facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Top Cars Winter Cup dla rocznika 2010 (foto)

Top Cars Winter Cup dla rocznika 2010 (foto)

W Proszowicach trwa kolejna edycja Top Cars Winter Cup. W tegorocznym cyklu rozgrywane są cztery turnieje dla roczników 2009-2013. W sobotę 8.grudnia na parkiecie hali Proszowianki rywalizowali zawodnicy z rocznika 2010 i młodsi. 

 

 

Tegoroczny cykl to jednocześnie jubileusz 5-lecia istnienia Akademii Piłkarskiej Proszowianka, której założycielem jest trener Kamil Mach, będący jednocześnie piłkarzem seniorskiej drużyny Proszowianki. 
 
Turniej miał dość wyrazisty podział jeśli chodzi o układ końcowej klasyfickacji, niemniej jednocześnie miał względnie wyrównany poziom. Na pierwszy plan wysunęła się ekipa KS Zakopane, triumfator zawodów i to z kompletem zwycięstw. Taki stan rzeczy jednak nie dziwi bo zespół Adama Gubały prezentował się najdojrzalej w całej stawce, dysponował najbardziej wyrównaną piłkarsko kadrą zawodników, a i z wyszkoleniem technicznym oraz świadmością piłkarską było z tą drużyną zdecydowanie najlepiej. Nie da się przejść obojętnie obok umiejętności piłkarskich zakopiańczyków. Poukładana gra, szybkie i dość długie wymiany podań, mądre doskakiwanie do rywali w odpowiednim (a nie w każdym) momencie noi indywidualności. KS Zakopane to była idealna mieszanka gry zespołowej z wkomponowanymi w tą strukturę indywidualnościami. Młodzi adepci KSZ znakomicie panowali nad piłką, umiejętnie korzystali z dryblingów, już sam fakt obserwacji zachowania przeciwnika przed przyjęciem piłki oraz kontrola wzrokowa wydarzeń boiskowych z piłką przy nodze, przynosiła tej drużynie masę korzyści niemal w każdym pojedynku. Bez wątpienia całość spinał najlepszy w szeregach Górali Adrian Kuźma, który nie dość że fenomenalnie szukał gry pod bramką rywali, to i piłka miała się ku niemu wręcz notorycznie. Owszem, Kuźma większość swojego 16-bramkowego dorobku uzbierał w pojedynku z Victorią Skalbmierz (bodaj 7 goli) ale i tak te 16 goli to najniższy wymiar kary dla rywali. Faktem niepodważalnym było także znakomite wsparcie dla Kuźmy od choćby Alana Ziółkowskiego, z którym ten zawodnik rozumiał się niemalże na pamięć czy Krystiana Bukowskiego, lidera środka pola ekipy Adama Gubały. Zakopiańczycy zaliczyli najtrudniejsze wyzwania już na starcie (pokonali 3:1 Proszowiankę oraz 3:2 najgroźniejszego rywala - Bronowiankę) i potem wystarczyło tylko nie zaliczyć wpadki z ekipami bijącymi się o brązowe medale. Triumfatorzy turnieju wygrywali do końca bardzo pewnie ale wcale nie wysoko, co pokazuje że pięciu kolejnych rywali było wymagających. Na koniec przyszedł jeszcze pogrom z Victorią Skalbmierz, ale ten ostatni zespół przyjechał do Proszowic głównie zbierać doświadczenie i tak na dobrą sprawę nie postawił się żadnej z ekip. 
 
