu Wiktora Smołagi, piłkę do siatki wpakował najlepszy w ekipie Cracovii Matheus Nunes Santos. Brazylijczyk prezentował nienaganną technikę użytkową, kapitalne utrzymanie się przy piłce i to za pomocą efektownych dryblingów noi wyróżniał się na tle całej stawki. Ale Pasy nie wykorzystały należycie okresu przewagi i Wiślacy zamknęli temat na 3 minuty przed końcem. Solową akcją błysnął Konrad Gruszkowski i prowadzenie 2:1 zapewniło Wiśle awans do wielkiego finału. Wiślacy też mieli okresy przewagi w tym meczu i po prawdzie to detale zadecydowały o tym, że to Biała Gwiazda, a nie Pasy awansowały do finału.

W meczu o piąte miejsce dość łatwo i szybko z Krakusem Nowa Huta uporała się Garbarnia Kraków. Duża w tym zasługa Mateusza Piotrowskiego, który w odstępie dwóch minut dwukrotnie pokonał golkipera i droga do pewnego zwycięstwa została utorowana. Na pewno warto wspomnieć o nietuzinkowo i niezwykle dynamicznie grającym Tomaszu Wacławiku, to zdecydowanie najefektowniej grajacy piłkarz Krakusa w tym turnieju.

Ciekawy był bardzo mecz o trzecie miejsce, w którym spotkały się dwie ekipy, które wygrały eliminacyjne grupyi miały chrapkę na zwycięstwo. Po zaciętym meczu, lepsi okazali się Hutnicy bo w 7 minucie piłkę do siatki na raty wpakował Łukasz Feret, a wygraną przypieczętował Norbert Leśniak korzystając z niespodziewanej asysty bramkarza Bartosza Tracza. Wielki finał to był już koncert jednego gracza. Jan Borek okazał się prawdziwą petardą i jego cztery gole (na 0:1, 0:4, 0:5 i 0:7) doprowadziły do prawdziwego pogromu. Krakowianie dzielnie trzymali się w zasadzie do przerwy, gdy niemal w ostatniej akcji pierwszej połowy dostali trzeci gong, którego autorem był Jan Flak. To odbiło się czkawką w drugiej odsłonie, w której gole padały już seryjnie.

Jak co roku przy okazji Memoriału organizowane są aukcje, z krórych dochód przeznaczony jest na cele statutowe fundacji "Pamiętamy", w tym roku do zdobycia jest m.in koszulka Mateusza Klicha z Leeds United!

Niebiescy - Biali 9:8
Niebiescy: Robert Niedźwiedź, Tomasz Pacyga, Kacper Orłowski, MArcin Ciepły, Karol Lipowiecki, Jakub Orłowski, Andrzej Komenda
Biali: Maciej Szcześniewski, Damian Kubera, Jarosław Urbaniec, Michał Komenda, Mateusz Niechciał, Wojciech Dziadzio, Mieszko Pacanowski, Łukasz MAchno

- Konrad Gruszkowski (Wisła)

Król strzelców: Jan Borek (Górnik - 5 goli)
Najlepszy bramkarz: Bartosz Sekuła (Górnik)
Najlepszy zawodnik: Kacper Kubasiak (Hutnik)

Sędziowali: Maciej Koster, Łukasz Marek i Mateusz Czerwień (Kraków)

KOŃCOWA KLASYFIKACJA:
1. Górnik Zabrze: 81.Kacper Joachim, 12.Bartosz Sekuła, 11.Hubert Urbański, 9.Mateusz Budak, 5.Jan Flak, 6.Kamil Grudziński, 7.Marko Zawada, 3.Kacper Staśkiewicz, 8.Kamil Maj, 10.Jan Borek, 4.Dominik Chmielewski. Trenerzy: Marek Piotrowicz i Dariusz Koseła.
2. Wisła Kraków: 12.Michał Kot, 1.Kaper Loranc - 10.Sławomir Chmiel, 20.Adrian Gałka, 22.Konrad Gruszkowski, 19.Szymon Jeziorski, 8.Damian Korczyk, 9.Kacper Wydra, 18.Jakub Zawada, 5.Jakub Zima, 23.Kamil Bentkowski. Trener: Paweł Regulski.
3. Hutnik Kraków: 46.Bartosz Tracz, 28.Mateusz Sroka - 30.Piotr Cholewa, 96.Jakub Skrzyński, 73.Kacper Kubasiak, 6.Dawid Źródlewski, 8.Kamil Broda, 70.Miłosz Drąg, 19.Łukasz Feret, 7.Filip Handzlik, 88.Norbert Leśniak, 99.Mateusz Feret, 11.Miłosz Wąchała, 9.Jakub Jędras. Trener: Piotr Gaździcki.
4. Cracovia Kraków: 22.Konrad Mrózek, 23.Hubert Wąsiewski - 17.Jakub Chrupcała, 6.Bartłomiej Kafel, 13.Dominik Kędzior, 5.Wiktor Nowakowski, 3.Krystian Bracik, 11.Remigiusz Biernat, 7.Szymon Stasz, 20.Matheus Nunes Santos, 8.Wiktor Śmigielski, 2.Michał Stachera, 9.Tomasz Bała, 4.Wiktor Smołaga. Trener: Kordian Wójs.
5. Garbarnia Kraków: 1.Mateusz Kozak, 22.Mikołaj Wilczek, 2.Mateusz Kardas, 5.Piotr Dzierżak, 13.Marcin Piątek, 15.Oskar Baranik, 3.Dawid Pasternak, 9.Mateusz Piotrowski, 4.Jakub Burkowicz, 11.Kamil Kowalczyk, 17.Jakub Mielec, 10.Kacper Klimczyk, 7.Marcin Buda, 8.Kacper Guguła. Trener: Stanisław Śliwa.
6. Krakus Nowa Huta: 74.Jakub Kolada, 66.Mateusz Luty - 16.Dawid Mzyk, 10.Tomasz Wacławik, 6.Mateusz Powroźnik, 9.Maksymilian Misiak, 19.Szymon Ładowski, 14.Tomasz Lipieta, 8.Stanisław Pomykacz, 11.Hubert Szuba, 17.Jakub Gruchała. Trener: Maciej Jarosz.

WKRÓTCE W FUTMAL.PL ZNAJDZIECIE TEŻ MATERIAŁY FILMOWE Z TURNIEJU AUTORSTWA REPORTERA WOJCIECHA TRACZA.

Dodano: 2019-01-28 10:00:29