Jagiellonki mistrzem na Południu (foto)

Obyło się bez niespodzianki w kolejnym już meczu Jagiellonek. W Krakowie, walczący wciąż o awans do fazy play off Gol Częstochowa pozbawiony został szans na zdobycz punktową. Krakowianki, choć nie przeprowadziły tym razem szturmu na rywalki, to spokojnie pracowały na kolejne gole, które padły po dość swobodnie wyprowadzanych akcjach. Bardzo produktywna w kreowaniu gry ofensywnej była tego dnia Ewelina Bolko, jej podania z głębi pola skutecznie penetrowały defensywę częstochowianek. Mimo to, miejscowe wcale nie wypracowały dziesiątek okazji strzeleckich. Na pierwszą solidną, czekać musieliśmy do 4 minuty ale od razu padł po niej gol. A potem szło już z górki. Na 1:0 trafiła na raty do siatki Bolko właśnie, która po kapitalnej akcji z Maziarz doprowadziła do otwarcia wyniku. Dwie minuty potem było już 2:0, a potężnym uderzeniem z rzutu wolnego popisała się Kinga Wilk. Następny gol padł po kolejnym wyśmienitym podaniu Bolko. Znakomicie zza pleców obrończyń wyskoczyła Maziarz, uprzedziła Ciupę i Włodarczyk dopełniła formalności. Bolko wciąż była bardzo groźna. W 11 minucie nie dość że wykreowała akcję Zapale, to jeszcze sama ją wykańczała. Ciupa kilka razy jednak bywała zaporą nie do przejścia. Była też chwilę potem znakomita sytuacja Maziarz, ale zbyt długo zwlekała przy wykańczaniu akcji i sytuacja sam na sam spaliła na panewce. Ale kolejne gole i tak padały. Na 4:0 po koronkowej akcji z Zapałą, podwyższyła efektowną podcinką Włodarczyk, a piątego gola tuż przed przerwą dołożyła Maziarz, która zdołała pokonać Ciupę z zerowego kąta.

Częstochowianki nie broniły kurczowo dostępu do własnej bramki. Nie były może najgroźniejsze ale kilka akcji wyprowadziły, oddały kilka groźnych strzałów z dystansu (choćby bomba Uchnast po kornerze), a w 17 minucie wypracowały sobie nawet gola. Szybką akcją prawą stroną boiska błysnęła Jeziorska, Mochancka sparowała piłkę ale wobec dobitki Woszczyńskiej była już bezradna. Mimo to, przyjezdne raczej nie były w stanie dłużej utrzymać się przy piłce. Kilka podań często wieńczono dłuższym zagraniem na całkiem groźną i nieźle sobie radzącą z piłką i w walce o nią Justyną Wójcik.

W drugiej połowie mogło dziać się jeszcze sporo bo już po 30 sekundach gry, częstochowianki zdobyły niespodziewanie gola na 5:2. Zaskakujący strzał Uchnast z dystansu znalazł drogę do bramki i zapowiadało się na dość ciekawą drugą odsłonę tym bardziej, że trener miejscowych nieco oszczędzał wyjściową piątkę i Jagiellonki momentami traciły panowanie na parkiecie. Niestety nie uatrakcyjniło to widowiska, a jedynie je wyrównało i zredukowało okazje strzeleckie. W 30 minucie doczekaliśmy się groźnego uderzenia Jeziorskiej z ostrego kąta, a chwilę potem znakomitej okacji Zapały ale Ciupa odważnie skróciła kąt i ucięła zagrożenie. Mochnacka zagrożona była jeszcze w 35 minucie gdy po stracie Nieciąg, niebezpieczeństwo na bramkę krakowianek sprowadziła silna fizycznie J.Wójcik. Trochę więcej emocji dostarczyła tak naprawdę dopiero sama końcówka, gdy w 36 minucie błyskawiczną kontrę Zapały z Włodarczyk, wykończyła Bolko (6:2), a równo z końcową syreną, gola na 6:3 zdobyła Małycha.

Jagiellonki tym zwycięstwem przypieczętowały mistrzostwo grupy południowej i prawo gry na własnym parkiecie w rewanżowym meczu ćwierćfinałów Ekstraligi Futsalu Kobiet. Na FUTMAL MVP w tym pojedynku zapracowała Ewelina Bolko, po pierwsze za kreatywność i skuteczność podań ofensywnych, a po wtóre za dwa gole, które bacznie przyczyniły się do tego zwycięstwa. Na pewno bliska tego miana była też bardzo aktywna i skuteczna Katarzyna Włodarczyk.

Ekstraliga Futsalu Kobiet, 19.01.2019
AZS UJ Kraków - Gol ISD-AJD Częstochowa 6:3 (5:1)
Bolko 4, 36, Wilk 6, Włodarczyk 8, 13,  Maziarz 19 - Woszczyńska 17, Uchnast 21, Małycha 40

AZS UJ: Mochnacka - Bartosiewicz, Nieciąg, Wilk, W.Wójcik - Klabis, Konopka, Maziarz, Włodarczyk, Zapała, Bolko, Ładocha, Bryzek, Tracz.
Gol: Ciupa - Uchnast, J.Wójcik, Kępa, Mika - Miniak, Klyta, Woszczyńska, Pająk, Krawczyk, Jeziorska, Małycha.
Futmal MVP: Ewelina Bolko (AZS UJ)