Najgroźniejszymi rywalami chłopców z Tatr były ekipy Bronowianki i Proszowianki. Obie jednak szybko musiały zmierzyć się w bezpośrednich pojedynkach z Zakopanem oraz ze sobą i w efekcie już po 4.kolejce można było wstępnie szacować komu przypadnie które miejsce na podium. Proszowianie szybciej znaleźli się pod ścianą, bo po łatwym zwycięstwie z Victorią, już w 2.kolejce musieli uznać wyższość Górali. Bronowiankę ten los spotkał w kolejce numer 3 więc bezpośredni bój Proszowianki z Bronowianką w czwartej serii gier nabrał dużego ciężaru gatunkowego. Druga porażka w turnieju oznaczała koniec walki o mistrza, a i pewnie także o wicemistrzostwo. Po niezwykle zaciętym pojedynku, to Bronowianka okazała się ciut lepsza (3:2) i na ostanie pojedynki wypracowała sobie zaliczkę, która wystarczyła by na szyjach zawodników zawisły srebrne medale. A bronowianie mieli także uzasadnione, wysokie aspiracje. Naprawdę solidne wyszkolenie techniczne wszystkich graczy oraz intuicja w grze zwłaszcza ofensywnej pozwalała drużynie Rafała Tomasiaka osiągnąć naprawdę dużo w tym turnieju. Podobała się przede wszystkim inteligencja w wykańczaniu akcji. Jak na tak młodych zawodników, unikanie "pustych" strzałów, utrzymywanie się przy piłce doputy, dopóki nie pojawi się luka w formacji obronnej rywala, to naprawdę budzi respekt. Oczywiście poza siłą zespołową, Bronowianie dysponowali prawdziwą armatą. Mowa o Janie Kamińskim, którego umiejętności znacznie przewyższały konkurencję. Kamiński to piłkarz z innej bajki. Owszem, możnaby oczekiwać od tego gracza więcej hojności w grze z partnerami z drużyny ale wydaje się, że na pracę nad tymi cechami czasu mu nie zabraknie. A przecież snajper, choć bardziej pasowałoby określenie super-napastnik musi być trochę egoistą zwłaszcza, gdy na tle rywali potrafi zrobić różnicę proporcjonalną do Messiego czy Ronaldo na tle ligowych rywali. Dla Kamińskiego zdobycie całego boiska z piłką przy nodze nie wymagało wielkiego wysiłku, ale przede wszystkim docenić należy sposób prowadzenia piłki, pewność każdego ruchu, balansu ciała noi obunożność czy ponadprzeciętną dynamikę i szybkość. To bez cienia wątpliwości mega-talent piłkarski tyle, że bardzo młody. Nie lada wyzwaniem dla sztabu trenerskiego Bronowianki (i pewnie w przyszłości trenerów wyżej notowanych klubów) będzie zapewne praca nad charakterem tego zawodnika bo na tak obdarowanego piłkarsko jegomościa czeka w przygodzie z piłką wiele mentalnych przeszkód. 
 
Trzecia w tabeli ostatecznie była Proszowianka. Minimalne porażki z Zakopanem i Bronowianką już w pierwszej połowie turnieju zepchnęły drużynę Kamila Łacha na pogranicze podium. Punkty gubiła ekipa z Bukowna, a bezpośrednie starcie tych dwóch drużyn w zasadzie zapewniło proszowianom trzecie miejsce w tabeli. Proszowianie mieli może nieco mniej atutów w ofensywie ale za to w środku pola i w defensywie działo się sporo. A to za sprawą choćby Antoniego Głąbickiego, lewonożnego środkowego obrońcy, który strzelał w tym turnieju z dystansu... jak z automatu. Podanie do tyłu na połowę boiska do Głąbickiego, a ten lewą nogą, z pierwszej piłki pakował piłki do siatki. Ten scenariusz powtarzał się tak często, że stał się w pewnym momencie wręcz przewidywalny. Głąbicki to chłopak wyraźnie obdarzony kapitalną piłkarsko lewą nogą, znakomicie ułożoną, twardą i precyzyjną. - "Ten chłopak jest niesamowity" - ta fraza pojawiała się na ustach nie tylko postronnych widzów, ale i samego trenera Proszowianki niejednokrotnie! Indywidualnie na wyróżnienie zasługuje i Kacper Michalski i nie koniecznie za dorobek bramkowy. Na wysokie noty pracował niesamowitą walecznością na boisku, a przy tym wysoką skutecznością swoich poczynań. Potrafił w jednej akcji zmarnować sytuację strzelecką, dogonić rywala, przerwać kontrę, zanotować przechwyt i wywalczyć np. rzut wolny, ponadto pracował za dwóch w defensywie i tak zwyczajnie tą pracowitością, ten chłopak rzucał się obserwatorom w oczy. Klasyfikacja generalna nie kłamie. Proszowianka to zespół piłkarsko nie odbiegający od Bronowianki i Zakopanego, ale nieco mniejsza siła ognia spowodowała, że trzeba było uznać nieznaczną wyższość dwóch ekip. 
 
