facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Knap: Starsi piłkarze funkcjonują jeszcze w głowach kibiców

Knap: Starsi piłkarze funkcjonują jeszcze w głowach kibiców

Zapraszam do wywiadu z Lesławem Knapem, który od lat kojarzony jest z zespołem oldbojów Hutnika Kraków. W krakowskiej I lidze oldbojów, Hutnik jest kolekcjonerem trofeów i co rok zdobywa medale różnych kruszców. Hutnik nie próżnuje też na arenie ogólnopolskiej...

 

 

... co roku pojawiając się na mistrzostwach Polski oldbojów w Zawierciu, gdzie rywalizuje z takimi zespołami jak Pogoń Szczecin, Lech Poznań, czy Górnik Zabrze, naszpikowanymi gwiazdami z dawnych lat!

O sytuację w drużynie, ambicję na przyszłość oraz codzienne funkcjonowanie drużyny zapytaliśmy "Lesia".


- Cześć Leszku. Hutnik to drużyna z tradycjami w całej piłkarskiej Polsce. Dziś grająca w trzeciej lidze, a przecież kiedyś były to znacznie wyższe klasy rozgrywkowe. Czy ubulewasz nad tym jako kibic Hutnika z krwi i kości?

Nie ukrywam, że jako wierny sympatyk Hutnika życzyłbym sobie aby nasza drużyna grała w najwyższej klasie rozgrywkowej. Realia są jednak takie jakie są i występujemy w trzeciej lidze. Jak sam chyba zauważyłeś, odmłodzona drużyna Hutnika sprawuje się w lidze bardzo dobrze. Obecnie jesteśmy liderem i życzyłbym sobie, aby w przyszłym sezonie Hutnik zagrał w wyższej lidze.

-  Bardziej rozpoznawalna do niedawna była drużyna oldbojów, która to na mistrzostwach Polski oldbojów pokazywała się z dobrej strony.

Rzeczywiście, nasze występy w lidze jak i mistrzostwach Polski w Zawierciu dawały nam dużo radości, a chłopcy którzy występują w naszej drużynie, grali kiedyś w pierwsze czy drugiej lidze - co przełożyło się na sukcesy które ostatnio osiągaliśmy. Rozpoznawalność na boiskach na których graliśmy, była bardzo miłym akcentem dla nasz wszystkich. To nam dawało poczucie, że starsi zawodnicy tacy jak Bernas, Kwieciński, Stolarz, Kozieł, Makuch, Zięba czy Pasionek funkcjonują jeszcze w głowach kibiców.

-  Czy tacy zawodnicy grający obecnie w oldbojach Hutnika jak np: Madejski czy Gawęcki Twoim zdaniem mogli zrobić większe kariery? Nie mówiąc już o Michale Stolarzu, który był cenionym zawodnikeim w całej piłkarskiej Polsce? 

- Myślę, że Piotrek mógł osiągnąć większy sukces, ale chyba trochę zabrakło mu szczęścia i sprzyjających okoliczności kiedy był w najwyższej formie i zaliczył występ w Reprezentacji. Mógł pokusić się o wyjazd do zagranicznego klubu. Darek Gawęcki z kolei, rozegrał bardzo dużo spotkań na zapleczu Ekstraklasy i był na tyle solidnym zawodnikiem, że mógł grać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wspominasz także o Michale Stolarzu... Fakt faktem i on mógł przy odrobinie szczęścia pokusić się o wyjazd do zagranicznego klubu. Byłoby to zwieńczeniem jego sukcesów jakie odnosił jako Reprezentant Polski.

- Walczycie co sezon o najwyższe cele w I krakowskiej lidze oldbojów, czy starsi zawodnicy mają również swoje animozje co do barw klubowych, gdy gracie z Wisłą czy Cracovią? Na boisku ścierają się wtedy kluby najbardziej rozpoznawalne w mieście?

Animozji jako takich nie ma, natomiast gdy gramy z takimi drużynami jak Cracovia i Wisła, u naszych chłopców pojawia się ogromna wola walki, rośnie adrenalina, a wraz z nią chęć zwycięstwa. Kontakty jakie utrzymujemy między sobą, przekładają się na liczne zaproszenia na turnieje. Z Wisła graliśmy na turnieju zorganizowanym przez Wisłe na boisku przy Dekerta w Krakowie, a z Cracovią uczestniczymy wspólnie w turnieju Mistrzostw Polski w Zawierciu i wtedy kibicujemy sobie nawzajem.

- Dziękuję za rozmowę. Życzę powodzenia i sukcesów razem z drużyną.

- Dziękuję i pozdrawiam.


Źródło: Sebastian Gratkowski (Gradinho)

Dodano: 2019-01-04 15:46:02


Zobacz też: I liga oldbojów (Kraków)

Hutnik  wywiad 

Komentarze


I liga oldbojów (Kraków)

Wanda Kraków
2:3
Dąbski
25.06.2019