facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

X Jubileuszowe Derby Myślenic (foto)

X Jubileuszowe Derby Myślenic (foto)

Piękną i rzadko spotykaną tradycją jest noworoczne spotkanie dwóch zespołów piłkarskich. Znany jest w naszej okolicy noworoczny trening zawodników Cracovii, jednak derby Myślenic to swoista perła w rozgrywkach piłkarskich 1 stycznia. W naszym mieście od 2010 roku trwa zwyczaj rozgrywania w pierwszy dzień nowego roku meczu piłkarskiego pomiędzy Dalinem a Orłem Myślenice. Nie inaczej było w tym roku.

1 stycznia o godzinie 13.00 na sztuczną murawę boiska na Zarabiu wyszły zespoły prowadzone przez Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice p. Jarosława Szlachetkę oraz trójkę sędziowską z Krzysztofem Żurkiem jako arbitrem głównym. W przyjacielskiej atmosferze spotkanie komentował niezawodny Michał Cichoń. Po wyjściu na środek głos zabrał p. Burmistrz, który skierował swoje słowa zarówno do drużyny Dalinu jak również do Orła, życząc im sukcesów w rozpoczętym roku w swoich klasach rozgrywkowych. Wręczył kapitanom pamiątkowe dyplomy, a sędziom upominki.

Po wykonaniu grupowych zdjęć wszystkich uczestników rozbrzmiał pierwszy gwizdek arbitra. Od początku spotkania przewagę posiadali podopieczni trenera Roberta Orłowskiego. Szybkie rozgrywanie piłki i 2 dosyć klarowne sytuacje na początku spotkania zapowiadały, że mecz będzie ciekawym widowiskiem. Już od początku z bardzo dobrej strony pokazali się młodzi Dalinu Myślenice – Oliwier Górecki i Adrian Grzybek, którzy swoją walecznością sprawiali sporo kłopotów swoim rywalom. Wynik spotkania otworzył napastnik Dalinu Michał Górecki, który wykorzystał półgórnym strzałem rzut karny. Kolejne akcje to również ciekawe rozgrywanie piłki i gra skrzydłami Dalinu. Swoich szans szukali również Orłowcy, jednak w sytuacji sam na sam piłkę pewnie „wyciągnął” Marek Szuba. Mimo kilku szans i naprawdę efektownej gry, która znalazła uznanie u licznie zebranej publiczności wynik do końca pierwszej części się nie zmienił. Po 45 minutach 1-0 dla Dalinu.

Podopieczni Dawida Sudra przejęli inicjatywę i mieli swoje szanse. Jednak, jak to często na boisku bywa, drugi zabójczy cios zadał Dalin. wyrazem tego była znakomita akcja dwójki pomocników. Świetne dośrodkowanie z narożnika boiska w wykonaniu Jakuba Góreckiego wykorzystał wbijając piłkę do sieci Dawid Kałat. Akcja wywołała zachwyt zebranych. 

Wysiłki Orła zostały nagrodzone kilka minut później. Faulowany w narożniku pola karnego został zawodnik Orła, a do piłki podszedł bohater poprzednich derbów – Krzysztof Zając. Bardzo pewne uderzenie, radość drużyny i złapany kontakt. 1-2.

Kontaktowa bramka podziałała bardzo dobrze na poziom tego widowiska. Dalin „wziął się za bary” i wrócił do tego, co prezentował wcześniej. Ponownie zawodnicy trenera Orłowskiego przejęli inicjatywę, a kolejny raz przed szansą stanął Michał Górecki, który bardzo pewnie wykorzystał jedenastkę.3-1. Ale na tym nie koniec.

W drugiej części spotkania pojawił się na murawie Jakub Żółkoś.  Młody boczny obrońca znany jest ze swoich niesamowitych rajdów wzdłuż linii bocznej. Podobnie było i w opisywanej akcji. Na pełnym gazie Jakub wrzucił piłkę w pole karne, a świetnie uderzył młody Kacper Moskal, który tym samym ustalił wynik meczu derbowego. 4-1 i zasłużone prowadzenie biało-zielonych.