Drużyna z Bukowna wygrała tylko dwukrotnie i świata w tych zawodach nie zawojowała, niemniej zostanie zapamiętana jako bardzo solidny team, nie pozbywający się piłki, tylko próbujący budować atak pozycyjny (dotyczy także bramkarza!) i widać było wyraźnie, że chłopcy trenera Szczypciaka są na etapie pracy nad tymi właśnie elementami. Na grę bukowian patrzyło się z radością i nadzieją, że zachowując wysokie tempo rozwoju, ci chłopcy będą taką kulturę gry prezentować w także w przyszłości. Bolesław walkę o czwarte miejsce wygrał z ekipami Okocimskiego i Skalanki, drużynami bardzo zrównoważonymi i przy mniejszej ilości błędów indywidualnych mogącymi mocniej napsuć krwi ekipom z podium. Okocimski przegrał minimalnie bezpośredni bój z Bolesławiem, a Skalanka była o włos od urwania punktów KS Zakopane.
 
Na koniec piłkarskich zmagań, dokonano uroczystej prezentacji króla strzelców turnieju, najlepszego bramkarza i MVP całego turnieju. Pod specjalnie przygotowaną ścianką efektowne i designerskie puchary oraz medale wręczali Prezes Akademii Piłkarskiej Proszowianka Kamil Mach oraz Przemysław Patoła - właściciel renomowanej firmy TOP CARS, nowego sponsora piłkarskiej AP Proszowianka i turnieju Winter Cup.
 
I kolejka
Proszowianka - Victoria 8:0
Bolesław - Skalanka 1:1
Bronowianka - Okocimski 8:1
 
II kolejka
Zakopane - Proszowianka 3:1
Victoria - Bronowianka 0:10
Okocimski - Bolesław 1:2
 
III kolejka
Bronowianka - Zakopane 2:3
Bolesław - Victoria 7:0
Skalanka - Okocimski 0:4
 
IV kolejka
Zakopane - Bolesław 6:3
Victoria - Skalanka 0:7
Proszowianka - Bronowianka 2:3
 
V kolejka
Skalanka - Zakopane 1:2
Bolesław - Proszowianka 0:3
Okocimski - Victoria 10:0
 
VI kolejka
Proszowianka - Skalanka 2:0
Zakopane - Okocimski 3:0
Bronowianka - Bolesław 4:1
 
VII kolejka
Victoria - Zakopane 0:10
Skalanka - Bronowianka 1:7
Okocimski - Proszowianka 1:3
 
1. Zakopane 6 18 27-7
2. Bronowianka 6 15 34-8
3. Proszowianka 6 12 19-7
4. Bukowno 6  7 14-15
5. Okocimski 6  6 17-16
6. Skalanka 6  4 10-16
7. Victoria 6  0  0-52
 
Król strzelców: Adrian Kuźma (16 goli - KS Zakopane)
MVP Turnieju: Jan Kamiński (Bronowianka)
Najlepszy bramkarz: Rafał Żuwała (Proszowianka)
 
KS Zakopane: 1.Tymoteusz Tywoniuk (1 gol), 33.Piotr Pacyga (5), 29.Adam Sokołowski (1), 32.Adrian Kuźma (16), 19.Jakub Haber (2), 21.Alan Ziółkowski (2), Wojciech Palider, 99.Krystian Bukowski. Trener: Adam Gubała.
 
Bronowianka Kraków: 16.Maksymilian Gregorski, 11.Olaf Czwartek (1 gol), 5.Maciej Socha (3), 19.Robert Kopiec (3), 20.Igor Zaszczudłowicz (4), 8.Jan Kamiński (10), 2.Marceli Kawa (2), 21.Witold Biernat (7), 9.Adam Chruściel (1), 10.Kacper Lubomirski (1). Trener: Rafał Tomasiak.
 
