facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Kiełbus: Na wiosnę zaczniemy regularnie punktować

Kiełbus: Na wiosnę zaczniemy regularnie punktować

Kaszowianka to beniaminek IV ligi. Jesień dla zespołu nie była udana, drużyna zakończyła rozgrywki na przedostatniej pozycji z dorobkiem dwunastu punktów. Czy czwarta liga to za wysokie progi dla zespołu? Jaka jest różnica między klasą okręgową a czwartą ligą? Między innymi o to zapytaliśmy napastnika Kaszowianki Bartosza Kiełbusa.

 

 

- Cześć. Jesteś w Kaszowiance od tego sezonu. Wcześniej przez dwa sezony byłeś królem strzelców w Bronowiance w klasie okręgowej. Czy różnica między klasą okręgową a czwartą ligą jest aż tak duża? Jesteście na przedostatnim miejscu, a klasę okręgową wygraliście ze sporą ilością punktów. Jak to jest?

- Cześć. Zgadza się wcześniej dwukrotnie udało mi się zdobyć tytuł króla strzelców. Na pewno czwarta liga różni się od okręgówki, zespoły są lepiej poukładane, a także lepiej przygotowane fizycznie, gra się szybciej więc musimy się tego uczyć ponieważ jesteśmy beniaminkiem, a zespół nigdy nie grał w tej klasie rozgrywkowej. Obecnie jesteśmy na przedostatniej pozycji w tabeli ale to na pewno nie odzwierciedla potencjału drużyny.  
 
- Strzelałeś sporo bramek na poziomie okręgowym, w rundzie jesiennej w Kaszowie masz ich raptem trzy. Czym to jest spowodowane?

- Niestety ta runda nie jest dla mnie tak udana jak poprzednie, a co za tym idzie bramek też strzelam bardzo mało. Wydaje mi się ze po prostu potrzebuje trochę czasu żeby „odpalić”. W Bronowiance też nie od razu strzelałem po 20 bramek w sezonie. Do Kaszowianki trafiłem dopiero na jesień i jak ze wszystkim - potrzeba chwili żeby nauczyć się stylu jakim chce grać trener, a także zyskać zaufanie kolegów na boisku. Na pewno będę pracował nad tym, aby poprawić wynik z rundy jesiennej.
 
- Czy Wy jako zespół spodziewaliście się tego, że zakończycie rundę na miejscu jakie zajęliście?

- Na pewno nie. Nie zakładaliśmy z góry, że będziemy walczyć o awans ale pozycja którą aktualnie zajmujemy chyba dla wszystkich jest zaskoczeniem po tym co Kaszowianka prezentowała w okręgówce. Mamy młody skład, może zwyczajnie brakuje nam ogrania w IV lidze co idzie w parze z tym że tych punktów teraz brakuje.
 
- Co Twoim zdaniem trzeba poprawić w zespole, by na przyszły sezon nie spaść o poziom niżej?

- Myślę, że potrzebujemy 2-3 wzmocnień po to by zwiększyć rywalizacje o skład, być może potrzeba kogoś z doświadczeniem ale o to na pewno zadba trener wraz z zarządem. Będziemy mocno pracować w zimie nad formą i mam nadzieje, że to przyniesie efekt na wiosnę i zaczniemy regularnie punktować. 
 
- W Kaszowie macie piękny obiekt, który wszyscy chwalą i są nim zauroczeni, ale jak widać za zapleczem infrastrukturalnym nie idzie w parze wynik sportowy. Zadaję sobie pytanie czy Kaszowianka nie jest zespołem jakich było wiele... tzn jest zespołem za słabym na czwartą ligę a za mocnym na klase okregową. Jak to oceniasz z perspektywy boiska?
 
- Jest wiele drużyn, które tak jak mówisz są za mocne na okręgówkę, a za słabe na czwartą ligę, ale na pewno my nie jesteśmy jednym z nich. W rundzie jesiennej płaciliśmy wysokie frycowe jako beniaminek, czasem gorąca głowa nie idzie w parze z dobrymi decyzjami co przekłada się na wynik końcowy. Nie ponosiliśmy wysokich porażek i niejednokrotnie byliśmy zespołem lepszym, prowadzącym grę. Wystarczy spojrzeć na mecze z Unią Oświęcim czy Górnikiem Wieliczka gdzie traciliśmy bramki w doliczonym czasie gry. Takie mecze często podcinają skrzydła, czasem warto uszanować remis, ale emocje i chęć zwycięstwa biorą górę. Na pewno wyciągniemy wnioski i runda rewanżowa będzie dużo lepsza w naszym wykonaniu.
 
- W okolicach jest spora grupa znanych w Małopolsce firm, czy pomagają one w funkcjonowaniu Klubu, by móc jednocześnie reklamować się przez Kaszowiankę?

- Kaszowianka to zdecydowanie dobre miejsce do reklamy. Tak jak wspominałeś mamy nowy bardzo ładny stadion, szkółkę piłkarską, w przyszłości powstanie sztuczne pełnowymiarowe boisko, na każdym meczu kibiców jest naprawdę dużo. Jak wiemy utrzymanie takiego obiektu kosztuje wiec to normalne ze potrzebni są sponsorzy aby klub mógł funkcjonować, a przez to firmy mogą się reklamować.
 
- Dziękuję za rozmowę, życząc udanej rundy jesiennej

- Również dziękuję.


 

Źródło: Rozmawiał: Sebastian Gratkowski (Gradinho)

Dodano: 2018-12-14 15:11:48


Zobacz też: IV liga (Kraków-Wadowice)

Kaszowianka  wywiad  Kiełbus 

Komentarze


I liga oldbojów (Kraków)

Garbarnia Kraków
1:1
Prądniczanka Kraków
24.06.2019
19:30
Cracovia Kraków
3:3
Dąbski
24.06.2019
18:00
Opatkowianka Opatkowice
3:1
Wanda Kraków
24.06.2019
18:00
Orzeł Piaski Wielkie
1:1
Grębałowianka Kraków
24.06.2019
18:00
Wanda Kraków
2:3
Dąbski
25.06.2019
 

II liga oldbojów (Kraków)

Victoria Kobierzyn
1:4
Borek Kraków
24.06.2019
18:00
Armatura Kraków
1:2
Krakus Swoszowice
24.06.2019
18:00
Strzelcy
2:2
Prokocim Kraków
24.06.2019
18:00
Wieczysta Kraków
3:1
Clepardia Kraków
24.06.2019
18:00