Do końca spotkania zebrani obserwowali ciekawe zawody. Obie strony nie odpuszczały, choć należy przyznać, że zawody mimo dreszczyku emocji toczyły się w sportowej i kulturalnej atmosferze. Mecz nie był z tych „o stawkę”, jednak każdemu zespołowi należą się gratulacje za włożony wysiłek w te zawody. Dodatkowo zebranym kibicom pyszną grochówkę, a także ciepłą herbatę serwowała niezawodna OSP Górne Przedmieście. Patronat nad derbami objął Burmistrz Miasta i Gminy P. Jarosław Szlachetka, a o obsadę sędziowską zadbał Myślenicki Podokręg Piłki Nożnej.
 

- Myślę, że mecz podobał się licznie zgromadzonym kibicom jednej i drugiej drużyny. Po grze zawodników było widać, że dość poważnie podeszli do dzisiejszego spotkania. Pomimo jednoznacznego wyniku dla Dalinu to muszę przyznać, że gra była dość wyrównana. Liczę, że z Dalinem w tym roku będziemy cieszyć się z powrotu do III ligi. Dziękuję wszystkim, którzy są zaangażowani w organizację i przeprowadzenie noworocznych Derbów Myślenic. To wspaniała inicjatywa. Wyzwala ona również chęć pracy dla innych, czego dowodem są działania OSP Górne Przedmieście, które od lat dba o podniebienia przybyłych kibiców
- powiedział Jarosław Szlachetka Burmistrz Myślenic.


- Ze względu na prestiżowy charakter spotkania chciałbym podziękować drużynie za rzetelne i pełne zaangażowania podejście. Kibice, którzy licznie przybyli mogli obejrzeć mecz na niezłym poziomie. - dodał szkoleniowiec Dalinu Robert Orłowski.
 
 
- Dziękuję przede wszystkim zawodnikom za profesjonalne podejście do tego meczu, mimo jego charakteru. Widać było w obu drużynach zaangażowanie, a w niektórych akcjach wysoką kulturę gry. Bez wątpienia na wynik dzisiejszego spotkania duży wpływ miały wysokie umiejętności indywidualne zawodników Dalinu. Nie bez przyczyny bracia Góreccy strzelali tyle bramek w meczach ligowych. Udowodnili to dzisiaj, na nasze nieszczęście biorąc udział przy trzech bramkach strzelonych przez Dalin - powiedział trener Orła Dawid Suder.


Dotychczasowe derby Myślenic:
2010: Dalin Myślenice - Orzeł Myślenice 9:4
2011: Orzeł Myślenice - Dalin Myślenice 3:3
2012: Dalin Myślenice - Orzeł Myślenice 1:0
2013: Orzeł Myślenice - Dalin Myślenice 1:1
2014: Dalin Myślenice - Orzeł Myślenice 5:1
2015: Orzeł Myślenice - Dalin Myślenice 2:2
2016: Dalin Myślenice - Orzeł Myślenice 2:0
2017: Orzeł Myślenice - Dalin Myślenice 0:1
2018: Dalin Myślenice - Orzeł Myślenice 1:3
2019: Orzeł Myślenice - Dalin Myślenice 1:4
 

 

 

Źródło: Paweł Biela

Dodano: 2019-01-04 09:32:07


Galeria zdjęć

 

Dalin  Orzeł Myślenice 

Komentarze


I liga oldbojów (Kraków)

Garbarnia Kraków
1:1
Prądniczanka Kraków
24.06.2019
19:30
Cracovia Kraków
3:3
Dąbski
24.06.2019
18:00
Opatkowianka Opatkowice
3:1
Wanda Kraków
24.06.2019
18:00
Orzeł Piaski Wielkie
1:1
Grębałowianka Kraków
24.06.2019
18:00

II liga oldbojów (Kraków)

Victoria Kobierzyn
1:4
Borek Kraków
24.06.2019
18:00
Armatura Kraków
1:2
Krakus Swoszowice
24.06.2019
18:00
Strzelcy
2:2
Prokocim Kraków
24.06.2019
18:00
Wieczysta Kraków
3:1
Clepardia Kraków
24.06.2019
18:00