AP Proszowianka: 1.Rafał Żuwała, 14.Filip Lorens (3 gole), 4.Kacper Michalski (5), 10.Sebastian Florek (2), 11.Michał Stęplowski (1), 2.Antoni Głąbicki (8), 3.Karol Korż, 15.Filip Broziński, 6.Bartłomiej Rychlik, 5.Natan Rak, 13.Mateusz Mak. Trener: Kamil Łach.
 
AP MGHKS Bukowno: 7.Maciej Skowron, 8.Adam Kowalewski (6 goli), 99.Filip Walczyński, 21.Michał Skoczyliński, 16.Dawid Szczypciak (5), 30.Borys Ryszka (3). Trener: Artur Szczypciak.
 
Skalanka Skała: Maciej Suchanek, 9.Franciszek Żak (1 gol), 3.Arkadiusz Madej, 7.Aleksander Michalik (1), 16.Paweł Zaprzelski (1), 13.Jakub Zgoda (3), 18.Filip Gądek (1), 11.Gabriel Dziedzina (2), Hubert Mularczyk. Trener: Maciej Paluszkiewicz.
 
AP Okocimski Brzesko: 62.Szymon Gałat, 33.Filip Jacek, 39.Kamil Kościółek (2 gole), 22.Filip Mucha (1), 58.Aleksander Małysa (4), 45.Franciszek Szpil (4), 49.Beniamin Pabian (5), 64.Jakub Rydz. Trener: Michał Kulig.
 
Victoria Skalbmierz: 1.Mikołaj Grzyb, 7.Wiktor Buda, 15.Kamil Kądziela, 10.Ksawery Łakota, 21.Michał Labiś, 8.Szymon Stępień, 2.Aleksander Kowalski, Filip Pluta, 16.Dominik Konofelski, 6.Kacper Majślal. Trener: Łukasz Łakota.


RELACJA WYKONANA W RAMACH USŁUGI FUTMAL PREMIUM:
WWW.FUTMAL.PL/PATRONAT
 
 
 
 
 
 

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2018-12-09 10:19:04


Galeria zdjęć

 

Proszowianka Cup  Winter Cup 

Komentarze


Ekstraklasa

Jagiellonia Białystok
1:3
Korona Kielce
16.03.2019
15:30
Legia Warszawa
1:0
Śląsk Wrocław
16.03.2019
20:30
Zagłębie Sosnowiec
0:1
Lechia Gdańsk
16.03.2019
18:00
Zagłębie Lubin
0:0
Arka Gdynia
17.03.2019
15:30
Wisła Kraków
3:2
Cracovia Kraków
17.03.2019
18:00
Piast Gliwice
2:1
Miedź Legnica
17.03.2019
15:30

I liga

Podbeskidzie Bielsko Biała
3:1
Bytovia Bytów
16.03.2019
18:00
GKS Jastrzębie
1:2
GKS Katowice
16.03.2019
17:00
ŁKS Łódź
3:0
Warta Poznań
16.03.2019
17:00
Sandecja Nowy Sącz
0:1
Garbarnia Kraków
16.03.2019
17:00
Stomil Olsztyn
2:1
Wigry Suwałki
16.03.2019
16:00
Chojniczanka Chojnice
1:2
Chrobry Głogów
16.03.2019
17:00
Puszcza Niepołomice
0:0
Odra Opole
17.03.2019
17:00
Raków Częstochowa
1:0
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
17.03.2019
18:00

II liga

Stal Stalowa Wola
1:0
Siarka Tarnobrzeg
16.03.2019
15:00
Resovia Rzeszów
1:1
Widzew Łódź
16.03.2019
15:00
Rozwój Katowice
1:1
Skra Częstochowa
16.03.2019
15:00
Olimpia Elbląg
0:0
Ruch Chorzów
16.03.2019
17:00
ROW Rybnik
1:0
Błękitni Stargard
16.03.2019
14:00
Olimpia Grudziądz
1:0
GKS Bełchatów
17.03.2019
18:00
Górnik Łęczna
1:1
Elana Toruń
17.03.2019
15:00
Znicz Pruszków
3:2
Radomiak Radom
17.03.2019
13:05
Gryf Wejherowo
1:1
Pogoń Siedlce
17.03.2019
13:00

III liga, gr. IV

Chełmianka Chełm
2:2
Wólczanka Wólka Pełkińska
16.03.2019
14:00
Podhale Nowy Targ
4:0
Wisła Sandomierz
16.03.2019
14:00
Motor Lublin
1:0
Avia Świdnik
16.03.2019
17:00
Czarni Połaniec
2:3
Wisła Puławy
16.03.2019
14:00
KSZO Ostrowiec Św.
2:0
Orlęta Radzyń Podlaski
16.03.2019
15:00
Hutnik Kraków
0:2
Podlasie Biała Podlaska
16.03.2019
15:30
Sokół Sieniawa
2:0
Spartakus Daleszyce
17.03.2019
14:00
Stal Rzeszów
4:0
Wiślanie Jaśkowice
17.03.2019
12:00
Stal Kraśnik
1:0
Soła Oświęcim
17.03.2019
14:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Beskid Andrychów
1:0
Słomniczanka Słomniki
16.03.2019
14:00
LKS Jawiszowice
0:0
KS Olkusz
16.03.2019
14:00
Orzeł Ryczów
1:3
Dalin Myślenice
16.03.2019
14:00
MKS Trzebinia
5:1
Orzeł Piaski Wielkie
16.03.2019
15:00
Clepardia Kraków
3:0
Kaszowianka Kaszów
16.03.2019
11:00
Wiślanka Grabie
4:0
Unia Oświęcim
17.03.2019
12:00
Jutrzenka Giebułtów
1:3
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
17.03.2019
11:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

BKS Bochnia
3:0
Barciczanka Barcice
16.03.2019
15:30
Okocimski Brzesko
0:3 v.o.
Tarnovia Tarnów
16.03.2019
14:00
Mecz przerwany przy stanie 1-2 ze względu na wtargnięcie kibiców na murawę
Glinik Gorlice
2:0
Watra Białka Tatrzańska
16.03.2019
12:00
Unia Tarnów
3:2
Poprad Muszyna
16.03.2019
11:00
GKS Drwinia
3:1
Dunajec Zakliczyn
17.03.2019
16:00
Sandecja II Nowy Sącz
1:1
Orkan Szczyrzyc
17.03.2019
14:00
Limanovia Limanowa
2:1
LKS Szaflary
17.03.2019
15:30

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Dunajec Zbylitowska Góra
1:0
Wola Radłowska
16.03.2019
15:30
Zorza Zaczarnie
3:2
Tuchovia Tuchów
16.03.2019
15:30
Metal Tarnów
1:0
Polan Żabno
16.03.2019
15:30
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
3:0
Pogórze
17.03.2019
15:00
Ciężkowianka Ciężkowice
3:1
LKS Ładna
17.03.2019
14:00
LUKS Skrzyszów
1:1
KS US Śmigno
17.03.2019
13:30
GLKS Gromnik
0:1
Wisła Szczucin
17.03.2019
15:00
Olimpia Wojnicz
0:3
Wolania Wola Rzędzińska
17.03.2019
15:30

Klasa A (Olkusz)

Leśnik Gorenice
4:2
Laskowianka Laski
16.03.2019
15:00
Pilica Wierbka
2:0
Hetman Dłużec
16.03.2019
11:00
Orzeł K.
2:6
Unia Jaroszowiec
17.03.2019
13:00
Legion Bydlin
1:0
Bolesław Bukowno
17.03.2019
15:00
Strażak Przybysławice
2:2
Trzy Korony Żarnowiec
17.03.2019
11:00
Spartak Charsznica
1:1
Promień Przeginia
17.03.2019
11:00
Olimpia Łobzów
1:0
Błysk Zederman
17.03.2019
15:00
Wielmożanka Wielmoża
4:2
Centuria Chechło
17.03.2019
13:00

Centralna Liga Juniorów

Arka G.
2:2
GKS Bełchatów
16.03.2019
12:00
Śląsk Wrocław
5:0
Elana Toruń
16.03.2019
12:00
Wisła Kraków
2:1
Motor Lublin
16.03.2019
14:00
Ruch Chorzów
1:3
Legia Warszawa
17.03.2019
12:00
Escola Varsovia Warszawa
0:1
Jagiellonia
17.03.2019
12:00
Górnik Zabrze
1:2
Zagłębie Lubin
17.03.2019
15:00

Centralna Liga Juniorów Młodszych (gr.D) - wiosna

Wisła Kraków
4:2
Korona Kielce
16.03.2019
12:00
Stal Mielec
0:0
Cracovia Kraków
17.03.2019
12:00
Podgórze Kraków
2:0
BKS Lublin
17.03.2019
14:00
Motor Lublin
1:0
Resovia Rzeszów
17.03.2019
14:30

Centralna Liga Trampkarzy (gr.D) - wiosna

KKP Korona
0:3
Wisła Kraków
16.03.2019
12:00
TOP 54 Biała Podlaska
1:1
AP 21 Kraków
16.03.2019
12:00
Górnik Ł.
3:2
Motor Lublin
16.03.2019
13:00
Cracovia Kraków
0:2
Resovia Rzeszów
17.03.2019
12:00

Małopolska Liga Juniorów

Dalin Myślenice
2:0
Zatorzanka Zator
16.03.2019
09:30
Unia Tarnów
3:3
BKS Bochnia
16.03.2019
10:00
Sokół Słopnice
3:5
Profi Zielonki
16.03.2019
10:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
1:0
Sandecja Nowy Sącz
16.03.2019
10:00
Okocimski Brzesko
0:3
Puszcza Niepołomice
16.03.2019
10:00
Podhale Nowy Targ
2:1
Dunajec Nowy Sącz
17.03.2019
10:00
Górnik Wieliczka
0:3
Limanovia Limanowa
17.03.2019
16:00

I Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

Garbarnia Kraków
3:3
Tarnovia Tarnów
16.03.2019
10:00
Sandecja Nowy Sącz
3:0
Soła Oświęcim
16.03.2019
10:00
Dąb P.
2:1
Hutnik Kraków
16.03.2019
11:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
0:4
Pcimianka
16.03.2019
13:30

II Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

Dalin Myślenice
1:6
Dunajec Nowy Sącz
16.03.2019
13:00
Sandecja II Nowy Sącz
4:3
Profi Zielonki
16.03.2019
14:00
Limanovia Limanowa
4:0
MUKS TAP Tarnów
16.03.2019
15:30
Podhale Nowy Targ
1:2
Unia Oświęcim
17.03.2019
15:00

I Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

AS Progres Kraków
2:1
Dunajec Nowy Sącz
16.03.2019
10:00
Sandecja Nowy Sącz
2:0
Okocimski Brzesko
16.03.2019
11:00
Unia Oświęcim
2:1
Glinik
16.03.2019
12:00
Tarnovia Tarnów
3:1
Unia Tarnów
17.03.2019
10:00

II Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Krakus Nowa Huta
2:4
Raba Dobczyce
16.03.2019
10:00
Górnik Wieliczka
2:1
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
16.03.2019
15:00
Limanovia
4:0
Soła
17.03.2019
12:00
MKS Trzebinia
4:1
Podhale Nowy Targ
17.03.2019
13:00

Ekstraliga Kobiet

Czarni Sosnowiec
5:0
AZS Wrocław
16.03.2019
11:00
GKS Katowice
2:1
SMS Łódź
16.03.2019
15:30
Polonia Poznań
0:4
Olimpia Szczecin
16.03.2019
15:00
AZS UJ Kraków
2:3
Medyk Konin
16.03.2019
11:00
Mitech Żywiec
1:6
Górnik Łęczna
16.03.2019
11:00
AZS PSW Biała Podlaska
0:0
AZS PWSZ Wałbrzych
17.03.2019
11:00

I liga kobiet (południe)

Rysy Bukowina Tatrzańska
2:0
Dargfil Tomaszów Mazowiecki
16.03.2019
11:00
Wanda Nowa Huta
0:2
ROW Rybnik
16.03.2019
14:30
Czwórka Radom
2:3
Resovia Rzeszów
16.03.2019
11:00
Sokół Kolbuszowa Dolna
1:1
Rekord Bielsko Biała
17.03.2019
13:00
Rolnik Głogówek
1:0
Respekt Myślenice
17.03.2019
12:00
Tarnovia Tarnów
0:0
ISD-AJD Częstochowa
17.03.2019
15:00